Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

Zapoznając się z tym tematem staram się wybrać SSD dla siebie.

SSD pod system i programy. Budżet 350. +/- 10%.
Ze względu na budżet w grę wchodzą głównie dyski 60-64GB.
Płyta Asus P5Q Deluxe - więc interfejs SATA II

W moim typowaniu w grę wchodzi:
CRUCIAL V4 32GB * 2 (RAID 0), http://www.ceneo.pl/17553347

OCZ Vertex 4, http://www.ceneo.pl/16713611

Intel 330, http://www.agito.pl/dysk-intel-330-ssdsc2ct060a3k5-25-60gb-sata600-83-568668.html

a może A-DATA, http://www.ceneo.pl/15487187 30GB*2(RAID 0) lub 1*60GB ?

 

Ze względu na SATA II, skłaniam się w stronę stworzenia RAID 0 z dwóch dysków 30GB, jednakże obawiam się o awaryjność takiego rozwiązania. Zajęte będzie około 40GB.

Może drodzy użytkownicy macie jakieś inne propozycje? 

 

Link to post
Share on other sites

 

Ja też teraz będe kupował ssd do takiej płyty i za 370zł kupuje nowy samsung 840 120gb on jest na SIII, ale jest wsteczna kompatybilność więc na sII też zadziała. Według mnie 60gb to jednak troche za mało bynajmniej dla mnie :P

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem dwa tygodnie temu za 375 zł Plextora M5S 128 GB.  Polecany na wielu forach i portalach. Polecam

Fakt, przy moim budżecie chyba najbardziej opłacalna opcja to nagięcie budżetu do maksimum i kupno 128. :)

 

Dzięki wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja też teraz będe kupował ssd do takiej płyty i za 370zł kupuje nowy samsung 840 120gb on jest na SIII, ale jest wsteczna kompatybilność więc na sII też zadziała. Według mnie 60gb to jednak troche za mało bynajmniej dla mnie :P

 

Dużo lepszym wyjściem będzie wybór Plextora M5S ze względu osiągi jak i rodzaj zastosowanych pamięci.

 

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=48989 369 zł

 

@retkal także polecam ten napęd SSD, w tej cenie lepszego nie znajdziesz.

Link to post
Share on other sites

 

 

Dużo lepszym wyjściem będzie wybór Plextora M5S ze względu osiągi jak i rodzaj zastosowanych pamięci.

co masz na myśli mówiąc o rodzaju pamięci ? 19nm robione przez toshibę czy chodzi o synchroniczność czy jeszcze jakiś inny czynnik X ? 
Link to post
Share on other sites

 

 

a co sądzicie o Crucial m500 ?

 

Na tle innych SSD wypada słabo, szczególnie wersja 128 GB.

 

 

 

Bezapelacyjny lider w tym przedziale cenowym. Warto dołożyć, choćby do tych dwóch lat gwarancji.

 

Tylko trzeba też wspomnieć, że gwarancja kończy się w momencie przekroczenia 36,5 TB zapisanych danych.

Link to post
Share on other sites

Pod systemem i programami nie do przekroczenia nawet i w 15 lat..

A patrzac na Plextora M5S za ok 375 zł (3lata gwar) plus przesyłka(16-20zł),  stelaż pod 3.5"(12-20zł)  plus kabel sataII-III (4-5zł) -mamy minimum ze 405 zł polskich.

A Vector który bije go na głowe na wykresikach (a na codzien pod Twoje SATAII pewnie róznica bedzie niezauważalna tak samo jak i u mnie - mam Asrocka p67 usb3 sataII zdecydowałem się VECTORA z 5letnia gwar a w zestawie mam adapter 3,5" i oprogramowanie do klonowania dysków -dzis kupuję. Przy okazji jadę do Wrocka więc wychodzi mi bez przesyłki tylko kabel sataIII za 4zł mi w cenie 404 zł polskich moze jeszcze dzis podepne OCZta.

Wydaje mi się że w tej cenie nie ma szans na znalezienie czegoś lepszego ponieważ Plextor M5Pro z podobnymi dodatkami i osiągami( rowniez 5 lat gwar) kosztuje minimum 470zł plus wysyłka. Więc nie ma się co zastanawiać brać póki  jest dost i w takiej cenie bo np Plextor juz z saturiona zniknął a i cena skoczyła z 370zł na 401zł

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Pod systemem i programami nie do przekroczenia nawet i w 15 lat..

 

Zależy do czego używasz SSD. ;) Jak często pracujesz na dużych plikach to jest to bardzo duży minus. Zawsze uprzedzam użytkowników, żeby potem nie było niespodzianek.

 

Co do osiągów nie mam żadnych zastrzeżeń. Dodatkowe plusy to dobry kontroler i atrakcyjna cena za 128 GB wersję w stosunku do wydajności.

Link to post
Share on other sites

Na sam system (Windows 8 u mnie akurat) 60-64 GB starczy jesli mamy w kompie inne dyski. Dla mnie to optimum na system.

 

Ja też teraz będe kupował ssd do takiej płyty i za 370zł kupuje nowy samsung 840 120gb on jest na SIII, ale jest wsteczna kompatybilność więc na sII też zadziała. Według mnie 60gb to jednak troche za mało bynajmniej dla mnie :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...