Skocz do zawartości

ram 1333, dla grafika 3d, low voltage


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ElitarnyPL,

Recommended Posts

http://www.agito.pl/pamiec-transcend-jetram-ddr3-4gb-1333mhz-cl9-707-837187.html?attr=366-300060,361-47341,363-300064

Zastanawiam sie nad tymi pamieciami.. Z tego co czytalem i jest to poparte doswiadczeniem, ecc nie potrzebuje. Mialem cos takiego i programy jak mialy sie zawiesic to i tak sie wieszaly. Poza tym pisza ze ecc sa wolniejsze. Plyta glowna obsluguje pamieci ecc i non-ecc.

 

Podane w linku kosci maja niskie napiecie, czy bedzie to mialo pozytywny wplyw na podkrecanie procesorow? czy takie pamieci beda sie tez mniej grzac? czy lepiej cos innego kupic?

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz tani a dobry ram to bierz GoodRamy. Napięciami się nie przejmuj przy zakupie... Jeżeli już coś to może z chłodziwem, zależy jak bardzo chcesz OC'nąć. ECC nie jest ci w ogóle potrzebne to się nadaję do serwerów i tam gdzie to się przyda :P

 

Ja osobiście polecam GoodRam. Mają też wersje z chłodzeniami. Patrz lepiej na taktowania. I weź najwyższe jakie obsłuży płyta, procek...
 

Link to post
Share on other sites

Ciezko dostepne sa lovo. Mam obecnie dd2 kingston ecc i grzeja mi sie do 70 stopni z wiatrakiem. napiecie jest na nich 1,8v. Dlatego duzym krokiem do przodu beda dla mnie wlasnie lovo, jezeli w dodatku maja pozwolic na bardziej kulturalne podkrecanie procesorow to jestem zdecydowany.Nie znam sie na podkrecaniu, od dawna robie na xeonach i nie mam teraz za bardzo czasu czytac i szukac wiadomosci bo jestem  akurat zarobiony.

Plyta glowna obsluzy 12 kosci po 4 giga. A 12 kosci lovo to juz jakas oszczednosc pradu bedzie. Na poczatku pewnie bedzie to 6 kosci po 4 giga. Pozniej poszukam tych sniperow geila czy mozna gdzies kupic. Dobrze by bylo zeby kosci wygladaly ladnie, bo komputer bedzie bez obudowy :D


evga sr-2 w555 
System Memory support
Supports triple channel DDR3-1600+ (Overclocked). Supports up to 48GBs
 
troche to wszystko skomplikowane. plyta normalnie nie obsluguje pamieci 1600mhz, max to 1333mhz. Czy bedzie lepiej jak kupie pamieci 1600mhz czy 1333mhz? Znalazlem te sniper:
wygladaja elegancko i maja jeszcze nizsze napiecie niz te ktore znalazlem na poczatku.

Pamięci ram i tak dużo prądu nie pobierają. może snipery geil'a? Są low Voltage.

Jeszcze LoVo od Kingston'a

z tymi sniperami to zes utrafil. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...