Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie wiem co jest grane

Windows 8 jest grane...

 

Po początkowym zachwycie nad działaniem systemu teraz wiem, że jednak wole Androida i wipe raz na 2 miesiące. Wszyscy mówili "bierz lumię może jest mniej aplikacji ale jak już są to są dobre"- gó**o prawda odpowiem. Masa chłamu, wypuszczanego dla idei, niedziałającego albo ciągle wywalającego się... to co zaczyna działać jest płatne (a i tak nie zawsze działa). Metro Tube nie dość, że łapie crashe (pomijam już fakt braku oficjalnej apki na największy serwis wideo na świecie) to jeszcze jego funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia (ot np wczytuje playlisty tylko do ok 6 miesięcy wstecz- chcesz oglądać coś starszego wyszukaj se albo wbij na YT przez stronę). Połowy apek faktycznie nie ma a jak są to z działaniem większości średnio (vide np wszystko do oglądania Twich TV). Jak najpierw mobilny IE wyglądał spoko to teraz też stwierdzam, że jednak przeglądarki googlowsie są lepsze -miganie stron, samoczynne wyłączanie, problemy z edycja tekstu ("skaczący" kursor, niemożliwość wklejania skopiowanego tekstu). Do tego jak wcześniej wspominałem crashe crashe crashe... Początkowo myślałem, że mam tak bo to tylko Lumia 1320, popytałem znajomych i na 1520, 930, 920 mają to samo... System będzie spoko, ale za jakieś pewnie 3 lata, jak M$ weźmie się na poważnie za aplikacje- zarówno i ilość jak i jakość- teraz to niestety jest gniot. Na androidzie faktycznie jest cała masa gówna ale jak poszukałem to zawsze znalazłem to co  mnie interesuje. Kolejna sprawa, google daje możliwość uruchomić apki na kompie z windowsem a M$ nie? Śmiech na sali... ehhh trza było brać note 2

Edytowane przez dadulek
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

...crashe crashe crashe... 

Niestety muszę to potwierdzić.

Mam Lumię 925 i w ciągu pół roku wyłożyła się już kilka razy tak, że tylko reset pomagał. Najśmieszniejsze jest to, że najczęściej zawiesza się na IE - M$ z M$ się nie może dogadać? :o

I jestem tym bardzo zaskoczony, bo poprzednia Lumia z Win 7.8 działał dużo lepiej, przez 2 lata, może 2-3 razy się zawiesiła.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To coś masz nie tak - bo na forach nie ma takich doniesień. Spróbował bym wgrać soft przez kabel - może po którejś instalacji zostały śmieci.

Zawsze twierdziłem, że instalacja OTA ryzykowna jest - na Androidzie miałem to samo, zawsze po kablu robię aktualizację.

 

Pojawiły się kolejne Lumie 435 i 532 - obie to najtańsze pozycje - ALE  :

 

Lumia 435 

 

Ekran : 4 cale

Rozdzielczość : 800 x 480

Procesor : Snapdragon 200 - 2 Rdzenie

RAM : 1 GB

Pamięć Wewnętrzna : 8 GB

Karta Pamięci : do 128 GB

Aparat Tył : 2 MPix

Aparat Przód : 0.2 MPix

Dioda LED : BRAK

 

CENA : 369 zł

 

Lumia 532

 

Ekran : 4 cale, GLANCE SCREEN

Rozdzielczość : 800 x 480

Procesor : Snapgragon 200 - 4 rdzenie

RAM : 1 GB

Pamięć Wewnętrzna : 8 GB

Karta Pamięci : do 128 GB

Aparat Tył : 5 MPix,

Aparat Przód : 0.3 MPix

Dioda LED : Brak

 

CENA : 449 zł

 

O ile cena 449 zł za Lumię 532 jest taka sobie, za 50 zł więcj mamy lepszą Lumię 535 - to cena 369 zł za Lumię 435 jest BARDZO atrakcyjna.

 

Z drugiej strony 50 zł to 15$ - a przecież są duże rynki, gdzie te 15 $ - robi bardzo duża różnicę, Lumia 435 i L532 mogą  odnieść tam gigantyczny sukces.

 

Nie wiemy jak 2 rdzenie wpłyna na wydajność Lumii 435 - ale - dzięki 1 GB RAM'u nie powinno być źle. Tak czy Inaczej najtańsze Androidy stały się całkowicie nie opłacalne.

 

Jak by nie patrzeć : nowy, kupiony w sklepie smartfon, który na dodatek będzie działał dobrze za 370 zł - rewelacja :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites
pomijam już fakt braku oficjalnej apki na największy serwis wideo na świecie

Pomijam to, że google go zablokował bo był lepszy niż ich na andro a sami nie chcą wydać, bo nie.

 

 

To czemu tak, skoro note 2 miał  quad i 2 gb ramu.
To nie tylko kwestia podzespołów. Po prostu na WP jest lepiej zoptymalizowana. Edytowane przez BARTOL48
Link to post
Share on other sites

A mnie jako użytkownika, nie obchodzi co Google zablokował a co nie. M$ to nie jest jakas firemka tylko gigant globalny. Albo tworze własną apke, albo place gdzie trzeba. Obecna sytuacja to dla mnie zlewanie klienta. Ogólnie to wielka szkoda, bo telefon poza tragiczym aparatem jest dla mnie idealny. Sam wygląd i funkcjonalność systemu tez bardzo przypadla mi do gustu. Nie napisze co lepsze oba są po prostu spoko ;)

Link to post
Share on other sites

MS stworzył własną aplikację - ALE - Google ją blokowało. Tak więc pretensję do Google.

 

Jak ja odistalowywałem i kasowałem konta na Google - to w przyczynach podałem : Brak współpracy w Windows Phone :) - po angielsku by zrozumieli :)

 

Mam nadzieję, że Windows 10 duzo zmieni i pojawi się porządna konkurencja.

Link to post
Share on other sites

 

 

Szybkie pytanie, mam okazję zamienić Lumię 920 za 735, opłaca się czy nie? Jakie plusy za 920 i za 735? I czy nie będę żałował tej zamiany?


Z ogólnych różnic:

Plusy Lumii 920:
1. Lepszy aparat tylni

Plusy 735:
1. Wymienna bateria
2. Mocniejsza bateria
3. Trochę większy wyświetlacz
4. Slot na kartę micro SD
5. Cieńsza
6. Lżejsza
7. Lepszy aparat przedni
8. Obsługuje ładowanie indukcyjne (taki tam ciekawy bajer)

A reszta w sumie podobna.
Link to post
Share on other sites

 

 

8. Obsługuje ładowanie indukcyjne (taki tam ciekawy bajer)
920 również obsługuje.

 

 

Jeżeli tak to co muszę mieć tylko paragon

Paragon/fakturę jak i kartę gwarancyjną również.Niektórym serwisom np.Plus GSM wystarczy tylko podbita karta gwarancyjna nie musisz mieć paragonu/faktury.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
I Tapatalk znów nie chcę mi wysyłać zdjęć na forum,co za syf.

 

Ja już nie mam tapala... On po prostu nie działa na WP. Jak do tego dochodzą opcje modelatorskie to...  łapie crashe. Właśnie to jest to o czym mówię. Przeżyje  brak jakiś gierek czy aplikacji do pierdzenia czy strzelania z bicza, ale brak dobrego YT, Tapala czy innych PODSTAWOWYCH apek mnie doprowadza do szału. O braku pełnej synchronizacji z gmailem nie wspomnę...

Link to post
Share on other sites

Do YT polecam Hyper for YouTube lub Metro Tube :) - obie znacznie lepsze niż aplikacje samego Google.

 

Konto GMail - zrezygnować bo jest słabe :) - sam się przesiadłem na konto MS - cały ekosystem MS działa 100x lepiej niż u Google. A jak jeszcze mamy Komputer / Laptop / Tablet na Windows to nie ma o czym mówić - Poczta, Kontakty, Kalendarz, Chmura, Dokumenty - wszystko jest 100x lepsze niż u Google.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...