Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli system jest nie brandowany to pewnie nie ma.Choć to dziwne żeby Orange nie dało swojego branda,może coś grzebał(wgrał czysty system) a blokadę Simlock ma.

Wątpię brał telefony na firmę i jak się go spytałem to włączył telefon i sprawdzał więc wątpię. W sumie nie wiem czemu Cię to tak dziwi jeżeli dużo osób tu pisało ze dostało telefon od orange nie brandowany i bez sim locka.

Link to post
Share on other sites

Nikt tego nie wie :) - SERIO :)

 

Brdzo często Orange nie "Branduje" i nie "SIM Lock'uje" telefonów - dostajesz, zwykłą "czystą"  Lumię CV. Ja sam dostalem Lumię 920 czyściutką.

 

ALE - jeśli chodzi o Branding : Orange wgrywa Logo Startowe, Schemat Kolorystyczny oraz biblioteki do obsługi płatności Zbliżeniowych za pomocą Karty Płatniczej Orange MBank Cash które nie wpływają na wydajność czy stabilność. 

 

Tak czy inaczej jak bardzo nie lubimy Loga :) - to możemy wgrać "czysty" soft w wersji CV - WAŻNE - by był to soft dla Polski, bo wtedy nie tracimy gwarancji.

Przy czym lekko tego nie rozumie, ponieważ kolega napisał, że dostał czystą lumię nie brandowaną, a potem, że jednak ma branding w postaci loga przy stracie i jakiś tam bibliotek. No nic co o tym myślicie?

Link to post
Share on other sites

Już wyjasniam :)

 

Dostałem L920 "czystą" - bez Sim Lock i Brandu - normalną jak w sklepie - ALE - ja celeowo WGRALEM oprogramowanie od Ogrange.

 

Razem z z softem z Orange pojawił się branding.  :) Jak pisąłem - mam Zbliżeniową Kartę Płatniczą Orange Casch (Karta Płatnicza "zintegrowana" z SIM) - i aby móc placić zblizeniowo telefonem - musze mieć soft od Orange.

 

Osobiście nigdy nie spotkałem się z sytuacją - że nie ma loga Operatora ale jest SIM Lock. Zawsze jak był SIM Lock to był równoczesnie wgrany branding.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Już wyjasniam :)

 

Dostałem L920 "czystą" - bez Sim Lock i Brandu - normalną jak w sklepie - ALE - ja celeowo WGRALEM oprogramowanie od Ogrange.

 

Razem z z softem z Orange pojawił się branding.  :) Jak pisąłem - mam Zbliżeniową Kartę Płatniczą Orange Casch (Karta Płatnicza "zintegrowana" z SIM) - i aby móc placić zblizeniowo telefonem - musze mieć soft od Orange.

 

Osobiście nigdy nie spotkałem się z sytuacją - że nie ma loga Operatora ale jest SIM Lock. Zawsze jak był SIM Lock to był równoczesnie wgrany branding.

Czyli jak nie było brandingu to i nie było sim locka xd? Tak się pytam bo ten typ jest chyba nie kumaty i wziął telefon z orange i myśli, że na 100% jest sim lock ;p

Link to post
Share on other sites

Dobra zobaczymy jak coś mogę z nim coś podpisać, że mogę mu telefon do 14 dni oddać czy coś ?

 

Jeszcze jedno pytanie jak jest sim lock to jak uruchamiam telefon to jak nie włożę karty z sieci jakiej mam sim locka to telefon sie nie włączy?

Edytowane przez zlepek
Link to post
Share on other sites

Telefon obsłuży tą kartę, na którą ma simlocka. Inna nie będzie działać ale telefon się włączy normalnie.

 

Oglądaliście prezentację Windows 10? Kilka newsów jest ;)

http://wmpoweruser.com/this-is-windows-10-for-phones/

a no nic typek mi napisał, że nic nie wgrywał ani nic, że ma pierw nokia a potem logo windowsa, może nie ma simlocka po prostu.

Link to post
Share on other sites

Generalnie jak nie Masz brandingu to SIM Lock'a nie powinno być. ALE - nikt Ci tego nie zagwarantuje na 100% :) - po włożeniu karty innego operatora telefon się uruchomi, zażąda PIN'u. Po czym wyświetli komunikat o nie obsługiwanej karcie.

 

SIM Lock można zawsze zdjąć.

 

Choć ja uważam, że sprzedający powinien się poświęcić, kupić najtańszy starter innej sieci za 5 zł :) - i spróbować go użyć. Najszybciej, taniej, łatwiej.

 

Jeśli kupujesz w sklepie przez internet (czyli "zdalnie") - to Masz 14 dni na zwrot. Jak kupujesz od osoby prywatniej to NIE - Ustawa o Ochronie Konsumentów dotyczy tylko firm. W przypadku osób fizycznych, prywatnych pozostaje Kodeks Cywilny.

Link to post
Share on other sites

Na dziś oficlana wersja jest taka, że kazda Lumia z WP8.1 ma dostać Windows 10. I nikt temu oficjalnie nie zaprzeczyl.

 

Jeśli chodzi o HTC czy Smasunga - cóż, wiadomo jak aktualizują swoje telefony.

 

Nie wydaje mi się, by MS "olał" Lumię 520 - która jest najbardziej popularna. A jeśli ona dostanie to reszta też.

 

Z dotychczasowych doniesień wynika, że nie wszystkie możliwości Windows 10  zostaną udostępnione na wszystkich telefonach. Ale to normalne.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Zapewne część z nich będzie wymagać większego ekranu albo większych zasobów i na tych słabszych smartfonach po prostu by muliło albo działało nieodpowiednio.

Strasznie mnie irytuje Bluetooth w Lumii. Jak dostanie się jakiś plik i od razu go nie zapisze to on przepada czy gdzieś jest? Jeżeli jest to jak go w ogóle znaleźć? I dlaczego nie ma żadnego dobrego managera plików, tak jak np. na Symbianie był Xplore?

Link to post
Share on other sites
Ravir możesz już powoli ćwiczyć odszczekiwanie swojego głównego argumentu podczas wciskania każdemu Windows Phone jak to pięknie będzie z aktualizacjami   http://www.benchmark...onow-lumia.html

wyluzuj chłopie.

 

 

TO jest oryginalna wypowiedź:

We’re making it as easy as possible to get Windows 10. Windows 10 has been designed to run well on today’s Lumia phones. Like any upgrade to a new platform, not every phone will upgrade or support all possible Windows 10 features, and certain features and experiences will require more advanced future hardware. Our goal is for the majority of the Lumia phones running Windows Phone 8 and 8.1 to join the Windows ecosystem along with an expected hundreds of millions of PCs, tablets and other devices running the next generation of Windows.

 

Na litość... to może znaczyć choćby to że Lumie na Windows Phone 7.x nie dostaną Windows 10... 

Na chwilę obecną pisanie o tym czy nawet zastanawianie się nie ma TOTALNIE sensu - aż do momentu OFICJALNEJ i SZCZEGÓŁOWEJ informacji. Nie wiem po jaką choinkę serwisy zrobiły z tego wielkie "halo"...

 

A tak (nie żebym się czepiał) to Lumia 520 w przyszłym miesiącu dobije 2 lat - i wciąż jest wspierana przez Microsoft... to teraz pytanie - ile czasu android-fony mają wsparcie?

Odpowiedź - 18 miesięcy modele flagowe...

 

Dajcie sobie na luz puki coś więcej nie będzie wiadomo.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Ja mam 735. NSU mi powiedział, że może mi zainstalować nowsze oprogramowanie (o takim samym numerze jaki miało aktualnie zainstalowane). Za kilka minut się powinno skończyć. Może w końcu pojawią mi się opcje, których nie miałem, a powinienem mieć.

//Edit:
Nic się nie zmieniło. Ciągle nie mam opcji Lumia Denim, które powinienem mieć. Smutno. Czekamy dalej.

Edytowane przez Outlaw666
Link to post
Share on other sites
Na chwilę obecną pisanie o tym czy nawet zastanawianie się nie ma TOTALNIE sensu - aż do momentu OFICJALNEJ

A czy to są słowa:

 "not every phone will upgrade"

eveliks czy innego źródła przecieków, plotek na temat którch dyskutuje się tu prawie codziennie? otóż nie, powiedział to sam Microsoft a takimi rzeczami się przecież nikt bez przyczyny się nie chwali bo nie ma czym.

 

 

 

A tak (nie żebym się czepiał) to Lumia 520 w przyszłym miesiącu dobije 2 lat - i wciąż jest wspierana przez Microsoft... to teraz pytanie - ile czasu android-fony mają wsparcie?

 

Zapomniałeś wspomnieć że Wp  był przez długi czas systemem  któremu daleko było do ukończonego więc jakiekolwiek aktualizacje miały jak najbardziej uzasadnienie. Ciekaw jestem czy gdyby WP było na takiej samej liczbie urządzeń co android też by tak pięknie to wszystko przebiegało.Generalnie całe te aktualizacje zarówno w Wp jak i Androidzie są mi obojętne bo nic nowego nie wnoszą. Chciałem tylko przypomnieć Ravirowi oraz Tobie jak bardzo się myliliście polecając innym urządzenia WP i jak często wytykaliście innym (jak się teraz okazuje niesłusznie)  wady androida, we wszystkich tych dyskusjach koronnym argumentem były "wieczne" aktualizacje WP.

Edytowane przez Michur
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@michur

 

na jakieś stronce napisali raz taką rzecz a Ty już dajesz to w argumentach by obalić wp.

dla mnie aktualizacje są ważne.

Tak jak aktualizuje windowsa, tak chce by mi telefon aktualizowali. Sorry, ale nokia 520 takie długie wsparcie ma, to ciekawe jak długie będzie mieć taka 1520. Masz ból nie powiem czego. Pewnie zły zakup i teraz chcesz się odegrać.

 

Pozdro

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Ani telefon, ani NSU nie wykrywają Denim, mimo że wg oficjalnej listy dla L720 w wersji Play już dostępna
Powinno się pojawić lada moment. NSU nie wykryje bo w pierwszej kolejności będzie OTA. Sprawdź aktualizację jutro. 

 

NSU mi powiedział, że może mi zainstalować nowsze oprogramowanie (o takim samym numerze jaki miało aktualnie zainstalowane)
Nie nowsze tylko najnowsze. Po prostu przeinstalowałeś system. Musisz czekać na OTA. 
Link to post
Share on other sites
na jakieś stronce napisali raz taką rzecz

Ta na plotek.pl....

 http://lumiaconversations.microsoft.com/2015/01/22/the-lumia-you-love-gets-even-better-with-windows-10/

 

 

 

 

Pewnie zły zakup i teraz chcesz się odegrać.

Za długo już się w to bawię by nie wiedzieć jakiego urządzenia chcę, po prostu słucham innych i doskonale pamiętam co powiedzieli.

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...