Skocz do zawartości

Ciężki wybór czyli Xperia T vs S3 vs inne(?)


Recommended Posts

Witam,

Chcę kupić sobię nowy telefon bo mój obecny(Xperia arc S) się już trochę znudził i czuję, że jest trochę za słaby. Od czytania opinii w internecie zrobił mi się już mętlik w głowie i nadal nie wiem co wybrać.

 

Od nowego smartfona oczekuję dobrego aparatu, dobrej jakości muzyki oraz przyzwoitego czasu pracy baterii. Jak narazie moje typy to:

 

Xperia T, Samsung S3 - główne typy

HTC One X/X+, LG Optimus G - opcjonalne

 

Co do Xperii:

1. Czy bateria naprawdę tak krótko trzyma?

2. Czy są jakiekolwiek problemy z tym, że to budowa typu unibody?

 

Co do S3:

1. Jak to jest wreszcie z tą jakością wykonania? Dużo osób pisze, że to marny plastik i rozlatuję się przy lżejszym upadku.

2. Czy orginalna nakładka i dialer naprawdę tak mulą?

 

Co do reszty:

Nie wiem naprawdę co o nich myśleć, dużo osób poleca je jako alternatywy do tych telefonów ale HTC zawsze jakoś mi były obojętne. Sprawa Optimusa natomiast jest ciekawa bo z "papieru" wynika, że to całkiem mocny sprzęt, a jakoś przeszedł bez żadnych fajerwerków.

 

Naprawdę nie wiem co wybrać. Priorytetem dla mnie jest jakość zdjęć i muzyka, bateria również ale nie można mieć wszystkiego więc chciałbym też pójść na jakiś kompromis. Nie wiem też jak to będzie z walką dwu vs czterordzeniowiec. Oczywiście jestem otwarty na inne propozycję o ile będą one w mniej więcej tej samej klasie.

Link to post
Share on other sites

nie myślałeś nad Note II?

Za 1700 zł mamy już Xperia Z(kąty widzenia tragiczne).Lepiej brać Zkę niż Xperie T.

 

Licytacja nowego telefonu wchodzi w grę?Jak tak, to proponuje S4kę.

Dlaczego?

 

Procek taktowany 1.9 GHz vs Xperia Z 1.5 GHz

Lepsza kamera

Lepsze kąty widzenia i czerń.

 

http://allegro.pl/samsung-galaxy-s4-i3474395753.html

http://allegro.pl/samsung-galaxy-s4-komplet-bcm-i3472408207.html

http://allegro.pl/samsung-galaxy-s4-16gb-bialy-nowy-bez-simlocka-i3480779097.html

http://allegro.pl/smartfon-samsung-s4-i9505-galaxy-siv-lte-czarny-i3469999814.html

 

i kup teraz http://allegro.pl/super-samsung-galaxy-s4-jak-nowy-komplet-i3478893715.html za 1717 zł

Edytowane przez eVerest
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź.

Miałem w ręku Note II i ten telefon jest dla mnie za duży i w sumie nie jestem też zbytnio zwolennikiem AMOLED'ów. Dziękuję za linki ale te telefony są minimalnie mniejsze od Note II, a telefon zazwyczaj noszę w kieszeni i nie wiem czy bezpiecznie nawet by było je tam trzymać :). Też się zastanawiam czy w ogóle wykorzystam potencjał tak mocnych procesorów jak głównie korzystam z aparatu i aplikacji muzycznych, bo w gierki naprawdę sporadycznie gram ale jak już to typu 'candy crush' albo 'cut the rope'.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Posiadam Xperię T i mogę z czystym sumieniem ten telefon polecić. Jedna sprawa: wszystkie xperie T prędzej czy później zaczynają trzeszczeć. Ja odesłałem swoją na gwarancję z tym i innym problemem. Problem trzeszczenia zlikwidowano, ale tylko połowicznie. Chyba nie da się tego całkowicie wyeliminować w tym modelu. Też wiele na tym telefonie nie gram. Raczej net, muza, fotki - bo ma naprawdę niezły aparat jak na telefon. Bateria spokojnie trzyma grubo ponad dzień a z rozszerzonym trybem gotowości jeszcze sporo dłużej.

 

Masz tu mój temat.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Polecę Nexus'a 4 od Google'a. Posiada aparat 8 Mpix - jakość zdjęć jest dobra. 4-rdzeniowy procesor + 2 GB RAM daje naprawdę dobrą wydajność. Telefon posiada czystego Androida prosto od Google, dzięki temu aktualizacje systemu masz prawie natychmiast. Jeśli chodzi o muzykę to jakość jest bardzo dobra (equalizer) + 16 GB pamięci na której możesz dużo upchać. Jeżeli słuchać muzyki to tylko przez słuchawki bo głośnik z tyłu telefonu ma pusty dźwięk (duża wada). Ekran 4.7", dobre kąty widzenia, dobre kolory. Niestety przyciski "akcji" (te androidowe) są na ekranie co wg. Mnie stanowi największą wadę tego telefonu. Za wytrzymałość odpowiada Gorilla Glass 2 z przodu i z tyłu + na morele.net za 70 złotych dostajesz do telefonu oryginalny zderzak. 1570+70=1640 złotych.

Edytowane przez CalloNord
Link to post
Share on other sites

@up

 

Jeśli mówisz że w nexusie za 1500zł zdjęcia są dobre to chyba dobrych zdjęć nie widziałeś.Aparat jak za tę kwotę jest tragiczny.Co do tego że jest czysty Android - oprócz szybkich aktualizacja to nie ma fajerwerków - nakładki producentów jednak wnoszą coś do tych urządzeń - przede wszystkim nowe funkcje.

 

Lepiej w tej cenie już kupić tańszą Xperie SP albo Zke - kiepskie kąty widzenia myślę nie są tutaj wadą - kto patrzy z boku na ekran?

Xperia T - wiadomo przegrywa z Zką a jak mamy taki budżet to można bardziej zaszaleć.Samsung - jedynie na licytacji wyrwać S4 - ale znów AMOLED..(S3 to samo)

W tej cenie mamy jeszcze One X+ i Optimusa oba telefony jak an tą cenę mają wszystko OK.Mają wady i zalety ale otym było już mnóstwo tematów poszukać poczytać i wybrać co właściwe.

 

Aaaa bym zapomniał.Mamy jeszcze Huawei P6 - choć cena troszkę póki co odstrasza - a szału nie ma.Ale jest bardzo łądny i minimalistyczny :P

Link to post
Share on other sites

A może być WP zamiast androida? Bo Lumia 920 byłaby świetnym wyborem - działa bardzo płynnie, jakość dźwięku jest bardzo dobra, świetny ekran (ips), super aparat, darmowa darmowa nawigacja na cały świat (również w offline), dosyć pojemna bateria i fantastyczne wykonanie. Tylko że to jest Windows Phone, a nie Android.

Link to post
Share on other sites

Galaxy S3 , o jakich lagach mówicie ? 4 szybkie rdzenie, wykonanie średnie ale można kupić zgrabny silikon na tył obudowy. Te nieco droższe ok 30 zł są niewidoczne i dobrze spasowane, nawet zapomnisz ,że owy masz.

 

S4 to żadna różnica, miało być 8 rdzeni a w Polsce jest model i9505 czyli 4 rdzenie nieco szybsze niż w S3, no i ekran FullHD.

Link to post
Share on other sites

w s4 jakość dźwięku nie powala s3 będzie lepszy do muzyki, albo xperia z. Bawiłem się nieraz s3 i jak dla mnie lagów tam niema.

Wielu recenzentów zachwyca się jakością dźwięku na telefonach ze Snapdragonem 600, masz do dyspozycji wszystkie testy więc sobie zobacz jak wygląda pasmo na S4 czy HTC One. Ale się bawiłeś to możesz wiedzieć lepiej.

 

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za propozycje :)

 

Coraz bardziej skłaniam się ku SXT, przeczytałem wątek effendiego i naprawdę podoba mi się ten telefon. Co do jego trzeszczenia to można powiedzieć, że nie ma problemu bo w mojej Arc S też jest to samo. Cholera coraz więcej osób mówi o Z'tce i S4, tak można za tę cenę je wyrwać ale te telefony są chyba za duże żeby je w kieszeni nosić więc odpadają.

Lumia, kurde fajny telefon, może i bym przywykł do kafelków ale mi zależy głównie na aparacie i po przeczytaniu recenzji na gsmarena to nie jest on taki dobry jak zapowiadali.

Jeszcze zastanawiam się nad S3, boję się tej jej plastikowości o której tak wszyscy krzyczą i niektórzy właśnie narzekają na strasznie mulący dialer :/

Link to post
Share on other sites

Wielu recenzentów zachwyca się jakością dźwięku na telefonach ze Snapdragonem 600, masz do dyspozycji wszystkie testy więc sobie zobacz jak wygląda pasmo na S4 czy HTC One. Ale się bawiłeś to możesz wiedzieć lepiej.

 

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 4

 

Przecież w S4 mamy także Wolfson - tylko że w wersii z Exynosem.

Wyjście słuchawkowe jest także bardzo wysoko oceniane w obu wersjach - zarówno ze Snapdragonem 600 jak i Exynosem.

Link to post
Share on other sites

 

 

Przecież w S4 mamy także Wolfson - tylko że w wersii z Exynosem.
 

 

Ludzie nie doradzajcie S4kę z Exynosem. Bo to nieporozumienie.Ciągłe lagi  i zła optymalizacja Androida pod Exynos. Wiem bo krewny ma tą wersje.Jak już to tylko S4ka ze Snapkiem 600  który ma 1.9 GHz + Adreno 320,a Xperia Z ma 1.5 GHz.

 

do Autora ile cali ma mieć smartfon?

Link to post
Share on other sites

To radzę przejść się chociażby po Media Markt i Saturn.A jeżeli chodzi o smartfonach podane przez Ciebie powyżej to ja polecam osobiście S3kę:

 

-audiochip wolfson

-bardzo dobra i udana kamera

-slot pod micro sd

-ekran 4.8 cali

-wymienna bateria. W razie czego wymienisz tą fabryczną na oryginalną 3000mAh 

Link to post
Share on other sites

Właśnie dzisiaj mam zamiar się przejść i popatrzeć na te telefony.

Co do S3 mam pewne obawy ale biorę pod uwagę opinie zaczerpnięte z 'internetów':
-kiepski plastik

-lagujący dialer

Osobiście jeszcze mam mieszane uczucia co do AMOLED'a. Miałem poprzednio Wave I i jakoś te kolory są mocno przesycone jak dla mnie.

Link to post
Share on other sites

Na ten plastyk kup jakiś silikonowe etui za 10 zł na allegro i po problemie  ;) musisz sam poczuć na rękach te smartfony. S3ka nie ma już tak przesyconych kolorów.To już Tobie zapewniam ;) 

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

Ustaw sobie ekran na tryb Film - i po sprawie - brak przesyconych kolorów - dużo lepiej to odbierają przeciwnicy AMOLEDów.

 

Ja osobiście wezmę AMOLEDa z pocałowaniem rączki.Teraz mam zwykły badziew Super LCD - koloró w nim brak taki blady że szok...jak widze AMOLEDa to wydaje mi się jakbym miał jakiś badziew z chin a dałem za niego 2300zł brrr.Było brać S2 wtedy :D

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...