Skocz do zawartości

Wyłączanie się monitora


Recommended Posts

Witam mam ostatnio problem. Otóż czasami podczas użytkowania(internet,gry), monitor gaśnie, robi się czarny po czym wyskakuje brak sygnału, ale po chwili się włącza.jakby nigdy nic. Po ponownym włączeniu komputera wyskakuje, że system windows z jakiegoś powodu sam się wyłączył.

 

Mój monitor to IPS-23EA63, a system orginalny win7 64bit

Link to post
Share on other sites

może masz ustawione wygaszanie monitora w systemie lub w menu monitora ?

,ale podczas użytkowania by się sam nie wyłączał

to może problem nie z monitorem ,ale kartą graficzną - się przegrzewa

 

najlepiej jakbyś od kogoś pożyczył monitor i podpiął do swojego kompa

i byłoby wiadomo ,czy problem z monitorem jest czy z kompem [grafiką itp.]

Edytowane przez QaziG
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Pokaż temperatury spod obciążeni - program HWMonitor.

Napisz też, w jaki sposób łączysz monitor z kartą grafiki.

I napisz, co to za karta, co za procesor, co za płyta i co za zasilacz - podaj pełną konfiguracje swojego sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie. Myślałem że pozbyłem się problemu poprzez zmianę w panelu nvidii proporcji ekran-monitor na pełny ekran i wyłączenie skalowania z grami i programami. Przez te 3 dni miałem spokój, ale dzisiaj już nie wyłączał się sam monitor, ale cały komputer po czym na nowo się włączał, ale bez obrazu na monitorze,a wiatraki zaczęły chodzić pełną parą wydając przez kilka sek. straszny hałas. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu było to samo. Wyświetlał obraz dopiero, gdy włączyłem go po kilku minutach.

 

Mój sprzęt to:

Gpu; gigabyte GTX 700 WF3

Cpu; i5 3570k

MoBo: Msi Z77A-G45

Psu: xfx core 550W

 

Monitor łącze z komputerem za pomocą D-sub, kablem który był dołączony do monitora.

Zastanawiam się czy nie jest to problem sterownika karty, bo po włączeniu komputera po tym ,,wywaleniu,, wyskakiwał komunikat jakoby sterownik przestał prawidłowo działać.

Aktualnie pogrywam tylko w loLa i w nim mam problem.

 

Temp. komp. :http://zapodaj.net/a59401595adf5.jpg.html

 

Cały czas stałe, podnoszą się może o góra 2*C.

Link to post
Share on other sites

co prawda napięcia +5V i +12V są niewłaściwe ,ale to wina programu testującego, bo u mnie też tak pokazuje - co jest nie prawdą

 

ja bym się zainteresował kartą graficzną i zasilaczem

kiedyś mi tak waliło komunikatem o sterowniku karty graf. ,a winowajcą był zasilacz 

 

jeżeli w dodatku masz komp podkręcony i grafikę też - to sprawa jasna

obniż do standardowych taktowań i sprawdź

przy podkręcaniu również jest pobierana większa moc z zasilacza i

może on po prostu nie wyrabiać ,mimo że markowy

 

może też być problem z kartą graficzną jak tak wyją wentylatory to może się przegrzewać 

od podkręcania na przykład ...

Link to post
Share on other sites

Karty nie podkręcałem, procesor tylko do 4.1Ghz. Poszperałem trochę w kablach, podociskałem itp, ściągnąłem najnowszy sterownik i jak na razie problem ustąpił. A wentylatory nie u karty, ale coolery w budzie zaczęły tak hałasować, a właściwie tylko jeden.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

coolery w budzie zaczęły tak hałasować, a właściwie tylko jeden.

Zwiększyły się pewnie temperatury w środku lub sam wentylator jest kiepskiej jakości. Mógłbyś nam coś więcej o tym napisać?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...