Skocz do zawartości

Jaką płytę główną pod intel i7 4700k ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez AndreoKomp,

Recommended Posts

Cześć,

 

Mam następujący problemy jestem na etapie  kupna nowego komputera. Przymierzam się do kupna procesora od firmy intela a dokładniej intela i7 4770k . Mianowicie zastanawiam się jaką płytę główną wybrać do owego procesora. Mój typ to AsRock Z87 EXTREME 4 . Mój budżet to od 500 do 750 zł 

 

Z góry dziękuje za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się nad i7 3770k z płytą Msi MPOWER ale stwierdziłem jeśli stać mnie na nowszy procesor to czemu by nie :)

Panowie to co lepsze procesor I7 3770k czy I7 4770k ?

Skoro różnica wydajności nie jest odczuwalna jak to wyżej stwierdzono to imho 3770K. Po co brać nowe skoro starsze i sprawdzone oferuje to samo.

Link to post
Share on other sites

Do Core i7 4770K wystarczy spokojnie MSI Z87-G45. Płyta spokojnie wystarczy do OC na poziomie 4.5Ghz jeżeli oczywiście sztuka pozwoli. Moim zdaniem coraz mniej warto kupować IB/SB bo ceny płyt pod Haswelle już nieco spadają. Warto było kupować IB kiedy Haswelle wkraczały na rynek, bo była to nowość , oczywiście droższa od IB a wydajność max 10% niższa.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Autorze tematu, tutaj dowiesz się wszystkiego:

http://forum.benchmark.pl/topic/95173-jaki-komputer-do-5000z%C5%82-na-ten-czas/

Po jego przeczytaniu wybór będziesz miał oczywisty Ivy vs. Haswell i innych podzespołów.

Ode mnie tyle:

- Jak nie będziesz podkręcał procesora to Haswell vs. Ivy jest o ok. 5% wydajniejszy.

- Jak będziesz podkręcał procesor to zarówno Haswell jak i Ivy osiągną tą samą wydajność (Haswell gorzej się podkręca).

- Ceny płyt głównych pod Haswell są nadal dużo wyższe.

- Decydując się na podkręcanie Haswell w grę wchodzą tylko coolery z najwyższej póki 300+. Do Ivy wystarczy dobry cooler do 200zł.

- Haswell bardziej się grzeje od Ivy różnice dochodzące nawet do 10 stopni (oczywiście zależy to od sztuki).

- MSI Z77A-G45 w zupełności wystarczy, nie trzeba brać wyższego modelu. Śmiało też możesz brać Z77A-G43.

- Doradcą z argumentacją "bierz co nowsze" bym podziękował.

Edytowane przez AndreoKomp
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...