Skocz do zawartości

Komputer do gier - 3000 zł


Recommended Posts

Witam, Kajitsu kiedyś układał dla mnie zestaw, lecz wtedy miał on być do 2000-2500zł, postanowiłem więc dozbierać i mam 3000 zł na komputer, więc proszę o złożenie dla mnie zestawu, najlepiej na esc.pl

 

1) Zastosowanie komputera: Głównie gry

2) Maksymalna kwota: 3000 zł

3) Których części potrzebuję?: Cała buda

4) Czy będę podkręcać sprzęt?: Nie

5) Rozdzielczość mojego monitora: 1366x768

6) Specjalne wymagania: Proszę o złożenie zestawu razem z systemem

7) Części z poprzedniego komputera: Brak

8) Własna propozycja zestawu: Brak

9) Inne: Komputer będzie mi służył głównie do gier, chciałbym, aby dało się pograć w najnowsze tytuły na najwyższych detalach.

Edytowane przez kdn1337
Link to post
Share on other sites

zmienić kartę na http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-gtx-760-2048mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-1072-6008-wer-o-c-overclock-wentylator-directcu-ii-gtx760-dc2oc-2gd5-585996/  tu masz test http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx-760-marki-gigabyte-i-zotac-ktory-lepszy/strona/20477.html co prawda nie jest to ten model ale jest jakieś porównanie 

jak dozbierasz kasy to dokupisz chłodzenie na cpu i będziesz mógł podkręcać, a jak będziesz miał kolejny przypływ gotówki to będziesz mógł dokupić kolejną k.graficzną(SLI)

Edytowane przez rysiek-z-klanu
Link to post
Share on other sites

Ja bym wybrał te komponenty

 

 

1.    Procesor: Intel Core i5-3470

2.    Płyta Główna: Gigabyte Z68AP-D3

3.    Pamięc Ram: Crucial 2x4gb 1333 mgh cl9 ballist

4.    Dysk Twardy: Seagate 1 tb 7200rpm 64 mb cashe Sata 600

5.    Karta graficzna: Asus Radeon HD7950 3GB DDR5 384bit (800/5000)

6.    Obudowa:  SilentiumPC Brutus M23 Pure Black (bez zasilacza)

7.    Zasilacz: SilentiumPC Deus M1-550W 80+ Bronze

 

BRAK ARGUMENTACJI

Proszę zapoznać się z regulaminem działu.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

1. postanowiłeś dać gorszy procesor(bez możliwości OC) wiem że autor napisał że nie będzie podkręcał, ale pewnie nawet nie wie jakie to jest proste 

2. tu nawet się nawet nie wypowiadam 

3.pamięci z takim samym opóźnieniem jak te co ja wybrałem, tylko jest taka mała-duża różnica taktowanie moje mają 1600 a twoje 1333, warto wspomnieć że procesory IVY wspierają 1600Mhz, więc dlaczego tego nie wykorzystać ?

4. dysk jest najlepszym elementem tego zestawu(swoją drogą skopiowałeś go ode mnie)

5.proponujesz gorszą, wolniejszą, starszą kartę graficzną gdzie w tej cenie, a nawet niższej można mieć gtx760(jak nie wierzysz tu masz testy http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx-760-marki-gigabyte-i-zotac-ktory-lepszy/strona/20477.html)

6.z obudową to już przegiąłeś m40 jest gorszy o 55zł(obejrzyj to porównanie https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCwQtwIwAA&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DAXDegN88nh8&ei=ZwsWUoPOEM3V4ASzooGICw&usg=AFQjCNHS3o_kQh3cOT7ahTjk-sNa3crGhA&bvm=bv.51156542,d.bGE)

7.klika dni temu któryś z ekspertów(nick'a niestety nie pamiętam) o stabilności tych zasilaczy przy pełnym obciążeniu 

Więc czemu wciskasz Autorowi taki ch%^&* zestaw ?

Edytowane przez rysiek-z-klanu
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Rysiek, dzięki wielkie za pomoc :) Pozapisuję sobie wszystko, może ktoś jeszcze coś od siebie doda :)

Wiem jak się podkręca, ale może będę podkręcał dopiero jak komputer nie będzie wyrabiał w grach, ale myślę, że conajmniej rok bez OC pójdzie :)


Szkoda tylko, że podałeś Rysiu bez systemu, dałoby się go dorzucić, żeby zmieścić się w oczekiwanym 3200 zł, ale żeby nie za bardzo stracić na wydajności?

Edytowane przez kdn1337
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czesc Kolego , zaprezentuje dla Ciebie bardzo wydajny zestaw komputerowy , na ktorym nie zawiedziesz sie ;)

 

Asus GeForce GTX 760 DCII OC 2GB DDR5 256bit (1152/6008) bardzo wydajna karta graficzna , ktora pozwoli Tobie pograc na bardzo dobrych detalach w full HD ( jezeli zdecydujesz sie kupic taki monitor ) moglibysmy ja porownac do gtx 670.

MSI Z77A-G43 /intel Z77, LGA 1155/ bardzo dobra plyta glowna , ktora zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby szczerze powiedziawszy nie potrzebujesz lepszej plyty od tej poniewaz roznic praktycznie nie ma i nie warto dokladac do drozszych plyt .

Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ to jest bardzo wydajny procesor ivy , na ktorym zrobisz porzadne OC i nie masz martwic sie to jest bardzo proste !

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda bardzo dobry dysk twardy z duza pojemnoscia , ktory pomiesci wszystkie Twoje dane ale jezeli masz watpliwosci do Tych dyskow to zaproponowalbym Panu dysk WD Blue 1tb ;)

Crucial 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 Ballistix wystarczajaca ilosc pamieci ram , ktora jest w trybie double channel oraz ma niskie CL , oczywiscie jej cena rowniez jest atrakcyjna .

Corsair Builder Series CX 80+ 500W  Ta firma robi porzadne zasilacze do naszych komputerow wiec o moc nie musisz martwic sie gdyz posiada certyfikat 80+ czyli inaczej generuje bardzo duzo mocy , ktora zostanie wykorzystana przez Pana podzespoly ;)

Liteon iHAS124 SATA (black) o tym nie musze rozpisywac sie .

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza) bardzo dobra obudowa jak i zarowno tania , ktora wszystko zapewni Twojemu PC .

 

Za ten zestaw cena wyniesie Pana 3145zl na esc.pl ale jezeli jest to mozliwe to prosilbym Pana o dokupienie dobrego chlodzenia na procesor . Thermalright HR-02 Macho120 , na ktorym bedzie mogl Pan zrobic bezproblemowe OC oraz jeszcze jedna uwaga nie dodalem dysku SSD z prostego powodu ten komputer ma sluzyc do gier i nie jest na tyle wysoki budzet a nie warto tego robic na koszt podzespolow .

 

Mam nadzieje , ze Panu pomoglem!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...