Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tu nie chodzi o "ból du*y" tylko o to jak szanowany portal zrobił to zestawienie.

Jeśli potraktować to jako głosowanie co kto ma i wygranym jest model bardziej popularny to ok (chociaż chyba to nawet tak nie działa). Nie umiem tego nawet wytłumaczyć. Jeśli wybierali najlepszy smartfon to zdecydowanie powinni bardziej skupić się na ocenie takich kryteriów jak: wygląd, optymalizacja, stosunek cena/jakość wykonania etc etc

Link to post
Share on other sites

Ja mam wyluzować? Rzuciłem trochę żartobliwie jedno zdanie, po czym zostałem zwyzywany od "tępaków".

 

 

 

Swoja drogą HTC One może i jest udanym modelem, ale niezbyt popularnym. Tutaj 520 ma przewagę.

 

To jest ankieta na popularność? Chyba nie powiesz mi, że lumia 1020 jest popularniejsza od S3...

 

Cała ta ankieta jest chyba pożywką dla fanbojów Nokii (już nie będę pisał nawet kogo mam na myśli).

Link to post
Share on other sites

@Lionelsq,

Wybacz, ale ja śmiem twierdzić, że w Twoim przypadku określenie "tępak" było jak najbardziej trafne. Nawet nie wchodziłem na tą stronę, ale skoro była ankieta, to chyba oczywiste jest, że będą głosowali ludzie nie tylko posiadający te telefony. Taka ankieta mija się z celem, bo połowa osób głosuje na to, co ma, a druga połowa po prostu wie, że np. taki One deklasuje 520. Ja bym się w to jakoś bardziej nie zagłębiał, i koło nosa mi lata cały ten wynik. Tak swoją drogą, zapewniam, że gdyby był pojedynek mojej L820, a One od HTC, to na pewno bym nie zagłosował na Lumię. :)

Link to post
Share on other sites

Kz3ko, dziecko drogie...

 

 

 

Wybacz, ale ja śmiem twierdzić, że w Twoim przypadku określenie "tępak" było jak najbardziej trafne. Nawet nie wchodziłem na tą stronę

 

 

 

Wyjaśniam, dla tych tępaków, którzy nie potrafią udać się na stronę www.gsmarena.com i odszukać tego artykułu i zobaczyć JAK dokonano wyboru.

 

:rotfl:

 

Edit: tę stronę jak już.

Edytowane przez Lionelsq
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To może wkleję źródło, bo nikt się nie skusi przed rozpoczęciem dalszej walki http://blog.gsmarena.com/

 

 

proofs? Very clear and really easy to observe:
1. Voting generally went at a steady rate, with n5 getting more votes than 1020. Than in waves of ~1 hour L1020 vote rate increased by 300-400%, than went back to normal. It's illogical for something like this to happen in a natural way. Even tough it's really unlikely you can call this chance, the next argument, however, you cannot:
2. Both the onev520 match and N5vL1020 got a lot more votes than the others. Onev520 had 2x more votes than ANY other match on the entire contest. This makes no sense at all since it was also the 3rd match on the list, and it wasn't such an important one, it was a flagship vs a normal device. You tell me 50% out of all the people that voted there voted JUST for that apparently insignificant match and ignored ALL the others, including Z1vs1520....Yeah, impossible. And on N5v1020 too. 80.000+ votes for the first match, 41.000 for the second. Even more, for almost all the time it was a very close match(under 2000 votes difference), than in the last quarter time 1020 pulls ahead by 20.000 votes. Really? Something like this could never happen on a fair vote where everyone has only one vote.
Edytowane przez Salem
Link to post
Share on other sites

Wyjaśniam, dla tych tępaków, którzy nie potrafią udać się na stronę www.gsmarena.com i odszukać tego artykułu i zobaczyć JAK dokonano wyboru.

 

Wygląda, ze było to GŁOSOWANIE - nic dziwnego, ze Lumia 520 wygarała :) z HTC ONE.

 

Skoro napisał, że było to głosowanie, to po kiego grzyba miałem wchodzić na tą stronę? 

Z "tę" zapamiętam. 

 

@DOWN,

W zasadzie, chodziło mi o Twoją odpowiedź z "bólem du*y". Ravir też napisał, że porównanie jest nieco dziwne i nie na miejscu, co jest chyba opinią podobną do Twojej.

 

Wracając do tematu, skoro to i tak było głosowanie, to nie ma co na to patrzeć, pewno znalazło się paru takich, co stawiają swoją L520 na pierwszym miejscu, ponad innymi flagowcami, zapominając, lub nie wiedząc, że to jest totalny low-end.

Edytowane przez Kz3Ko.
Link to post
Share on other sites

A ja pobrałem wypuszczone przez Microsoft trzy klasyczne gry : Sapera, Pasjansa i Mahjong - i jest masakra. Zwłaszcza Microsoft Minesweeper oraz Microsoft Solitaire sa mocno zabugowane. GRając w Pasjansa w ciągu godziny ze 3 razy mi się wywalił. Saper jest stabilny ale POWOLNY, masakrycznie. Do tego bateria schodzi w tempie blyskawicznym. Grałem w Sapera i w godzinę zeszło mi 40% baterii. WTF?

 

Gry sa świetne jeśli chodzi o oprawę graficzną - ale - optymalizacja leży i kwiczy. Co ciekawe na Lumii 920 sa dokladnie te same objawy. WIęc to nie kwestia RAM'u. 

 

 

Nie wiem kto to pisał, ale totlnie spier... sprawę - licze, ze Microsoft szybko wyda poprawki - bo obecnie grać sie nie da.

Link to post
Share on other sites

@up

 

Zamknij Adobe Readera i wejdź ponownie. Wtedy wskoczy ponownie na 1 stronę. Pamięta ostatnią czytaną stronę, ale tylko wtedy jeżeli nie opuścimy samej aplikacji.

 

 

Przy okazji mam małą prośbę, mógłby ktoś przetestować taką gierkę: http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/cold-space/866dad4b-e3d9-4103-a572-1bbbdd1f92f8 i pograć w to z 5 minut. Na lumii 520 niezależnie od ustawień graficznych widać gołym okiem spadek liczby klatek, szczególnie jak zacznę szybko poruszać stateczkiem bądź za dużo się dzieje wokół. Chciałbym wiedzieć czy to wina gry, czy słabego hardware 520-stki.

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites
Zamknij Adobe Readera i wejdź ponownie. Wtedy wskoczy ponownie na 1 stronę. Pamięta ostatnią czytaną stronę, ale tylko wtedy jeżeli nie opuścimy samej aplikacji.

Gdybym nie wyłączył aplikacji to było by to głupie. Wyłączyłem, włączyłem wybrałem plik i od razu na 2 str.  :->

Edytowane przez BARTOL48
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź w sprawie tej gierki.

 

@up

Sprawdziłem kilka pdfów, tych krótszych (np. 4 strony) i dłuższych (ponad 30 stron) i to chyba kwestia losowa czy zapamięta, na której stronie czytało się ostatnio czy nie. Sprawdziłem w sumie cztery różne i tylko na jednym pamiętało stronę, na której zamknąłem wcześniej. Wersję Adobe Readera mam najnowszą ze sklepu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...