Skocz do zawartości

Recommended Posts

oficjalnie pewnie kolo listopada bedzie :)


swoja droga a propo minusow tego :)

 

 

 

Any catches?

There are only a few caveats users face by participating
This only includes the OS update, not device specific firmware i.e. this is not Nokia's 'Bittersweet shimmer'; users should remain with their current firmware and will not lose it
You can only move forward, there is no “going back” to earlier releases
You need at least OS version 8.0.10322.71 to participate
You will continue to receive the official update (and firmware) when they become publicly available, so there is no missing out of features, nor will you ever be behind
This will void your device warranty

http://www.wpcentral.com/get-gdr3-today-windows-phone-preview-developers

Link to post
Share on other sites

Może nie jestem 'perfekt' w angielskim, ale:

 

After you install a preview update, you may void any warranty from your MO and OEM. In the unlikely event you run into an issue after you apply the prerelease update, you can visit the preview program’s support forum.

 

Źródło: http://blogs.windows.com/windows_phone/b/wpdev/archive/2013/10/14/introducing-windows-phone-preview-for-developers.aspx

 

it's possible this update will void your wireless carrier warranty.

Źródło: http://m.winsupersite.com/windows-phone/windows-phone-8-update-3-preview

 

Moim zdaniem jest różnica między may != will i possible != obvious. Szkoda, że nie napisali jasno/wprost jak to jest z gwarancją i dla mnie nie jest to do końca jasne. Druga sprawa: aktualizacji (choć niejako beta) nie wypuszcza grupka amatorów-programistów z IV LO w Pcimiu Dolnnym, ale oficjalnie microsoft.

Edytowane przez Lionelsq
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

całkiem mądrze to przeanalizowałeś - tak czy inaczej trzebaby było się z taką opcją liczyć wydaje mi się


 

 

it's possible this update will void your wireless carrier warranty.
czyli jeszcze bliżej na to spoglądając możliwa jest utrata gwarancji operatora a nie producenta
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ciężko mi jednoznacznie określić co się dzieje z gwarancją po tak lakonicznych wypowidziach.

 

Kolejna rzecz: gwarancja wraca (cokolwiek to znaczy), jeżeli zakutalizaujemy już po oficjlanym

"release update" (zakładając, że do tego momentu telefon nie będzie wymagał serwisu)?

 

Orientujecie się może, czy po zastsowaniu 'hard reset' wraca soft taki, jaki był zaraz po wyjęciu z pudełka? Co wtedy z gwarancją?

Edytowane przez Lionelsq
Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś bardzo chce i ma mozliwość niech instaluje. Oficjalnie zaczną puszczać pewnie w listopadzie. Nokia moze mieć inny termin za sprawą dodatkowych featuersów ;) miejmy nadzieję, że Microsoft w końcu poważnie traktuje platformę mobilną i będzie dalej intensywnie ja rozwijał.

Link to post
Share on other sites

Tylko że my nie mamy gwarancji operatora a producenta.

Równie dobrze kupując telefon w PLAY, a zanosząc go do PLUSa na gwarancję to też by go przyjęli (oczywiście w geście dobrej woli bo to dodatkowa robota) bo i tak wysyłają to do serwisu producenta tj. Regenersis, CCS itd itd.

 

A z tym may void to tak samo jak odblokowanie bootloadera - jest tylko may void a gdy zobaczą że jest odblokowany to zaraz koniec gwarancji uszkodzenie z winy użytkownika. I wtedy trzeba udowadniać że Bad pixele i nie działający głośnik to nie wina bootloadera ;)

No ale to Polska...

Co oczywiście nie wyklucza tego że w innych krajach tak nie robią ;)

 

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalk 4

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ponawiam pytanie, bo słabo jestem oblatany jeszcze w mobilnych tematach:

 

 

 

Orientujecie się może, czy po zastsowaniu 'hard reset' wraca soft taki, jaki był zaraz po wyjęciu z pudełka? Co wtedy z gwarancją?

 

Są jeszcze programy jak Nokia Care Suit, nimi też można przywrócić seryjne (stock) oprogramowanie? Jaka jest w tym przypadku reakcja serwisu gwarancyjnego?

 

 

Edit: Czytam właśnie różne fora i zaczyna mnie już to bawić, jedni twardo piszą "nie traci się gwarancji", drudzy, "traci się ją na pewno", gdy tak właściwie oficjalne źródła nie rozstrzygają tego w jasny (przynajmniej dla mnie) sposób. Jak to mówią, na dwoje babka wróżyła :) (i oby nie trzeba było tego sprawdzać osobiście, gdzie w moim przypadku dochodzi kolejny czynnik - telefon zakupiony w UK :))

Edytowane przez Lionelsq
Link to post
Share on other sites

Takich infromacji trzeba z reguły szukać u innych źródeł niż oficjalne :). Nie mam czasu za bardzo czytać i testować na sobie tego wszystkiego w praktyce, bo opierając się tylko o internetowych ekspertów można się czsami przejechać. Ogólnie ciężko znaleźć soft, którego nie można w jakiś sposób "cofnąć" do poprzedniej wersji :).

Link to post
Share on other sites

Dokładnie - ten zapis stanowił zimny prysznic : że nie mozna "obnizyć" wersji - czyli jak wgramy GDR3 Beta to jak pojawi się GDR3 finalne to Beta zostanie zastąpiona. Ale na 100% nie wgramy z powrotem oficjalnego softu z GDR2/Amber.

 

Ja poczekam na oficjalny soft - na wielu telefonach znajomych i na swoim przećwiczyłem wgrywanie softu :) najpierw jechałem na Holenderskim GDR2/Amber :) bo na Lumię 720 pojawił się chyba pierwszy. A jak tylko na serwerach pojawił się soft CV dla Polski to go wgrałem. :)

 

Te dwa - trzy miesiące poczekam :) - i tak w porównaniu to Androida tempo jest błyskawiczne - biorąc pod uwagę, że większość telefonów czeka ponad rok lub się w ogóle nie doczekają na nowsze wersje.  :rotfl:  :rotfl:

 

Pisz uważniej. Biafra

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites
Dokładnie - ten zapis stanowił zimny prysznic : że nie mozna "obnizyć" wersji - czyli jak wgramy GDR3 Beta to jak pojawi się GDR3 finalne to Beta zostanie zastąpiona.

to nie jest beta!

 

Ale na 100% nie wgramy spowrotem oficjalnego softu z GDR2/Amber.

żadnego nie wgramy... są teraz wersje: oficjalna i deweloperska - my dostaliśmy deweloperską czyli tzw GDR3, ale nie jest to "Bittersweet Shimmer", ale wciąż "Amber".

GDR3 Bittersweet Shimmer wyjdzie jako oficjalny update dla użytkowników w listopadzie. Ci ktorzy teraz zaktualizuja na wersje deweloperska tez dostana te latke.

 

Ja poczekam na oficjalny soft

nie wiem po co, ale OK

 

i tak w porównaniu to Androida tempo jest błyskawiczne

taaa, tyle że jak koledzy wcześniej wspomnieli ten update wnosi większość oczywistości które już od początku istnienia WP8 (a nawet WP7) powinny byc dostepne, a reszta zmian (podobnie jak w androidzie) nic ciekawego nie wnosi dla obecnych posiadaczy smartfonów z WP8

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites
PC to skrót od czego? Coś w rodzaju Product Code? To jest dokładna nazwa?

 

Dokładnie tak.

 

 

żadnego nie wgramy

Tutaj się mylisz. Można wgrać starszy soft programem NCS i posiadając 'paczkę' z oprogramowaniem. Nawet NSU wgra Amber bo nie będzie widział nowszego softu.

 

 

dostaliśmy deweloperską czyli tzw GDR3, ale nie jest to "Bittersweet Shimmer", ale wciąż "Amber".

Przecież to normalna aktualizacja od MS. Nokia wyda swoją aktualkę o nazwie "Bittersweet Shimmer" czyli GDR3 wzbogacone o 'bajery' Nokii.

Edytowane przez BARTOL48
Link to post
Share on other sites

Dokładnie - jak jest testowa to jest Beta :) - zresztą znajomy, który pracuje w zespole piszącym program ERP na WP8 oraz na Win8RT - i testuje go na GDR3 i odradza mi instalację - mówi, że sporo rzeczy ma jeszcze sygnaturę testową, że są problemy i cały czas pojawiaja się poprawki. Nie bez przyczyny jest to wersja dla Developerów. Jak bym miał drugi "testowy" telefon to pewnie bym się bawił. 

 

Ja nie będę rydzykował - aż tak mi się nie spieszy :) - może jak mi się uda zdobyć L520 lub L620 - a jest duża szansa na to, to ją odblokuję i zacznę sie bawić. Na dziś nie mam zamiaru "poświcać" mojej L720.

 

Wolę poczekać i mieć dopracowane i szybko działające - niż dostać odrazu jak w Androidzie i martwić się predkością działania. Zresztą tak na serio to brakuje mi jedynie centrum powiadomień i poprawy odtwarzacza, który "zostaje" na pasku powiadomień. :) oraz osobnej regulacji głośności dla multimediów i dzwonka.

Glance Screen - uruchomiłem, pokazałem znajomym, nastąpił efekt WOW - po czy wyłączyłem :) 

Radio FM - uruchomiłem, działa, i tyle. Jak nie używałem, tak nie używam. :) 

 

Generalnie jakość nie czuję wielkich zmian po GDR2/Amber - tak więc jak ktoś normalnie używa telefonu jak ja to nie ma co się przejmować. Szczerze to na Androidzie miałem dokładnie to samo. Co zauważyłem to znacznie lepsza integracja z Exchange czy Pocztą, Kalendarzem, Kontaktami. Przesiadłem sie na konto Live, Outlook.com i znacznie lepiej to działa oraz współdziała z serwerem Exchange czy Office Outlook'iem.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie jestem do końca przekonany o "blyskawicznym" tempie skoro trzeba czekać kilka miesięcy na rzeczy oczywiste.
 

Nie zmienia to faktu, że się rozwija. Ledwo zakończyła się dystrybucja GDR2 a już jest kolejna. Skończy się GDR3 to będzie WP8.1 więc nie można powiedzieć, że nic się nie dzieje. Zmieniane są takie rzeczy, które były proponowane przez użytkowników.

 

 

jak mi się uda zdobyć L520 lub L620 - a jest duża szansa na to, to ją odblokuję i zacznę sie bawić.

Jeszcze nie widziałem odblokowanej Nokii 520 czy 620. Jedynym odblokowanym na tą chwilę jest Ativ S z tego co wiem.? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...