Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dlaczego leci w kulki ?

 

Nie mogę tego zrozumieć - wyglada, że spora część z Was powinna byc ubezwlasnowolniona i zamknięta w psychiatryku.

 

MS napisał WYRAŹNIE - że z powodów związanych z partycjonowanem w niektórych modelach W10TP zostanie wydany później. Więc jak ktos NIE ROZUMIE tak banalnej rzeczy to nie powiniem mieć praw obywatelskich i powieni byc traktowany jak 3 letnie dziecko. Bo czytać też nie umie. :)

 

Po drugie to jest TECHNICAL PREVIEW - ludzie to nawet Beta nie jest - MS udostepnia ją tak jak jest gotowa - może po porostu NIE jest gotowa kompilacja na inne telefony.

 

Gdzie tu Macie "dymanie" ? Że nie kazdy dostał wczesną wersję testową? Ludzie opamiętajcie się za tydzień lub dwa dostaniecie, a jak nie to za miesiąc - tymczasem niektórzy się zachowują jak 4 latek, który nie dostał loda więc płacze i tupie ze złości.

 

Proszę.

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
MS napisał WYRAŹNIE - że z powodów związanych z partycjonowanem w niektórych modelach W10TP zostanie wydany później. Więc jak ktos NIE ROZUMIE tak banalnej rzeczy to nie powiniem mieć praw obywatelskich i powieni byc traktowany jak 3 letnie dziecko. Bo czytać też nie umie.

i to tyczy modeli 1520 i 930.

Co z całą serią x20?

 

 

Gdzie tu Macie "dymanie" ? Że nie kazdy dostał wczesną wersję testową? Ludzie opamiętajcie się za tydzień lub dwa dostaniecie, a jak nie to za miesiąc - tymczasem niektórzy się zachowują jak 4 latek, który nie dostał loda więc płacze i tupie ze złości.

:) ty wiesz że ja na tym forum byłem praktycznie 1-wszym fanbojem WP8? - zobacz kto cały ten temat założył :D i do tej pory używam WP8.1 (Lumia 1020). Jednak temat ten założyłem jakieś półtora roku temu - w tym czasie WP się praktycznie NIC nie zmienił... W10 Mobile powinien być już dostępny w wersji finalnej od conajmniej kilku miesięcy (bo system trwa w martwej stagnacji) - a teraz MS sobie w kulki leci bo jak już udostępnili coś (W10TP) to nie dla wszystkich - czysta zagrywka androidowa gdzie jeden dostaje update dzisiaj, drugi za rok a trzeci nigdy - myślałem że są ponad to. Cóż...

 

 

edit: dodaj sobie jeszcze fakt, że:

- na mojej żony 735-tce Lumia Camera szybciej się otwiera niż na mojej L1020 to już cię coś trafi

- Lumia Camera 5 nie jest dostępna dla większości urządzeń w tym 1020

- MS wydaje więcej i lepsze aplikacje na iOS i Android'a (i wiem że pewnie to taka zagrywka jest i tyle - że więcej ludzi będzie ciągneło do MSu dzięki temu, ale obecni użytkownicy czują się conajmniej oszukani)

 

Nie bądź ślepy Ravir... rok temu jeszcze sam bym ci zaplusował twoją wypowiedź... ale rok to szmat czasu.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Jednym słowem to wszystko dzieje się za wolno, to co oni wprowadzili do WP10 powinno być dawno i nie w takim tempie jaki teraz pokazują. Ostatni przykład to aktualizacja denim dodanie skrótu do włączania/wyłączania Internetu mobilnego. No Kurde czemu takiego czegoś nie dali w aktualizacji do 8.1 i trzeba było na to czekać tyle miesięcy. Druga sprawa aplikację, na androidzie robią je dobrze a nawet bardzo dobrze i niektóre są na prawdę ciekawe i potrafią się do nich przyłożyć, natomiast na WP taka aplikacja muzyka to paranoja. Dużo by można było wymieniać, ale w takim kierunku jak teraz idą nigdy ten system nie zyska na popularności, a może oni tak chcą żeby było? I tak ciągną dobra kasę od Google za patenty. Jeżeli chodzi o aktualizacje do WP10 TO dla modeli x20, może chcą uczyć się od najlepszych, czyli nie masz nowego telefony nie dostaniesz tak szybko aktualizacji, w androidzie to się sprawdza czemu by nie miało w WP?

 

Edytowane przez Blest
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Coś jednak jest w tym jest,dlatego dziwne że na takie oczywiste rzeczy które są już od dawna u konkurencji,to trzeba czekać nie wiadomo ile. Lecz mi to nie przeszkadza,lecz cieszy jak system małymi kroczkami nabiera więcej to nowych opcji które już dawno istnieją w innych systemach. Pewnie mogę być w błędzie jak bym powiedział że jak by programiści pisali swoje apki nie tylko na ios i na andka,lecz też na wp,to raczej system by był bardziej popularniejszy,bo jednak właśnie ten market większości zniechęca do nabycia właśnie lumi.

Link to post
Share on other sites

Ja jestem wielkim fanem Microsoftu, ale słowo daję. Jakby jakikolwiek smartfon z iOS czy Androidem miał taki aparat jak Lumia 1020 to raczej bym z miejsca zmienił.

 

edit: zagalopowałem się z tym adroidem... na iOS bym zmienił, na androida nie.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Używając Lumii 710 byłem wielkim fanem WP. Nie czułem się jakoś bardzo urażony tym, że nie dostałem aktualizacji do 8, bo nadal miałem bardzo fajny telefon, który działał sprawnie. Przesiadłem się na 1020 i na początku była ekscytacja 8.1 i ilością zmian w stosunku do 7.8. Kilka dni temu 1020 dostały aktualizacje do Denim, a ja zacząłem wątpić czy WP kiedykolwiek odniesie jakiś sukces. Po pierwsze Denim na 1020 nic nie daję, mimo iż to 1020 ma najlepszy aparat ze wszystkich Lumii. Po drugie funkcje, które zostały dodane, ujrzały światło dzienne już w sierpniu, czyli 5 miesięcy zajęło im dopracowanie dosłownie drobnej aktualizacji. Jeżeli 10 też będzie tak szybko dopracowywana to obawiam się że stabilną wersję ujrzymy w lipcu/sierpniu 2016, tylko wtedy WP może mieć nie 2%, a 0,5% rynku. Oprócz tego zastanawiam się kiedy MS wypuści dopracowaną wersję aplikacji Muzyka? Kiedy wreszcie poprawi hub Gry, żeby nie mulił? Co MS zamierza zrobić z olewaniem użytkowników przez Snapchat, Instagram i innych? Cały czas trzymam kciuki za WP, ale jak widzę, że niektóre rzeczy 710 robi sprawniej od 1020 to krew mnie zalewa. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lumia 1020  to już bardzo stary telefon z  archaicznymi podzespołami,  do tego specyficzny,  on od początku miał problem z obsługą (szybką)  tak dużej matrycy.  Biorąc pod uwagę jak stare podzespoły ma ten telefon jest niewiarygodne,  że w ogóle dostanie   nowy system. Ile lat mają te s4pro? 3, 4? Ktoś jeszcze dodaje ich obsługę w nowym systemie.  Windows ma dużo wad,  ale nie można wad starego telefonu przekładać na system.  Jeśli 10.1 będzie znacznie bardziej wymagający czy np. Będzie tak przy  W11 to co mieliby niby zrobić,  puścić wszystkie updaty ota i czekać na komentarze,  że Windows muli?  To nie apple,  który jest drogi ale produkuje wydajne podzespoły do telefonów i nie schodzi poniżej pewnego poziomu, który słono kosztuje,  wp to miała  być masówka.

 

Swoją drogą czy da się na androidzie zainstalować klawiaturę Microsoft?  Pytam na poważnie,  bo głównie androida używam i brakuje mi prawdziwej klawiatury. 

Edytowane przez asia-86
Link to post
Share on other sites

Nie da się ale jest dużo różnych innych, które są na prawdę bardzo dobre przykład Swype. Osobiście go używam i jest szybki i dobrze przewiduje słowa. Jest jeszcze jeden problem ilość modeli do wyboru, tak na prawdę WP to lumia i tyle nawet HTC u nas tego nowego na rynku dostępnego nie ma paranoja, a z chęcią bym się nim zainteresował.

Link to post
Share on other sites

To, że 1020 ma takie podzespoły jakie ma to tylko wina MS, bo WP zaczął obsługiwać lepsze procesory wraz z nadejściem 1520, która swoją drogą też nie jest już super nowa. Czekam, na 1030 która będzie najwydajniejszym telefonem na rynku ale znając MS znowu przyoszczędzi na podzespołach i nici z tego.

Link to post
Share on other sites

No z tą aktualizacją do Denima też mnie jakoś nie porwali. Jedyna ciekawsza funkcjonalność to dodanie tego odnośnika do danych komórkowych. SZAŁ! To powinno być zrobione na samym początku. Zauważyłem jeszcze, że telefon trochę sprawniej chodzi. Miałem lekkie problemy z dotykiem - raz nie za bardzo chciał łapać a raz działał po zbliżeniu palca do ekranu (nawet nie dotknięciu), teraz wydaje się być spoko.
Wczoraj natomiast nie chciał mi działać moduł LTE. Nie dało się w ogóle korzystać z neta. Nie wiem czy to wina sieci czy telefonu ale trochę mnie to poirytowało.

Bardziej mnie zastanawia dlaczego do tej pory nie zrobili przezroczystych kafelków z możliwością ustawienia tła pod nimi. W sumie taka opcja mogłaby znacznie poprawić funkcjonalność WP. Myślę, że więcej osób by się nim wtedy zainteresowało.
Co z normalnym managerem plików? Managerem zadań?
No i oczywiście - te wszystkie instagramy i snapchaty, które teraz są na topie. Ja osobiście ich nie potrzebuję ale nie wypuszczając normalnych wersji, Microsoft strzelił sobie w kolano.

Liczę na to, że aktualizacja do W10 sporo nowości wprowadzi. Jeśli nie to będę baaaaaaaaaaardzo zawiedziony. Nie zmienię telefonu na androida, bo WP mi się podoba, ale przestanę lubić MS.

 

BTW, czy Lumia 735 serio jest pokryta Gorilla Glass 3? Nie nosiłem niczego ostrego w kieszeni razem z telefonem a od wyjmowania z niej ekran zgarnął 2 dość głębokie rysy.

Edytowane przez Outlaw666
Link to post
Share on other sites

Najpierw kupiłem hartowane szkło - okazało się, że przez zaokrąglone boki ekranu, nie nadaje się ono na Lumię 735. Nie da się go dobrze przykleić, po bokach odstaje.
Wczoraj kupiłem folię. Po przyklejeniu zobaczyłem, że w jednym miejscu wpadła mała drobinka kurzu, której nie dało się wyciągnąć. Musiałem ją odkleić. Nie nadawała się już do użytku, więc teraz dalej muszę bardzo uważać na ten ekran, zanim przyjdzie kolejna folia.
 

Lepiej kupić jakieś tanie folie, za 10zł jakieś 500 sztuk czy dać te 20-30zł za 2/3 sztuki?

Link to post
Share on other sites

Zależy. Mam takie tanie folie i też się sprawdzają jednak jak mówisz drobinka kurzu się trafi i już można otwierać kolejną folię. Zakładałem też 3MK to bez porównania. Łatwość nakładania itd bez porównania. Wydaje mi się, że lepiej kupić opakowanie lepszej folii.

Link to post
Share on other sites

Ja mam 1320 i po roku żadnej rysy na ekranie.  Telefon spadł kilka razy,  wypadł z  uchwytu w samochodzie i solidnie walnął ekranem o ręczny.  Plastik po bokach oczywiście obity,  ale rysy?  Nic nie ma. Jak ktoś nie wkłada do kieszeni z piachem lub żwirem to  bardzo trudno zarysować gg.  Ja nie noszę telefonu w kieszeni może dlatego nie ma problemu,  ale wydaje mi się się że wystarczyłoby uważać na to czy nie ma tam piachu. 

Link to post
Share on other sites

Skąd miałbym mieć piach w kieszeni? Poza tym piach nie zrobiłby tak głębokiej rysy. Czuć ją pod palcem nawet.

Mi w 735 leciutko u samego dołu kawałeczek ekranu się wyszczerbił, nie zauważalne to jest, dopiero koleżanka zauważyła. Najgorsze, że nie wiem od czego, bo telefon nosze w etui zamykanym z klapką, mam folie, i obchodzę się jak z jajkiem.

Link to post
Share on other sites

Może jakaś wada fabryczna? Cholera wie. Czekam na dostawę kolejnych folii, trzeba zacząć chronić ten wyświetlacz.

Swoją drogą... Używał ktoś Here Drive+? Jak wrażenia?
Ja mam mieszane uczucia. O ile jestem w stanie jej wybaczyć nie do końca aktualne mapy to jednak ta nawigacja zaskoczyła mnie swoją głupotą. Zbędnie komplikowała trasę, wymyślała jakieś dziwne manewry (zamiast jednego skrętu w lewo na światłach bezkolizyjnych, chciała żebym objechał dookoła jedno osiedle i wyjechał na to samo skrzyżowanie. Zamiast jednego skrętu w lewo miałem 1 w prawo, 2 w lewo i czekanie kilka minut aż światło łaskawie zmieni się na zielone). Chyba, że to akurat moja wina, bo mam coś nie tak z ustawieniami.

Link to post
Share on other sites

Piasek jest WSZĘDZIE :) - w kieszeniach też. :) co do rys - wystarczy małe ziarenko piasku kwacowego i po zawodach. Twardośc jest więcej niz wystarczajaca. Pamiętajmy, ze piasek to najczęściej różne związki krzemu, ktore są twarde. :) ięc noszenie telefony bez folii w kieszeni to proszenie się o rysy :) Niestety nie umikniemy zanieczyszczeń, w tym piasku.

 

HERE jak mu  pozwolimy korzysta z informacji o korkach, po za tym ma "skłonność" do prowadzenia głównymi drogami. Co powoduje śmieszne sytuacje jak objezdżanie osiedli, prowadzenie przez obwodnice :)

Automapa jest pod tym względem lepsza - i pewnie jak się pojawi na WP (a podobno w tym roku ma :) ) to ją kupię.

Ja nie nażekam na HD+ - deje radę - ALE - warto myśleć i przed podróżą się zapoznać z trasą :) - a nie liczyć na technikę :)

 

A tak w ogóle :) - Modern Combat 5: Blackout - na wyprzedaży za 3.49 zł :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Ja postanowiłem przetestować tę nawigację na trasie, którą już znam, więc nie było problemów. Z takich ciekawostek trasa Lublin - Warszawa jest prosta. Wyjeżdża się z Lublina, jedzie cały czas przez siebie aż do Warszawy. Nigdzie nie trzeba skręcać. Here Drive+ chciało mnie prowadzić przez jakieś mniejsze miejscowości i raz sugerowało skręt do lasu. O korkach tutaj nie było mowy, bo o godzinie 21 to nawet w stolicy korków nie ma.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...