Skocz do zawartości

Wybór zestawu do gier max 4000zł


Recommended Posts

Witam

 

Tak wiec po kilkunastu dniach namysłu postanowiłem w końcu spróbować złożyć nowy zestaw. Moja wiedz na temat podzespołów do PC raczej wielka nie jest dlatego tez zwracam się o pomoc na forum. Tak więc  jak w temacie proszę o pomoc ocenie i w złożeniu zestawu :

  • zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 4000 zł
  • Których części potrzebuje: Jednostka Centralna
  • Czy będę podkręcał sprzęt: Prawdopodobnie nie
  • Rozdzielczość monitora: fullHD 1920:1040 (LG ips224v-pn)
  • Specjalne wymagania : Karta graficzna GTX od Nvidia, 8GB RAMu
  • Części z poprzedniego komputera: Dysk HDD 1TB, Nagrywarka, Windows 7 64bit
  • Własna propozycja:  poniżej
  • Inne : zależy mi na dobrym wydajnym zestawie który starczy na około 5lat 

 

Liczę na wasze propozycje, poniżej podaje mój przykładowy zestaw:

 

1. Procesor - Procesor Intel Core i5 3570K 3.4GHz BOX

2. Karta Graficzna - Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 770 OC 2GB DDR5 PCI-E BOX

3. RAM - Pamięć Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance LP

4. Płyta główna - Gigabyte GA-Z77X-D3H

5. Wiatrak prcesora - SilentiumPC Fortis HE1225

6. Zasilacz - XFX Core 550W 80+ SLI PSU

7. Obudowa - SilentiumPC Gladius M40

 

cena zestawu: ok. 3725 zł

 

link do sklepu Agito gdzie umieściłem w "koszyku" powyższe części http://www.agito.pl/?switch=basket&action=basket

jaki sklep proponujecie, najlepiej z odbiorem osobistym w Warszawie ?

 

Link to post
Share on other sites

To co złożyłeś bardzo złe nie jest. Ale:

 

zależy mi na dobrym wydajnym zestawie który starczy na około 5lat

Tego nikt Ci nie zapewni choćbyś miał i 2 razy większy budżet (mam na myśli wysoką wydajność przez 5 lat). Ten rynek jest zbyt dynamiczny. W takim budżecie, aby było wydajnie przez dłuższy czas można myśleć o zestawie pod SLI z GTX 760/770 - ale wymagałoby to oprócz dołożenia drugiej karty również wymiany monitora na coś 24-27 cali min. 120Hz. Tak więc dodatkowe koszty w przyszłości  :/  Poglądowo tak mogłoby to wyglądać: http://www.morele.net/inventory/info/lxL9US/

 

Jeśli nie jesteś zainteresowany takim czymś to w Twoim zestawi dołożyłbym do: lepszego chłodzenia (Macho Black-White) oraz lepszej jakości obudowy (np. Fractal Design Core 3000 lub Arc Midi R2). Możesz też podmienić płytę na MSI Z77A-G45 (ma w przeciwieństwie do tej, którą wybrałeś, ma radiatory na całej sekcji zasilania). I powinno być w miarę wydajne przez może 2 lata.

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...