Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sory że trzy posty raz za razem ale może warto wznowić choć na chwile temat bo kilku kolegów szukało coś w okolicach.

A tu przykład rozłożenia sił na dyski :

 

http://ptymew.bay.livefilestore.com/y1pMwQiexOKRGJ0vkDI3_IlhBz8TWd2IIHnk6WNAglnJuJxgrOe3EZpnM5fXaMWWuggZ8NmEx0YDX8vbYPkwpvBhg/ScreenHunter_02%20May.%2012%2016.04.jpg

 

Operacje są wykonywane szybciej i dyski mniej się męczą.

 

Link to post
Share on other sites

150gb (2x 74gb Raptor ADFD Raid0):

C: 50gb (Vista, programy, pakiety graficzne etc.)

D: 100gb (Gry)

1 TB Seagate

E: 1 TB (Reszta pierdół :lol:)

 

Serwer:

640gb (2x 320gb WD AAKS)

C: 50gb (SBS + Programy)

D: 590gb (konta uzytkownikow, backup, ftp, www, WDS etc.)

Link to post
Share on other sites

C - 50GB

D - 150GB

E - 50GB

 

24 na C to zdecydowanie za malo. programy uzytkowe ( antywirus, kodeki, DVD player, winamp etc ) mam zawsze na C bo nie zmieniam ich tak czesto. wszelkie sciagniete pliki leca na D, tam tez trzymam instalki, itd. E jest instalacyjny - gry.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Bardziej kretynskiego podzialu dysku to ja w zyciu nie widzialem, rozumiem ze chodzilo ci o "szybkosc"?, wylozenie swapa na inna partycje (nie C) spowalania system, wyrzucenie program files na ostatnia spowalnia ich prace, to samo temp.

Swap powinien byc na poczatku dysku systemowej partycji i staly, bo chyba nie ma tu kretyna co swap calkiem wylacza.

Jestem więc kretynem w twoich oczach, no ale jakoś będę musiał z tym żyć...

 

Przenoszenie pliku wymiany na inna partycję nie zmniejszy jego szybkości, pod warunkiem, że utworzymy nową partycje bazują na systemowej (odcinamy nieco mniejsza, załóżmy 4GB, przyszłościowe rozwiązanie dla nowych komputerów). Mało tego - utworzenie osobnej partycji z istniejącej systemowej pozwoli nam uniknąć nadmiernej fragmentacji! Dodatkowo możemy ustalić inny rozmiar klastra (większy lub skorzystać z szybkiego systemu plików typu FAT (zaawansowane usługi typu udostępnianie plików nie jest nam na tej partycji potrzebne, a jej rozmiar jest mały).

 

Aha i znowu jestem kretynem, bo wyłączam (ostatecznie ustawiam minimalny rozmiar pliku wymiany, gdy jakiś program niezbędnie go wymaga) plik wymiany, gdy dysponuję wystarczającą aż nadto ilością pamięci RAM i nie chcę tracić wydajności na przenoszeniu procesów do powolnego pliku wymiany? Jeśli ktoś ma 4gb RAM pod Windows XP może śmiało zrezygnować z pliku wymiany do zwykłej pracy (internet, muzyka, gry) - oczywiście do pracy w zaawansowanych programach graficznych pamięć podręczna może się okazać niezbędna!

 

 

A co do sedna tematu: dla mnie ideałem są cztery partycje:

C: System i programy (20-100GB zależnie od systemu i jego "bitowości" :lol:)

D: Muzyka, filmy. gry (cała reszta)

E: Pliki tymczasowe, cache programów, chwilowo zapisywane instalki, czy filmy, które zamierzam usunąć zaraz po obejrzeniu, miejsce na kopie jakiś danych np przed formatowaniem innego dysku itp (ogromna fragmentacja dysku przez takie operacje) (20GB wliczając cache przeglądarek, torrentów, emule itp)

SWAP: Zarezerwowane kilka GB w razie konieczności skorzystania z pliku wymiany (oczywiście wydzielone z najszybszego obszaru dysku - partycji systemowej) (jakieś 4GB)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...