Skocz do zawartości

Ciężki wybór czyli Xperia T vs S3 vs inne(?)


Recommended Posts

Gość usunięty
Miałem w ręku Note II i ten telefon jest dla mnie za duży i w sumie nie jestem też zbytnio zwolennikiem AMOLED'ów.

W takim razie cóż mozna CI zaproponować? Idealne... no prawie, bo który telefon nie ma wad(?)... wydaje się tu być LG Optimus G E975 i jego polecam - ekran (dla mnie idealny) na matrycy IPS (sam mam NOte II z super amoledem więc wiem, co piszę) o przekątnej 4.7 cala i rozdzielczości 1280x1768 pikseli, 2GB pamięci operacyjnej, 32GB dla aplikacji, procesor to czterordzeniowy Qualcomm taktowany 1.5Ghz z Ardeno 320, bardzo dobra bateria polimerowa 2100mAh oraz aparat o matrycy 13 megapikseli.

 

Ceny kształtują się tak - http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/6418345#from48504

 

 

 

Telefon głównie noszę w kieszeni więc 5-calowca ciężko chyba będzie go tam nosić.

A ja noszę w kieszeni Samsunga Galaxy Note II o przekątnej 5.5 cala i jakoś daje radę :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

noszę w kieszeni Samsunga Galaxy Note II o przekątnej 5.5 cala
 

 

Ludzie pewnie myślą że cieszysz się na ich widok...  :P

 

Telefon radzę wymacać przed zakupem. Różni ludzie, różne gusta, różna pojemność kieszeni. Ja sobie nie wyobrażam nosić zeszytu w kieszeni. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Sluchaj, tutaj juz chyba wszystkie odpowiedzi padly, teraz to ty musisz isc do salonu jakiegos i wybrac cos dla siebie.
My Ci zawsze chetnie pomozemy, ale tak naprawde to smartfon jest sprawa indywidualna. Musisz poprostu wziasc go do lapy i zobaczyc jak ci w niej lezy. Ja osobiscie mialem SGS3 i uwazam ze "daje rade".
Moglbym cie zachecac jeszcze do Nokii na Windows Phone 8 ale nie chce juz zeby Igorrodz tutaj dostal jakichs palpitacji serca... ot tak rzucam zebys bedac w salonie wzial taka Lumie 920 do reki.

Pamietaj ze jakakolwiek komorke bys nie bral to benchmarki benchmarkami, ale liczy sie to czy ci sie podoba :)

Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk

Edytowane przez ArioX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak kolega wyżej powiedział "musisz iść do sklepu i sam zobaczysz" ja jeszcze parę dni temu zastanawiałem nad nexusem 4 i s3 ,ale wybrałem się do saturna żeby zobaczyć i pomacać .Przed tym byłem prawie pewny że wezmę N4 ale jak porównanałem go z s3 ... dziś piszę do ciebie z S3 i mogę Ci powiedzieć że plastik jest naprawdę dobry chociaż zobaczymy jak będzie wyglądał po roku, ale wtedy będziesz mógł kupić nową klapkę. Według mnie Nexus ma słaby ekran i aparat . Wykonanie też według mnie jest po stronie samsunga ,ale to moja opinia dlatego wybrałem samsunga pozdro.

Link to post
Share on other sites

@Ostry.77

Super LCD differs from a regular LCD in that it does not have an air gap between the outer glass and the display element. This produces less glare and makes the user feel "closer" to the display itself. Super LCD's benefits also include lower power consumption and improved outdoor visibility. 

 

Super LCD to po prostu LCD bez powietrza pomiędzy szybką i wyświetlaczem, nie wiadomo czy to jest TN (Sony) czy IPS (Lumia, LG), a może jeszcze coś innego.

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

Nexus 4 - wydajniejszy (w zasadzie to chyba najwydajniejszy telefon w testach z natywną rozdzielczością ekranu), czysty android, ładnie wygląda i masz pewne aktualizacje. Wadą jest brak slotu i niewymienialna bateria.

 

 

 

Co do Xperii:

1. Czy bateria naprawdę tak krótko trzyma?
2. Czy są jakiekolwiek problemy z tym, że to budowa typu unibody?

Co do S3:
1. Jak to jest wreszcie z tą jakością wykonania? Dużo osób pisze, że to marny plastik i rozlatuję się przy lżejszym upadku.
2. Czy orginalna nakładka i dialer naprawdę tak mulą?

 

1. Nie, ubdate do 4,2 znacznie polepsza sytuację + dodaje tryb stamina.

2. Nie, poza brakiem możliwości wymiany klapki/baterii.

 

3. Jak dla mnie to brzydkie rozwiązanie, ale ma swoje plusy, np. tani koszt wymiany na nową klapkę.

4. Na początku jest płynnie, ale potem robi się gorzej. Jeśli weźmiesz S3 polecam robić hard reset co jakiś czas.

Edytowane przez idzpro100
Link to post
Share on other sites
w zasadzie to chyba najwydajniejszy telefon w testach z natywną rozdzielczością ekranu

nie znam się na rozdzielczościach aż tak, stąd moje pytanie: jakie smartfony nie pracuja w natywnych rozdzielczosciach?

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

wiem napisałem to niedokładnie, ale chodzi mi o to, że ten telefon ma trzeci pod względem wydajności SoC (powoli spada na czwarte miejsce). Ten sam chip ma Xperia Z, która wyśmienicie radzi sobie w FullHD (1920x1080px), a tu mamy HD (1280x768px). Jest tu niższa rozdzielczość=mniej pixeli do wypełnienia=więcej FPS-ów. 

 

Wygląda to tak. W tym teście każdy telefon renderuje obraz w swojej rozdzielczości ekranu

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/miekrzy/nexus4/wykresy/bmx.png

Edytowane przez idzpro100
Link to post
Share on other sites

Nexus 4 - wydajniejszy (w zasadzie to chyba najwydajniejszy telefon w testach z natywną rozdzielczością ekranu), czysty android, ładnie wygląda i masz pewne aktualizacje. Wadą jest brak slotu i niewymienialna bateria.

Jest Xiaomi Mi2S ze Snapdragonem 600 i rozdzielczością 1280x720  8-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no tak, ale takich telefonów nie radzę kupować, nie wiadomo jak będzie ze wsparciem (nie)oficjalnym i serwisem. Ja bym już wolał coś z nieco gorszym Snapdragonem S4 Pro, ale pewnym wsparciem, i w ogóle telefon znanej marki.

Edytowane przez idzpro100
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Wsparcie jest lepsze niż każdego Samsunga czy LG - co tydzień aktualizacje.

Same aktualizacje to nie wszystko - liczy się też serwis, jego jakość, prędkość załatwienia sprawy, naprawienia telefonu i jego zwrotu. A ta firma nawet przedstawicielstwa w Polsce nie ma...

Link to post
Share on other sites

 

 

Tak nawiasem to Sony wysyła sprzęt do naprawy do Francji..
 Nie byłbym taki pewien. 2 razy odsyłałem Xperie na naprawę i za każdym razem uporali się w ciągu 7 dni od momentu wysłania do odebrania paczki więc nie ma opcji żeby to gdzieś dalej wysyłali.
Link to post
Share on other sites
Połamane Wii trzeba wyrzucić do śmietnika i kupić nowe urządzenie. Kapitaliści z zepsutego świata zachodniego będą zacierać ręce ;]
Jak na moje to obojętne gdzie wysyłać byle nie Regenersis czy CCS B-)

 

Same aktualizacje to nie wszystko - liczy się też serwis, jego jakość, prędkość załatwienia sprawy, naprawienia telefonu i jego zwrotu. A ta firma nawet przedstawicielstwa w Polsce nie ma...
Jak już wyżej napisałem:1.Cena2.Zaufany sklep w którym możesz realizować tą 12M GW.DHLem idzie czasami szybciej niż PP takze ;)Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 4Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 4 Edytowane przez JoHnNy08PL
Link to post
Share on other sites

Nie byłbym taki pewien. 2 razy odsyłałem Xperie na naprawę i za każdym razem uporali się w ciągu 7 dni od momentu wysłania do odebrania paczki więc nie ma opcji żeby to gdzieś dalej wysyłali.

Też wysylalem sprzęt sony, w piątek odebrał kurier, w poniedziałek sprzęt był we Francji a we wtorek był już odesłany. Na czwartek miałem z powrotem. Logistykę mają genialna.

Myślisz że dlaczego piszą że jak sprzęt uszkodzony z Twojej winy to płacisz na dzień dobry 250euro za transport i oględziny?

 

Znów Regenersis be? Ja sobie chwalę :)

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Też wysylalem sprzęt sony, w piątek odebrał kurier, w poniedziałek sprzęt był we Francji a we wtorek był już odesłany. Na czwartek miałem z powrotem. Logistykę mają genialna.
 Kurde nieźle. Ale w takim razie co z tego że wysyłają do Francji skoro tak szybko się uwijają?

Ja z kolei z serwisem Htc nie miałem żadnych problemów, korzystałem z niego 3 razy, a raz gdy zepsuły się słuchawki beats od Sensation to bez niczego dali nowe :)

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie

 

Byłem w MM, na moję szczęście byli bardzo mili sprzedawcy i włączyli mi wszystkie telefony które chciałem oraz pozwolili mi się nimi pobawić.

 

Pobawiłem się:

Xperia T, Xperia Z, S3, S4, Lumia 920 i 820.

 

Teraz największa hipokryzja z mojej strony:

Jako ostatnią chwyciłem S4...

 

 

 

i się zakochałem.

Pal licho te 5", sprawdziłem i mieści się w kieszeni bez problemu. Aparat jest super, spodziewałem się czegoś gorszego ale miło się zaskoczyłem. Idealnie leży w mojej dłoni i bez problemu mogę używać tylko jednej. Mam już telefon od 2 dni i naprawdę jestem zadowolony.

 

W sumie miałem już brać Xperię T bo fajnie leży w dłoni i byłem już przyzwyczajony do Timescape'a. Tyle, że złapałem później Samsunga...

 

Z'tka, strasznie nie wygodna dla mnie i od razu ją wyeliminowałem.

 

Lumie - naprawdę porządne telefony, wysoki komfort korzystania z systemu, ogólnie przejrzyście to wygląda. Co mnie zniechęciło to aparat i trudno byłoby mi się przestawić na ten system.

 

Kończąc onetowsko-komentową opinię chciałem podziękować wam pany za pomoc i propozycje telefonów oraz ich argumentację.

 

Plusiki dla was.

Link to post
Share on other sites

A czemu aparat w Lumii cię zniechęcił, słyszałem, że jest lepszy niż w S4 (chodzi o optykę, same Mpix prawie nic nie dają).

 

Swoją drogą, mogłeś wstrzymać się 2 tygodnie, ponieważ swoją premierę ma Sony Xperia Honami, która powinna masakrować S4 pod wieloma względami.

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites
która powinna masakrować S4 pod wieloma względami.

 

nie wieloma, a wszystkimi, poza wymienialną baterią, no może niektórym zabraknie aplikacji S4.

 

PS. Premiera Xperii Z Ultra była 4 lipca, a jak jej nie było w sklepach, tak nie ma, podobno na początku września ma być dostępna, chyba podobnie będzie z Xperią Z1 (Honami).

Edytowane przez idzpro100
Link to post
Share on other sites

Wszystkimi nie, ponieważ będzie taki sam procesor, GPU i ilość RAM'u, ale biorąc pod uwagę że SGS4 ma TouchWiz, to Sony będzie chodził płynniej.

 

A co do baterii - niezbyt wierzę, aby udało im się zrobić tak cienki telefon, który byłby wodoszczelny i miał zdejmowaną obudowę.

Link to post
Share on other sites

Nie, Galaxy S4 (AKTUALNIE!*) ma procesor Qualcomm Snapdragon 600 @1,9GHz, Sony Xperia Honami ma mieć Snapdragona 800 @2,25GHz (to znacznie wydajniejszy SoC). Po drugie Snapdragon 600 ma GPU Adreno 320, a 800 Adreno 330 (wg przecieków dwa razy wydajniejsze od 320). VR-Zone twierdzi, że Z1 ma wymiary 144 x 73.9 x 8.3mm, a w czymś o grubości 8,3mm (Galaxy S4 ma 7.9mm) w dodatku z kalpką przypiętą na stałe upchanie baterii 3100mAh jest jak najbardziej możliwe.

Być może pomieszało Ci się z Xperią Z Ultra, ona faktycznie ma być jednym z najcieńszych smartfonów, ma tam chyba mieć 5,5mm, ale przy powierzchni ekranu 6,4" zmieszczenie ogniw o pojemości 3050mAh jest "pestką".

 

*Galaxy S4, HTC One, Xperia Z mają zostać zaktualizowane i dostać Snapdragona 800, ale nie dostaną aparatu 20,7mpx, wsparcia nagrywania 4K, optyki Sony G Lens i w 100% cyfrowego wzmacniacza audio.

Edytowane przez idzpro100
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...