Skocz do zawartości

Zasilacz pod "Duplikator"


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gtxxor,

Recommended Posts

Witam.

Zgłosił do mnie znajomy z dosyć nie typową sprawą. Posiada on "duplikator", który obsługuje 8 napędów DVD-RW > jeden napęd to "matka", reszta wypala jej kopie. Teraz do sedna - gdy korzysta z powiedzmy 5 napędów wszystko działa OK, jednak wczoraj poleciał po całości i odpalił wszystkie nagrywarki. W połowie procesu wypalania sprzęt się wysypał. Problem pojawia się wyłącznie w momencie jak wykorzystuje większą ilość nagrywarek. Z rozmowy doszedłem do tego że wina leży  najprawdopodobniej po stronie zasilacza (ma jakiegoś "no-name" niby "450W").

Teraz pytanie jaki zasilacz dobrać do tego rodzaju konfiguracji ?? 

Ile prądu pobierają nagrywarki podczas wypalania i na jakim napięciu pracują?? Domyślnie w zasilaczach jest mocna linia 12v, teraz pytanie czy nagrywarki lecą na 12, czy na niższym napięciu ?? Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie nowego zasilacza?

Sprzęt w przyszłym tygodniu ląduje u mnie na biurku - do testów użyczę Corsarza AX860 i sprawdzę czy rzeczywiście wina leży po stronie zasilacza. Teraz pytanie - jeżeli winny będzie zasilacz to jaki wybrać żeby to pociągnął - oczywiście cena odgrywa najważniejszą rolę, ale nie do przesady - spokojnie te 200-400zł będzie do wydania.

Problem w tym że sprzęt dostanę dokładnie na 7dni i w tym czasie muszę się wyrobić z testem (1dzień) i jak dobrze zdiagnozowałem to z zakupem zasilacza (zamówienie, wysyłka - wszystko trwa, a ja mam tylko 5 dni roboczych). Pomożecie cosik panowie ?

 

Dla jasności - urządzenie to wygląda mniej więcej tak :http://www.njuskalo.hr/image-bigger/audio-video-foto-ostalo/dvd-duplikator-slika-18482104.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Napędy chodzą na 12V, pytanie jednak jak są podłączone. Bo elektronika (typu kontroler SATA na PCI) to już 5V. Najbezpieczniej jest wziąć zasilacz, który ma mocną linię 12V ale nie ma problemów z równoległym obciążeniem 5V (crossload). Dlatego odpada np FSP Aurum i konstrukcje bliźniacze. Markowa 550'tka typu XFX Core, spokojnie załatwi sprawę. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Problem w tym że sprzętu na oczy nie widziałem - wiem że nagrywarki są na SATA. Jest kontroler który posiada 8 wejść SATA i jedno zasilające typu SATA(? niewiem czy tak się nazywają te złącza fachowo - chodzi o "NIE-molexa ").

Jak XFX załatwi sprawę to będzie super - sprawdzę tylko czy posiada 8x sata i pewnie go zamówię  ;)

Link to post
Share on other sites

Zrobione  ;)

Zasilacz "fabryczny" okazał się winowajcą. Był to jakiś "no-name" 500w  :D . 

Wsadziłem chieftec gps 450aa 101a + kilka przejściówek molex>SATA i działa bez problemu. Zrobiłem test 30min. - wypaliłem 4x7 dvd i przeszedł pomyślnie.

 

 

Zresztą podłączysz pod swojego Corsaira to zobaczysz co i jak .
Corsarz uciągnął stacje + duplikator na full obrotach  ;)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...