Skocz do zawartości

Mobilny ultrabook, do pracy.


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów!
 
Jeśli jesteś leniwy przejdź do następnego akapitu.
 
Na wstępie chciałem powiedzieć iż próbowałem już swoich poszukiwań i nieco bezskutecznie. W sklepach znajduję raptem kilka sztuk, czasami jeden lub dwa, odpowiadających moim oczekiwaniom. Nie wolno też ufać suchym cyfrom, ważna jest opinia itd. Dobrze jest też produkt dotknąć, spojrzeć a te w Media Marktach czy coś są cenione zdecydowanie za dużo. Nie ma też filtru typu "intel HD 5000", albo ekran od 13 do 15 cali. Co strona to inaczej. Do pomocy przy poszukiwaniach muszę się zwrócić do Was, drodzy użytkownicy tego forum.
 
 
Poszukuje Ultrabooka, który spełni kilka kryteriów:
 
  1. Ekran 13-14 cali, dobrej jakości (IPS?). Nie jestem do końca przekonany do dużych rozdzielczości, bo to chyba po prostu zmniejsza czcionkę, a nie ją wyostrza, tak jak to jest w Macbook Pro Retina. Podkreślam chyba, bo się nie orientuję**. Będę pracował dużo z tekstem. Jednak 1366/768 odpada. Jeśli zachowa dobrą wagę może być też 15 cali. 
  2. Dysk SSD 256GB, szybki, niezawodny.
  3. Procesor Haswell i5/i7. (chodzi głównie o kartę HD5000).
  4. 8GB Ram. 
  5. Złącze HDMI (będę podłączał do oddzielnego monitora i w ten sposób rozbudowywał mały dość mały ekran)
  6. Lekki, smukły, powiedzmy, że wszystko powyżej powyżej 2 kilogramów jest za ciężkie.   
  7. Ładny wygląd to pojecie względne, natomiast chciałbym by był dobrze wykonany, elegancki, zgrabny. Trzaski i plastik to nie dla mnie.
  8. Ogólnie responsywny i rześki, ale to chyba akurat SSD zapewnia.
  9. Chciałbym by miał dobry gładzik, nienawidzę tych dziadowskich z laptopów jakie miałem "przyjemnośc" użytkować. Jakieś "gesty" do przewijania czy suwak na gładziku byłby super. 
  10. Przyzwoity czas na baterii. 

 

Zastosowanie: 

 

Internet, multimedia, pakiet biurowy, programowanie, AutoCad.

Na Cada i filmy 13 cali to mało, ale jak pisałem wyżej, chciałbym go w domu rozszerzać o dodatkowy monitor przy pomocy HDMI. 

 

Budzet/Cena: Nie wiem ile taki może kosztować, chciałem się zorientować ile trzeba zapłacić za takie wymagania.
MacBook Air w takiej konfiuguracji to 6000zł, ale ma dziadowski ekran. Ultrabooki Sony i Asusa chyba nie wiele mniej? Ciężko coś znaleźć samemu, jak pisałem na wstępie. 
 
Może zna ktoś dobrą stronę z komputerami, która miała by dobre filtry i spory asortyment, co pozwoliłoby zgrabnie znaleźć coś odpowiedniego?
 
Z góry dziękuję !
 
**Słyszałem jakąś plotkę o tym, że Windows 8.1 ma obsługiwać duże rozdzielczości i odpowiednio skalować obraz, tak by był ostry i odpowiednio duży. Czy to prawda? Teraz zainstalowanie Windowsa ekranie o dużej gęstości pikseli powoduje jedynie miniaturyzację, a nie wyostrzenie czcionki/obraz.
 
P.S. Post napisany na prośbę kolegi, w pełni odpowiadam za jego treść (i dalsze odpowiedzi)
 
Edytowane przez OneManShow_w0w
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, w sumie to nie potrzebuję go na zaraz, puki co jest to "rozeznanie w terenie" :)

 

Chciałbym mieć w miarę wydajną kartę (jak na laptopa), tak, żeby od czasu do czasu sobie jakąś grę mógł włączyć. Skoro karta jest zintegrowana to nie zwiększa gabarytów i wagi komputera. A i nie mówię o Irisie, tylko o HD5000 :) Z tego co wiem w takie League of Legends można pograć na medium. NBA 2k14 może bym odpalił.

 

Słyszałem również, że na HD 4000 konfiguracji z zewnętrznym monitorem zdarzały się zacięcia, jakieś "lagi" czego chciałbym uniknąć. 

 

P.S. Myślałem, że znalezienie laptopa będzie łatwiejsze, a tu proszę :P dobór podzespołów do skrzynki był przyjemniejszy :)

Edytowane przez OneManShow_w0w
Link to post
Share on other sites

Propozycja ciekawa ale całkowicie mi się nie podoba :/ wizualnie.

 

Pisząc pierwszego posta napisałem intuicyjnie, iż haswell, bo hd 5000. Oczywiście haswell to jeszcze mniejsze zużycie prądu, co nie pozostaje bez znaczenia. W takim razie wycofuję się z tego "hd 5000", a pozostaję jedynie przy intel haswell, może być 4400 czy tam 4600, nie orientuję się jakie tam są.

 

A i tam wyżej napisałem, że macbook pro. Nie ma jeszcze takowych z Haswellami, ale to chyba kwestia miesiąca, góra dwóch.

Edytowane przez OneManShow_w0w
Link to post
Share on other sites

akurat ten lapek clevo to całkiem udany pomysł moim zdaniem

Ma matryce IPS i obudowę magnezowo-aluminiową oraz mocny procesor 4 jajkowy. Chociaż ty pewnie szukasz czegoś na niskonapięciówce??

Waży niecałe 2 kg. 2 cm grubości.

trochę drogo wychodzi bo ok 5100zł za konf z 8 gb ramu i dyskiem ssd 240gb, bez systemu. PEwnie dało by się wysępić jakiś rabat. i zejść poniżej 5k. Piszę o sklepie bluemobility.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Jest nieco za ciężki i mi sie kompletnie nie podoba. Celowałbym w coś pokroju Asus zenbook czy ultrabooki samsunga.

 

A co do procesora to jestem trochę zielony, niskonapieciowy czyli długa żywotność na baterii? Właśnie tego chcę. Laptop trzymajacy 3 godziny na baterii to kompletna głupota.

Edytowane przez OneManShow_w0w
Link to post
Share on other sites

Niskonapięciowy = długi czas na baterii ale dla przykłądu i7 niskonapięciowe to tylko 2 rdzenie-4wątki i wydajnością oscyluje koło i5 normalnej.

W takim razie musisz czekać aż zaczną się pojawiać nowe modele.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Jaki procesor (ze zintegrowaną grafiką) polecilibyście studentowi kierunku inżynierskiego, który będzie:

 

-używał cada (na zewnętrznym monitorze)

-kompilował kod (C++, C)

-tematy biurowe / internet. Standard. 

-nie grał w gry, ewentualnie baardzo okazyjnie. 

 

Czy i5-4250U / i7-4650U dadzą radę? Oba maja HD 5000

 

 

EDIT: 

 

Czy ktoś może mi pomoc znaleźć sprzęt z Windowsem o parametrach podobnych, takich samych jak te:

 

i7-4650U (haswell i HD5000), 8GB ram, 256GB SSD, lekki (mniej niż 1,5kg), solidnie wykonany. Niezły ekran też by się przydał, 13 calowy. (to jest Macbook Air 2013, mogę go kupić ze zniżką 10% przy okazji otwarcia salonu w Częstochowie) 

 

Chodzi o to, że nie jestem do końca przekonany do systemu, a kupowanie Maca i śmiganie na Windowsie jest bez sensu. Jako zadowolony posiadacz iPhona myślę, że taki zakup w pewnym sensie "by mnie spełnił", nie wiem jak to ująć. Puki co jestem bardzo zadowolony ze sprzętu apple jaki mam i podejrzewam, że podobnie byłoby z laptopem. 

 

Nie bardzo wiem gdzie szukac, Media markt? x-kom.pl? saturion, agito, morele? 

Edytowane przez OneManShow_w0w
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Wznawiam temat, z powodu wznowienia poszukiwań.

 

W skrócie poszukuję komputera, który:

 

(i tutaj kopiuję to, co napisałem przy zakładaniu tematu, z lekkimi poprawkami)

 

  1. Ekran 13-14 cali, dobrej jakości (IPS?). Nie jestem do końca przekonany do dużych rozdzielczości, bo to chyba po prostu zmniejsza czcionkę, a nie ją wyostrza, tak jak to jest w Macbook Pro Retina. Będę pracował dużo z tekstem i AutoCAD. 1366/768 odpada. Coś w okolicy Full HD chyba byłoby najlepsze. Jeśli zachowa dobrą wagę może być też 15 cali. mat/połysk obojętne. 
  2. Dysk SSD 256GB, szybki, niezawodny. Ewentualnie hybrydowy, ale więcej niż te 32GB pamięci flash. 
  3. Procesor Haswell i5. Od biedy Ivy Bridge. Jak kupować, to najnowsze. 
  4. 8GB Ram.
  5. Złącze HDMI (będę podłączał do oddzielnego monitora i w ten sposób rozbudowywał mały dość mały ekran). To nie jest sztywny wymóg, można ewentualnie bawić się w jakieś przejściówki, więc to schodzi na drugi plan.
  6. Dość lekki, wszystko powyżej 1.8 kilograma jest za ciężkie.
  7. Dobrze wykonany. Trzaski i plastik to nie dla mnie.
  8. Chciałbym by miał dobry gładzik, nienawidzę tych dziadowskich z laptopów jakie miałem "przyjemnośc" użytkować. Jakieś "gesty" do przewijania czy suwak na gładziku byłby super. 
  9. Przyzwoity czas na baterii. 
  10. W miarę cichy, i zapewniający kulturalne temperatury przy średnim obciążeniu. 
  11. Cena. Tutaj nie działam tak, że mam x zł i chcę kupić coś najlepszego w tej kwocie. Ja szukam komputera spełniającego moje założenia, a potem szukam najbardziej opłacalnej wersji. Liczę się z tym, że jest to spory wydatek. 

 

Proszę was drodzy forumowicze o pomoc w znalezieniu tego idealnego sprzętu. 

 

Gdzie mogę sam szukać? Chodzi mi o dobre, dobrze wyposażone sklepy internetowe, z łatwym filtrem do poszukiwań. Do tej pory działałem tak:

sklep internetowy->filtr->kilka wyników->cena, opisy, recenzje, testy. Jakoś nie jestem przekonany do niczego do tej pory.

 

Z góry wielkie dziękuję!

Edytowane przez OneManShow_w0w
Link to post
Share on other sites

Jesteś nie pierwszą osobą, która poleca mi ten komputer, widać coś jest na rzeczy :-) Plus poleciał!

 

3600 to cena bez dysku i pamięci, w sumie to mógłbym coś tam swojego upchać, muszę przyznać, że opcja jest na prawdę fajna!

 

Szkoda, że trochę brzydki :)

 

W opcjach konfiguracji to są standardowe dyski SSD i pamięci, takie same jak mam w blaszaku? Ze zdjęcia wnioskuję, że tak.

Edytowane przez OneManShow_w0w
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...