Skocz do zawartości

[Blue Screen] Problem z nowym sprzętem.


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Nieco trochę ponad 1 miesiąc temu kupiłem i złożyłem komputer i już zaczęły się dziać problemy.

Gdy tylko odpalam komputer i już gdy się ładuje pulpit wyskakuje prawie cały czas blue screen, jeżeli nie wyskoczy podczas ładowania się to potem crashuje się podczas przeglądania internetu itp.. maksymalnie działa z 10 min czasami więcej. Edit: Już się nie chce ładować za każdym razem wywala blue screena. Działa tylko na safe mode.

 

Pierwszy raz blue screen złapałem podczas oglądania filmu.

Wszystkie programy które instalowałem przed tymi crashami usunąłem, sprawdziłem też temp i wszystko jest okej ( koło 40 stopni ).

 

Lecz znalazłem coś co może być problemem.. ponieważ ram działa tylko z częstotliwością 800hz a powinno być 1333. Przeprowadziłem diagnostykę jakimś dodatkiem systemowym i nic nie pokazało, że są jakieś błędy czy coś. 

 

Podam specyfikacje komputra: 

Grafika: Nivida GeForce GTX 660 Ti

Procek: Intel Core i5-3470 @ 3.2 GHz

Płyta: MSI B75A-G43

Ram: A-Data 4GB x2 1333

Dysk: Western Digital Caviar Blue 3.5 1TB

Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 530 W 

System Win7 Ulitmate 64 bitowy

 

Dodam jeszcze że komputer działał tak samo jak by był po formacie.. bardzo o niego dbam, nie zaśmiecam, regularnie czyszczę rejestr itp itd.

 

A bym zapomniał, dodam mniej-więcej co tam na tym blue screenie jest:

Technical Information:

***STOP: 0x0000000003b (ox000000000000C00000000005, itd..

***     cumon.sys - Adress FFFFFFFF880011979 bast at .....

 

 

 

Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny. 

Proszę pisać co mam zrobić :)

Edytowane przez cziken
Link to post
Share on other sites

cumon.sys to aplikacja programu comodo firewall. Ja bym zmienil firewala na cos innego lub zainwestowal w sprzetowego. ale nie o tym ten post. Jak to zalecaja na forum Comodo usunac ten plik ew odinstalowac calego comodo w trybie awaryjnym. albo takze CPM - Comodo program manager. Wystarczylo wrzucic czesc bledu do google i sie wykazalo co ijak

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie instalowałem żadnego firewalla, jedynie to co to "COMODO Programs Manager" taki program który świetnie zastępuje systemowy dezinstalator programów. Tak czy siak go usunę, zobaczę jakie będą efekty. 

 

EDIT: AAA co mam zrobić  z tym ramem? Oddać go na gwarancje czy jak? Bo teraz jak mi się udało sprawdzić to ma 665MHz. 2 razy mniej niz powinien miec..

Edytowane przez cziken
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...