Skocz do zawartości

TV 40"-42" do 2000zł


Recommended Posts

Witam serdecznie,  :)


Planuję zakupić tv do salonu, wymagania podstawowe to ok. 40" i budżet w granicach 1600-2000zł


 


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?


  • 3x4m   - tv bedzie w rogu

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?


  • 1,5-3m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?


  • 1-3

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?


  • Na wprost lub trochę bokiem

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?


  • Planuje powiesić go w rogu pokoju, ale może też stać na stoliku

6.Co chcemy aby telewizor posiadał ?


  • Standardy, czyli >100Hz, Full HD, HDMI
  • Smart TV + WiFi, obsługa Skype
  • USB- do filmów, zdjęć

7.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?


  • 1-5 h

8.Czy zamierzasz grać w gry?


  • Nie

9.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?


  • Wieczorem

10.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?


  • ~2100 zł

11.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?


  • Może mieć, ale nie musi, wolę tańszy i w lepszej jakiści bez

 


Telewizor nie musi posiadać miliona bajerów, które nie będą na codzień używane, gdyż przeważnie oglądać go będą starsze osoby, którym wystarczy Skype. Po wstepnym przeglądnięciu paru forów, a także opinii stąd wyselekcjonowałem modele takie jak:




  • Panasonic 42'' LED TX-L42E6E

  • Samsung UE42F5500

Ze wskazaniem na Panasonica, jednak nie ma dla mnie znaczenia, jakiej firmy produktu będę używał. Bardzo proszę o polecenie produktów spełniających moje wymagania, wsztstko jedno czy to będzie LG czy inny Sharp. Szczerze przyznaję, że nie znam się na nowoczesnych telewizorach, bo mam jeszcze stare wypukłe pudła.


 


Z góry dziękuję !


Link to post
Share on other sites

Podany przez ciebie Panasonic będzie miał najlepszy obraz w tej cenie.

Minimalnie ponad twój budżet dostępny jest Toshiba 40TL938 ma prawdziwe 100Hz i wydaje mi się że ma lepszy obraz, ale słyszałem gdzieś ponad miesiąc temu, że Toshiby mają problemy z oprogramowaniem. Nie wiem jak to teraz wygląda zorientuj się ;).

Edytowane przez simondd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam,

Polecam LG 42LN575S. Telewizor LED 42” z częstotliwością 100 Hz zapewniająca większą wyrazistość dynamicznych scen. Posiada Smart Tv z dostępem do treści premium, usługę Game World, funkcję skalowania obrazu do wyższej rozdzielczości oraz możliwość bezprzewodowego połączenia pomiędzy komputerem a telewizorem. Model z automatyczną regulacją podświetlenia ekranu, co zmniejsza zużycie energii. Ponadto 3 wejścia HDMI i USB.

Pozdrawiam,

Doradca LG

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Reszta gorzej czyli co konkretnie? Łatwość obsługi, funkcje Smart TV, odtwarzanie filmów z pendriva, dźwięk? Czy LG ma dodatkowo sterowanie głosem i kamerę, czy może coś sie źle doszukałem?

Cena prawie identyczna i jeśli Panasonic ma lepszy obraz, to czy nie będzie on lepszym wyborem?

 

Tak czy siak, teraz na pewno zdecyduję między tymi dwoma modelami. :)

Edytowane przez bogusr
Link to post
Share on other sites

Kamery ma bardzo mało TV.najczęściej trzeba ją dokupić samemu - choć w takich sklepach jak RTV Euro czy neonet czasme dodają gratis - ale to trzeba trafić na promocję.Dźwięk i łątwość obsługi na+ u LG.

mam LG jestem zadowolony - także będę go polecać.najlepiej iść do jakiegoś sklepu i podotykać pobawić się interfejsem - będzie myślę najlepiej.

 

Reszta gorzej -  czyli o resztę marek i modeli w tej cenie.

 

Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...