Skocz do zawartości

Uruchomienie jakiejkolwiek gry powoduje bluescreena.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez maxnolo,

Recommended Posts

Dzien dobry mam bardzo dziwny problem z moim komputerem mianowicie gry ze steama nie działają i powodują one restart komputera lub pojawienie się blue screen. System był już reinstalowany i komputer spędził tydzień w serwisie gdzie podobno wszystko było już w nim wymieniane i nadal problem jest ten sam. Komputer został oddany wraz z zwrotem pieniążków i panowie rozlozyli ręce. Proszę o pomoc bo mam na steama dużo gier i w żadną nie mogę zagrać. Pomocy proszę!!! 

Specyfikacja zestawu :

CPU AMD FX 4100 4.2 GHz 

Płyta główna Gigabyte 870a-UD3

Grafika Gigabyte 6870 OC WF3

Ram Adata 8 gb (2x4gb) 1333 Mhz

Zasilacz Bequied l7 730w

Dysk SSD OCZ Vertex 2 60 gb

Dysk SATA Seagate 1T i WD 250GB

Karta dźwiękowa to Asus xonax DX

Prosze o pomoc i przepraszam za błędy ale pisze przez telefon wychodząc z owego sklepu komputerowego.

 

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli możesz to podaj treść bluescreena, mogą byc wadliwe ramy, grafika która sie grzeje badz sam procesor. Odpal sobie testy poszczególnych podzespołów ale szczegolnie zwroc uwagę na temperatury procesora oraz grafiki, sprawdź temperatury na przyklad w hwmonitorze w idle a w stresie wywołanym w occt również, zwroc szczególną uwagę też na ramy, podaj temperatury poszczególnych podzespołów w idle oraz w stresie. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

No ciekawa sprawa. Gry steam i tak instalują się lokalnie. Tyle, że steam przechowuje sobie parę plików np. twoje savy na serwerach producenta i weryfikuje twoje konto.  Ale gry nadal są na dysku i z dysku odpalane. Jeśli inne gry nie Steam działają normalnie . Może to oznaczać uszkodzenie plików samego Steam lub punkbustera. Któryś z nich powoduje problemy. Trzeba zaktualizować oba. Jeśli problem dotyczy wszystkich gier nie tylko Steam to już inna bajka. I przyczyn może być wiele. Ta płyta główna jest w kilku rewizjach jaką masz ty bo tylko 3.1 obsługuje FX4100. 

Link to post
Share on other sites

Tak był ale taktowanie było przywracane z 4.2 do seryjnego 3.6 i podobno w serwisie był też procek wymieniany i wszystko inne łącznie z grafiką pamięciami ram zasilaczem i płytą główną i nic to nie dało. Postawiłem nowy system i potem panowie jeszcze odłączyli te dyski które mam i podłączyli swój gdzie postawili własny system steama ściągneli gre i nadal nic potem zaczęli wymieniać wszystko po kolei i nadal nic :-\. A gry to Grid 2, Saints Row The Third, Borderlands 2 Portal 1 i 2. A wszystko inne działa np Battlfield 3 Mass Effect 3 medal od honor warfighter łącznie z wszystkimi Benchmarkami i testami wydajności wszystko idzie tylko nie steam.


Chłodzenie procka to silentium pc spartan 924 i daje rade w stresie HWMonitor pokazuje mi około 40 Stopni a grafika do 70 to wsztstko przy BF3 na wysokich i wszystko działa łącznie z Benchmarkami i innymi grami ale nie steam.


A i płytke nie kojarzę którą rewizje mam ale pamiętam że na pudle jest nabite Ready to AM3+ i na początku był problem bo komp nie startował ale po aktualizacji biosu poszedł bez problemu i gry ze steama działały np Team Fortres 2 chodziło a potem pierwszy problem był z Borderlands 1 ale tam aktualizacja kilku rzeczy załatwiła sprawe a teraz nic nie pomaga

Link to post
Share on other sites

kurka dziwne bo rewizja 3.1 dopiero obsługuje fx-y ;) pisze ci na płycie głównej am3+ ? czy samo am3 ?tak jak tu na zdjeciach

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-870a-ud3rev_30

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-870a-ud3rev_31

Link to post
Share on other sites

kurka dziwne bo rewizja 3.1 dopiero obsługuje fx-y ;) pisze ci na płycie głównej am3+ ? czy samo am3 ?tak jak tu na zdjeciach

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-870a-ud3rev_30

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-870a-ud3rev_31

Ja mam rewizje 3.1 na płycie pisze AM3+ ale co do jednego z tymi zdjeciami sie nie zgodze bo mam biały socket a nie czarny jeśli to ma jakieś znaczenie 

Link to post
Share on other sites

Ok. trochę już wiemy. Rewizja musi być 3.1 bo inaczej FX nie ruszy. Działa więc nie ma problemu. Skoro jest tak, że gry chodzą te lokalne. Problemem może być sam steam, punkbuster albo karta sieciowa. Te elementy są wykorzystywane podczas gier Steam. Zacznij od karty sieciowej. Wyłącz w bios tą na płycie głównej. Zamontuj inną na płycie i sprawdź. Sprawdź jak możesz więcej niż jedną kartę LAN jak się da, najlepiej żeby była na innym chipie niż realtek. Jeśli problem nadal występuje po zmianie sieciówek, to tkwi w oprogramowaniu. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli taki problem występuje tylko w steamie może spróbuj zagrać w trybie offline dla testu oraz we właściwościach zapuść sprawdzanie spójności plików gry, na niektóre błędy pomaga. Warto jeszcze raz przeinstalować steama oraz wyczyścić komputer ze wszystkich programów które są powiązane.

Link to post
Share on other sites

Jeśli taki problem występuje tylko w steamie może spróbuj zagrać w trybie offline dla testu oraz we właściwościach zapuść sprawdzanie spójności plików gry, na niektóre błędy pomaga. Warto jeszcze raz przeinstalować steama oraz wyczyścić komputer ze wszystkich programów które są powiązane.

Ale była reinstalka systemu robiona i nic nie dała więc to nic nie da :-(

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Spróbuj tak - idź do kolegi i na jego pececie zaloguj się na swoje konto steam. Pobierz jedną grę i spróbuj ja uruchomić. Jaki efekt? Dodam, że steam wyśle Ci na maila wiadomość z kodem weryfikacyjnym, który będziesz musiał wpisać przy próbie zalogowania się na nowym - innym - komputerze. To takie ich zabezpieczenie. Jak wszystko będzie poprawnie działało u kolegi znaczy się, że to nie problem ze samym steam.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Panowie problem można uznać za rozwiązany. Okazało sie że panowie eksperci usmarowali procesor pastą termoprzewodzącą tak że soket też był usmarowany i przez to procesor też odmawiał posłuszeństwa. Procesor aktualnie jest do wymiany i jutro idzie na gwarancje do serwisu. Dzięki za pomoc :-)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...