Skocz do zawartości

Recommended Posts

Proszę który w cenie £100 +/- 20 będzie najlepszy do słuchawek DT150.

co będzie najlepsze, to tylko Ty sam ocenisz :)

 

ja obstawiam JDSLABS C5, FiiO E18.

 

proponuję poczytać o tych układach, w audio to jest minimum przy zakupie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cześć, mam szybkie pytanie, bo znajomy chce mi sprzedać całkiem nowe słuchawy Samsung Level Over za 800zł.

Dłuższy czas już przymierzałem się do kupna nausznych słuchawek, ale wiem, że Samsung jest świeży w tej dziedzinie, więc czy warto wydać na te słuchawki tyle kasy?

Na razie korzystam ze słuchawek dokanałowych jak Jamo wEAR in30, dwa lata temu miałem AKG K450, sprzęt na którym odtwarzam dźwięk to zazwyczaj smartfon jak Sony Xperia Z3 lub Cowon E2. Bardzo proszę o pilną odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

  inną propozycją  %-)

 

Proszę bez mi tu takich  :cry: .

Już mi głowa pęka  :co: .

Dobra to sam zdecyduje.

 

Ostatnia kwestia , czy słuchawki do Integry można podłączyć czy lepiej zaczekać na DAC .

Coś mi się tu obiło o uszy że należy słuchawki po zakupie wygrzać.

Może to głupie pytanie ale wolę nie strzelić babola. 

 

Pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites

podłączyłem je nie dawno do integry , jakoś to gra i nawet nie jest za cicho.
 

Już mi głowa pęka :co: .

taki jest właśnie dział w którym się wypowiadasz. Jeden z trudniejszych do ogarnięcia.

 

 

Coś mi się tu obiło o uszy że należy słuchawki po zakupie wygrzać.

po prostu je słuchaj.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

800zł? Nie warto... ich cena jest wzięta z kosmosu

 

Podobnie jest z dokanałowymi Level In-Ear, które nominalnie kosztują 600zł, a w promocji teraz były za 150zł. Sam kupiłem i jak na 150zł grają dobrze, według mnie za 600zł to jest kradzież na kliencie :)


Nowe Level Over-Ear powinny być wycenione na 600-700zł. A tak jest przepaść między jakością a ceną.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Witam szukam słuchawek nausznych, to czy będą zamknięte czy otwarte czy pół otwarte ma mniejsze znaczenie.

Szukam słuchawek do 300zł będą one podłączone do komputera do karty Audigy 2 ZS GOLD. Słucham głównie Metallici, Iron Maiden, Pink Floyd, Dire Straits, Deep Purple. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Bez odpowiednich tipsów na te doki, będzie lipa, bez dobranych tipsów to strasznie ubogi bas, bardzo wyciągnięte wysokie. Na fabrycznych tipsach słuchawki same mi wypadają po 3 sekundach z ucha. Używam tipsów od słuchawek Brainwavz. Dopiero na nich jakoś grają :)

Link to post
Share on other sites

No właśnie o tej wersji myślałem...

Co jest nie tak z tym fiio? Niedawno sporo osób go polecało.

Nie wystarczy mu mocy czy co?

 

Wiem że są odpowiedniejsze źródła niż fiio, na przykład aune t1, ale e10k już posiadam.

Edytowane przez radioland
Link to post
Share on other sites

DT990Pro wcale nie mają ogromnych wymagań. Już kiedyś pisałem, że dobrze grały z S.M.S.L M2, a to urządzenie do mocarzy nie należy :) Jeśli masz możliwość odsłuchania duetu DT990Pro i E10k to będzie to najbezpieczniejsze wyjście.

Link to post
Share on other sites

Kochani, mam dylemat :) Chcę kupić słuchawki nauszne, najlepiej zamknięte (mogą być półotwarte) w cenie do 300 zł (chociaż najlepiej by cena zawarła się w przedziale 150-250zł). Przeznaczenie - głównie słuchanie muzyki (klasyczna, rock, instrumentalna) raczej w domu. Potrzebuję słuchawek z mocnym basem, ale nie przyćmiewającym muzyki (korzystając z AKG518 mam takie właśnie wrażenie, że bas przyćmiewa muzykę). Mile widziany solidny kabel.

 

Mam na oku kilka modeli i proszę o wskazanie najlepszego z nich lub ew. jakiegoś innego, lepszego. :)

 

AKG K 518DJ

CREATIVE AURVANA LIVE!

Noontec Zoro HD

 

Sony MDR-ZX610AP

 

Sennheiser HD 429s

 
Link to post
Share on other sites

Z tego miejsca chcę podziękować adivxv5 za użyczenie mi DT-150. Teraz widzę, jaki błąd popełniłem przy doborze DT990 Edition 600Ohm do AIMa SC808. 

 

DT-150 ze względu na swój dociążony i raczej gęsty charakter otrzymują od AIMa fajnego jasnego kopa :) Co prawda DT-150 nie są jakoś specjalnie ciemne, ale raczej wyważone z nutką przyciemnienia i ocieplenia przekazu, co bardzo dobrze zgrywa się z raczej jasnym AIMem. Miałem obawy, że ta karta nie wysteruje odpowiednio słuchawek, ale stwierdzam, że nic takiego nie ma miejsca i spokojnie AIM podoła takim słuchawkom.

 

Zastanawiam się jednak czy DT990 które mam nie potrzebują jednak nieco więcej mocy, przez co karta nie potrafi ich dociążyć, a wpływa za to na uwypuklenie góry, która w DT990 jest już podbita. W konsekwencji dostajemy ostrą górę oraz raczej niedociążony przekaz. Łączenie AIMa z DT990 nie ma według mnie szans powodzenia. Może, jak DT990 pograją jeszcze kilkanaście godzin to coś się zmieni, ale szanse maleją.

Link to post
Share on other sites

AIM nie ma problemu z napędzeniem zarówno jednych, jak i drugich.

 

DT990 Edition 600Ohm nie brzmią źle z AIMem, brzmią nieźle, ale spodziewałem się po nich więcej w tym zestawieniu. Niestety nie jest tak różowo. DT990Pro łatwiej napędzić, one już z integry jakoś grały. Wersja Pro ma więcej basu i mimo wszystko, jakoś lepiej to brzmiało z jasnymi źródłami.

Link to post
Share on other sites

Jak na integrze jakoś to brzmi to z 10k powinno być chyba nieźle. Z tego co wyczytałem w różnych miejscach w internecie to e10k nie wykorzystuje stu procent słuchawek ale brzmi nieźle. A jak bym kiedyś zmienił daca to jeszcze trochę się poprawi.

 

Jestem ciekawy jaka będzie różnica między obecną Audio-Technika ath tad400 a dt990pro, co ulegnie zmianie?

 

Póki co znalazłem sklep w mieście który ma na stanie ten model w cenie jak w internecie.

Link to post
Share on other sites

A czy istnieje sprzęt który wykorzysta słuchawki w 100%? Radzę podchodzić do tego racjonalnie, bo wyjdzie na to, że słuchawki potrzebują nie wiadomo jakiego sprzętu za kilka tysięcy żeby pokazać klasę, a zawsze będzie na rynku sprzęt lepszy, który pisze jeszcze więcej, ale kosztuje 100k PLN. Nutę przeliczam procentowo tylko słucham, jak mi się dźwięk podoba to zostaje, jeśli nie to wylatuje :-)

Link to post
Share on other sites

A czy w grado wokal jest żywiołowy i taki bezpośredni ? W sensie ma się tez wrażenie że jesteśmy w klubie przy stoliku oddalonym od sceny 3-4 metry ? Miał ktoś  i może opisać brzmienie ? 

Edytowane przez ladygaga
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...