Skocz do zawartości

Płyta+procek do 1500zł


Recommended Posts

witam planuje złożyć drugi PC już na Podstawce 1150

szukam płyty i procesora

procesor chyba wybiorę i5 4670k

a płyta główna....no właśnie

MSI Z87-G45 Gaming

AsRock Z87 Extreme 4

Gigabyte GA-Z87X-D3H

którą wybrać ??

jaką pastę kupić

i w jakim sklepie to kupić

ewentualnie allegro(wtedy payback i cashback) ^^

większość elektroniki dotychczas zakupiłem w sklepie techplanet

 
Link to post
Share on other sites

W moich oczach taki zestaw to wyrzucenie kasy w błoto ;) Przecież lepiej kupić i5-3570k + MSI Z77A-G45. Ta sama wydajność po podkręceniu, mniejsze temperatury i nie tak mało kasy w kieszeni, którą od razu wykorzystałbym na cooler CPU np. na Thermalright True Spirit 140 jak obudowa na to pozwoli. Do tego pasta Arctic MX-2 i piękny zestaw. Taki będę właśnie w najbliższym czasie kupował.

 

Sklep polecam Saturion.pl

Edytowane przez AndreoKomp
Link to post
Share on other sites
następca haswella tez będzie na 1150 ?? i za jaki czas bedzie cos nowego ??

W następnym roku o tym samym czasie co teraz wszedł Haswell ma być odświeżony Haswell i ten będzie na pewno na 1150, ale na niego na pewno nie będzie Ci się opłacać zmieniać. Następny procesor nie wiadomo na jaki socket będzie, ale biorąc pod uwagę wejście pamięci DDR4 nie wykorzystamy płyty z 1150, dlatego nie warto z tą myślą kupować Haswella. W nie jednym temacie na forum było to już wałkowane. Patrząc również co się dzieje na rynku gdzie Intel nie ma konkurencji nie spodziewałbym się przy kolejnych generacjach procesorów dużych wzrostów wydajności, więc zanim będzie warto na coś wymienić to już z dwa sockety mogą być. Tak ja wyżej napisałem, dopóki ceny płyt głównych będą wyższe od odpowiedników dla Ivy, nie warto kupować Haswella. Świadome wyrzucenie pieniędzy.

Dziwię się że rezerwuar Ci o tym nie pisał tylko polecił płytę gigabyte. W zestawach do gier zawsze widziałem że polecał Ivy i oczywiście słusznie. Może dlatego że napisałeś jaki już procesor bierzesz, a pytałeś tylko o płytę.

Edytowane przez AndreoKomp
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

też mam taki sam dylemat co do płyt. Tyle że do stawki dołączyłem asusa z 87 gryphon niby m atx ale kawał sprzętu  Jeśli czytałeś recenzje wszystkich 3 płyt jakie wymieniłeś to najlepiej z nich wychodzi pod względem podkręcania  Asrock potem msi = asus i gigus Dlaczego taka kolejność ? Asrock 12x faz  pozostała trójka tylko 8 (niby starcza)  solidne klocki na sekcji  najlepiej ciepło  odprowadza  asus potem podobnie asrock msi i gigus - nie wiem dlaczego tylko asrocka mostek skomentowano jako oszczędny ale wystarczający, o reszcie tylko kształt i same duperele, nic o wydajności ... trochę to dziwne :] kodeki audio najlepiej wychodzą w asrocku i msi , potem asus i giguś, wszystkie maja możliwość sli i cross fire asus nawet możliwośc podłączenia 3 kart :D, najwięcej dodatków przydatnych domownikowi ma msi potem asrock no i gigus na koniec asus, pod względem łatwości i prostowy w uefi  wygrywa gigus potem msi z asusem na koniec asrock o ilościach kości sie nie wypowiadam bo czy to ma jedna czy dwie dla mnie osobiście nie ma znaczenia.. ( nie wiem co trzeba by robić aby rozwalić tę częśc płyty by 2-ga kość na coś się zdała ... w sumie pewnie znajdą sie odosobnione przypadki bo w końcu po coś to dali :D )  cenowo najtaniej wychodzi giguś potem asrock msi i gryf

gwarancja 3 lata w stosunku do msi gigusia i asrocka i aż 5 lat w asusie, co może mieć wpływ gdy zakupu dokonujemy na co najmniej 3 lata :] ( ale rynek to zweryfikuje)

 

podsumowanie

giguś, płyta pozbawiona wszelakich bajerów, o podstawowej funkcjonalności umożliwiającej normalne oc jak na 4 pozostałych płytach co odbija sie na cenie niecałe 500 zł , jest to pośrednik z serią ud :] Złoty środek dla osób chcących mocny procek, ale niekoniecznie wydawac majątek na płytę główną ( moje osobiste zdanei )

 

asus pomimo formatu m-atx jest naprawdę świetnie wszystko rozmieszczone, i przede wszystkim niekoligujące ze sobą jak na tańszy odpowiednik atx- cena 900 zł  nie ustępuje mu prawie w niczym , pozbawiony zbędnych dodatków zbija z ceny co cieszy :] , jednak ścisk nie wszystkim odpowiada :]

 

msi to tak włąściwie okrojony z większej ilości faz zasilania i kolejnej maści dodatków dla których można znaleść odpowiedniki gd 65 - większość jest zdania że produkt prócz wyglądu, napisu gaming , i dodatków z jakich nie każdy gracz będzie potrafił skorzystać płyta nie oferuje nic ciekawego, faktem ejst że płyta na początku generowała problemy, lecz kolejne szybkie aktualizacje pomagały w ich rozwiązaniu co cieszy :] (pomijam kwestie przypadków uszkodzeń mechanicznych - bo to wina przewoźnika a nie producenta, a sklep nie ma kamery na plandece by stwierdzić że produkt był prawidłowo osadzony a nie latał po niej przypadkiem)

 

asrock taki czarny koń w stawce ( odpowiednik h87 fatality performens) skupia w sobie wszystko to co najistotniejsze aż w nadmiarze przy stosunkowo niskiej

 

Dylemat jest spory i trzeba sobie odpowiedzieć co jest dla mnie najistotniejsze wygląd, prostota, funkcjonalność czy cena


W następnym roku o tym samym czasie co teraz wszedł Haswell ma być odświeżony Haswell i ten będzie na pewno na 1150, ale na niego na pewno nie będzie Ci się opłacać zmieniać. Następny procesor nie wiadomo na jaki socket będzie, ale biorąc pod uwagę wejście pamięci DDR4 nie wykorzystamy płyty z 1150, dlatego nie warto z tą myślą kupować Haswella. W nie jednym temacie na forum było to już wałkowane. Patrząc również co się dzieje na rynku gdzie Intel nie ma konkurencji nie spodziewałbym się przy kolejnych generacjach procesorów dużych wzrostów wydajności, więc zanim będzie warto na coś wymienić to już z dwa sockety mogą być. Tak ja wyżej napisałem, dopóki ceny płyt głównych będą wyższe od odpowiedników dla Ivy, nie warto kupować Haswella. Świadome wyrzucenie pieniędzy.

Dziwię się że rezerwuar Ci o tym nie pisał tylko polecił płytę gigabyte. W zestawach do gier zawsze widziałem że polecał Ivy i oczywiście słusznie. Może dlatego że napisałeś jaki już procesor bierzesz, a pytałeś tylko o płytę.

 

ceny już spadają, podejrzewam że we wrześniu ruszy to z większym impetem, ze względu na wejście i3 pentiumów celeronów i 4771 - który nie wiadomo w jakim celu powstał :]] pomimo tego że będzie 100 Mhz taktowany wyżej :D no a ivy sie kończa po mału


Niepolecam płyty głównej od firmy MSI

jakaś argumentacja ?

Edytowane przez MiSkoF
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@tatachabera

Dobra sztuka Ci się trafiła jak idzie na 4.7GHz. No ale rewelacji z temperaturami nie ma, bo w innym temacie pisałeś, że masz 77 stopni na 4.4GHz (1.2V) gdzie wentylatorek w Thermalright Macho B&W (to bardzo dobre chłodzenie) pracuje na 1200rpm. Mam wentylatorki 140mm w obudowie ustawione na 400rpm (bezgłośne), na 550rpm (już słyszalne), na 800rpm (zdecydowanie za głośne), a 1200rpm :roll: Huragan :) Ja bym na pewno trzymał ten wentylatorek na minimalnych obrotach (600rpm max) to by się usmażył ten procesor. Zresztą o wysokich temperaturach już świadczą wyniki w spoczynku o których pisałeś: "38-40 (wentylator na cpu 600 obrotów)". Chłodne procesory mają wtedy ok. 30 stopni.

Link to post
Share on other sites

@up

Tylko zapomniałem dopisać, że w obudowie pracują 4 x HDD + 1 x SSD. Dzisiaj z ciekawości odłączyłem wszystkie HDD zostawiłem tylko SSD systemowy i maxymalny pik na 4400 to 69 stopni. Temperatura w pomieszczeniu 27 stopni . Widać z tego, że 4 x HDD to taki mały piekarnik w obudowie. Dodarkowo Carbide 200r ma trochę kulawo rozwiązene chłodzenie koszyka z dyskami przednim wentylatorem. Wieczorkiem potestuję jeszcze oc na 4700 bez piekarnika z dysków.

 

Pisząc o chłodnych procesorach mających w stanie spoczynku ok 30 stopni miałeś na myśli procesory podkręcone do 4400 i napięciu 1.2V ? 

 

@@AndreoKomp

Edytowane przez tatachabera
Link to post
Share on other sites

@Up

A ja zapomniałem spytać o temperaturę pomieszczenia. Takiej się nie spodziewałem w te chłodne dni. Gdzie Ty mieszkasz? Na Hawajach? :D Ja mam już beznadziejny pokój jeśli chodzi o temperatury, bo rekord z tego roku to 34 stopnie, ale teraz w te chłodniejsze dni jest 24. Jak Ty teraz masz 27 to w gorączki do 40 stopni może dobijasz :) Dyski też robią oczywiście swoje chociaż żeby mieć wiarygodne porównanie, testy musiałbyś przeprowadzić zaraz przed odłączeniem dysków i później z odłączonymi, bo temperatura pomieszczenia ma bardzo duży wpływ.

Jak by Ci się chciało zrób test kiedy wentylatorek na Macho pracuje z 600rpm pod obciążeniem. Ciekaw jestem temperatur.

Edytowane przez AndreoKomp
Link to post
Share on other sites

asrock jest lepiej wyposazony, a jezeli chodzi o jakosc i bezawaryjnosc to ciezko powiedziec.

osobiscie jestem za gigabeltem bo za duzo sie nasluchalem o asrocku, ale to zaden argument, kazdy ma wyrobiona jakas opinie o jakims producencie na podstawie czyjegos badz swojego doswiadczenie :P np wiele osob narzeka na asusa a sam mialem przez 5 lat sredniej jakosci plyte bez chlodzonej sekcji zasilania a trzymalem na niej podkreconego q6600 :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niepolecam płyty głównej od firmy MSI

Ja również bo sam kupiłem kierując się pozytywnymi komentami.:D A teraz żałuje jak cholera bo płyta daje na procka za wysokie napięcia, uwaga aż o 0.2v :D Ja raczej bym kupował 3570k. Tańszy średnio o 100 zł a po za tym dużo lepszy do OC. Różnicy między 4a 3 generacją nie odczujesz bo to ledwie 5% w testach jak ostatnio wyczytałem. BIOS oraz płyty na 3 generację bardziej  dopracowane :) Jedynie hasswell ma lepszą integre ale kto z tego korzysta a płyty chyba mają z tego co pamiętam wszystkie złącza SATA 3.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...