Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.
Mój stary laptop już powoli umiera, więc przyszedł czas na wymianę  ;) 
- Kwota jaką dysponuję to max 3200 zł a najchętniej bym zszedł poniżej 3000 zł.
- Rozmiar matrycy w okolicach 16".
- Laptop będzie używany przeważnie do internetu oraz multimediów (gry odpadają).
- Musi on mieć matową matrycę, klawiaturę numeryczną, dobrze jak by była "wyspowa" (choć to nie jest najważniejsze), wbudowany bluetooth, WiDi i dość dobre "bebechy" bo posłuży mi on kilka dobrych lat  ;)no i jak da radę to rozdzielczość FHD ale nie kładę na to nacisku.
- Nie mam, żadnych wymagań co do koloru obudowy i tym podobnych pierdołów związanych z designem. -- Na pewno nie chcę Asus'a mam kilka złych doświadczeń ze sprzętem tej marki.
- Ja upatrzyłem sobie takie cuś: http://www.komputronik.pl/product/182935/Komputery/Laptopy_i_netbooki/Samsung_SERIES_5_NP550P5C_S04PL_12GB.html

Pozdrawiam.
 

Link to post
Share on other sites

W okolicach 16" tzn mniej czy więcej? Będzie albo 15,6 albo 17,3.

 

Z 15,6 warty uwagi jest ten Dell 5721 z matrycaą FHD.

Dosyć cienki i lekki. Procesor i7 niskonapięciowe ( 2 rdzenie 4 wątki) o wydajności podobnej/ciutke wyższej niż normalne i5.Bardzo mocna bateria i gwarancja DND ( Domowa naprawa Dell) Widi jest. Całkiem niezła jakość wykonania też.

 

Między matrycami hd/hd+    a FHD jest przepaść jeżeli chodzi o jakość obrazu. Kąty widzenia i odwzorowanie kolorów są o niebo lepsze.

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten Samsung jest OK, ale ja bym go wziął raczej w takiej konfiguracji: Samsung 550P5C i5-3210M/8GB/1000/Win8 GT650M +zestaw w X-KOM za 2629 zł /Matowa matryca 1600x900px, aluminiowe wnętrze laptopa.

 

Trochę drożej jest Acer V3-571G i5-3210M/6GB/750/BR/7HP64X GT640M w X-KOM za 2899 zł /Matowa matryca IPS FullHD, odtwarzacz Blu-ray, nośnik z Windowsem. Wersja bez systemu kosztuje 2569 zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardziej skłaniam się ku 15,6" ;)
Acer raczej odpada bo nie widzę aby miał WiDi....
Z tego co widzę to Samsung taki sam model jak podałem, tylko z torbą i myszkę, które nie są mi potrzebne ;). Dell natomiast jest bardzo interesujący ale, ale jakoś nie mam przekonania do tej firmy. Miałem styczność z kilkoma ich wynalazkami w wersji PC i jakoś mnie nie przekonały, zawsze coś szwankowało oraz boję się, że podobna sytuacja będzie miała miejsce z laptopem...
Jeszcze jakieś propozycje?
@edit:
Pozostaje przy swoim wyborze ;)
Dzięki za pomoc i zainteresowanie - temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...