Skocz do zawartości

Jaki komputer do 5000zł na ten czas


Recommended Posts

Cześć mam pytanie jaki komputer wybrać do 5000zł  Do GIER

  • Zastosowanie komputera:Gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz:5000zł
  • Których części potrzebujesz?:Buda+Monitor
  • Specjalne wymagania:Dobre chłodzenie a tanie
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera:Nie
  • Własna propozycja zestawu:Myślałem nad Radeon HD 7970 i GTX 770 i procesor i7 3770K
  • Inne:Którą kartę wybrać GTX770 ona ma podobno 4G pamięći czy Radeon HD 7970 do gier i nie wiem któro wybrać i procesor i7 3770K czy i5 jakieś bym wolał i7  jaki win/7 64 bit czy 8   8G Ram czy 16G
  • z góry dzięki
Edytowane przez patryk00007
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

@rezerwuar

Czemu nadal polecacie zestawy na Ivy bridge skoro to już jest martwa podstawka? Wiem że Haswelle nie kręcą się wysoko i przy wyższym podkręcaniu temperatury są dość duże ale mimo wszystko są wydajniejsze od Ivy bridge nawet przy tym małym OC jakim się da na nich zrobić? Pytam bo sam za niedługo będę składać kompa w tych granicach i ciekaw jestem argumentów które przemawiają za zestawem na Ivy Brodge.

Link to post
Share on other sites

@up

Na Haswella są drogie płyty. Przy takiej samej wydajności i jakości płyty trzeba zapłacić sporo więcej. Do tego temperatury, czyli często koszt wydajniejszego chłodzenia, żeby je utrzymać w normalnych wartościach. Przykład:

i5-4670K + Z87-G43 (podstawowa płyta z87 od MSI) kosztuje 1297 zł , a i5-3570K + MSI Z77A-GD55 (czyli juz wyzszej klasy płyta, z obsługą SLI, lepszą sekcją niż G43/G45) kosztuje 1303 zł . 6 zł to praktycznie żadna różnica.

Edytowane przez BlueMike
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up 
Płyty są drogie bo to nowość, to akurat normalne. Mimo wszystko uważam że lepiej wziąć Haswella. Podkręcić go na 4,3/4,4 Ghz wtedy wydajność będzie na poziomie i5 3750K i temperatury ok. Za to będziemy mieć trochę mniejszy pobór energii, podstawkę na którą wyjdą jeszcze minimum 2 generacje procesorów ( Haswell Refresh i Broadwell), lepszą integre, dodatkowe instrukcję i Grid 2 który jest teraz dodawany do Haswelli. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Płyty są drogie bo to nowość, to akurat normalne.

W pewnym sensie sam sobie odpowiedziałeś na zadane pytanie.

 

 

 

Podkręcić go na 4,3/4,4 Ghz wtedy wydajność będzie na poziomie i5 3750K i temperatury ok.

Jak czytam takie tematy:

http://forum.benchmark.pl/topic/91379-4770k-100c-na-rdzeniu/

http://forum.benchmark.pl/topic/93873-msi-z87-g45-gaming-i5-4670k/

to aż się odechciewa polecać tej nowości z temperaturami, które są OK

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Składamy zestaw pod kątem opłacalności - w jakim celu dodawać 150zł do ceny zestawu za to że będzie Haswellu, który zrobi to samo co IVY czy SB, czyli spokojnie wystarczy do grania. te 5% wydajności więcej NIC nie da, a 150zł lepiej już dołożyć do lepszej karty graficznej, ewentualnie budy, zasilacza, dysku itp.

A co po tych kolejnych dwóch generacjach procków ?? Czy po to kupujemy sprzęt żeby go wymienić w przeciągu roku czy 2 lat ?? Raczej nie, a powyżej tych dwóch latek na 100% sokcket 1150 będzie tak samo martwy jak i obecny s1155. Chcesz przyszłościową maszynkę to znajdź płytkę na ddr4  ;) , bo dokładnie za niecałe 2 lata takie pamiątki mają być standardem ... I co wtedy po 1150 i 150zł więcej ? Oddasz je autorowi jeżeli okaże się że jesteś w błędzie ?? 

Szkoda czasu na dalszą dyskusję w tym temacie  8-) Jak dla mnie na ten czas wybrał bym IVY, głównie ze względu na cenę i bardzo małą różnicę w wydajności jeżeli chodzi o gry względem nowej generacji.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

@stelek

 

Osobiście gdym był zmuszony do zakupu PC na dzień dzisiejszy brałbym haswella. Owszem wychodzi kilka złoty drożej ale przynajmniej masz nową podstawkę na którą coś jeszcze wyjdzie (cudów bym się nie spodziewał). Wiadomo że jeśli ktoś się liczy z każdą złotówką i kilka % różnicy nie zrobi mu różnicy oraz nie interesuje go to że to już martwa platforma na którą nic nie wyjdzie to niech bierze lga1155.

 

Obecnie siedzę na lga1366 więc nie widzę jeszcze sensu przesiadki bo to wciąż dobra platforma więc pozostaje czekać na DDR4 ;)

 

Edit. 

Zestaw który polecił rezerwuar jest niezły choć zasilacz wziąłbym od bequiet. Jeśli chodzi o monitory to się nie znam :P

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites
Osobiście gdym był zmuszony do zakupu PC na dzień dzisiejszy brałbym haswella. Owszem wychodzi kilka złoty drożej ale przynajmniej masz nową podstawkę na którą coś jeszcze wyjdzie (cudów bym się nie spodziewał). Wiadomo że jeśli ktoś się liczy z każdą złotówką i kilka % różnicy nie zrobi mu różnicy oraz nie interesuje go to że to już martwa platforma na którą nic nie wyjdzie to niech bierze lga1155.

co ci po tym s1150 i nowych generacjach ? Składając kompa zakładasz od razu wymianę procka ?? Co Tobie to da że wyjdą tam jeszcze dwie generacje procków, jak Twój zanim się zestarzeje na tyle że będzie do wymiany s1150 padnie tak samo jak s1155. Do tego popatrz jaki masz wzrost wydajności pomiędzy starymi, a nowymi generacjami - patrząc na to zakładasz że kolejna generacja będzie jakimś  przełomem?? Zresztą Ty byś tak zrobił, co nie znaczy że autor tak ma zrobić.

Wydawać 150zł na s1150, bo wyjdą na niego jeszcze nowe procki jest głupotą, bo według tego za rok, może 1,5 roku CPU będzie zmieniany na nowy i szybszy o kolejne 5% ... Tylko w jakim celu ? Czy SB to jest zbyt mało do grania ? Te procki przy Haswellu to dziadki już, a dają sobie doskonale radę. Koniec offtopa   ;)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nie.... nie zakładam z miejsca wymiany procka.

 

Kupując wolę mieć po prostu coś nowego gdzie masz otwartą drogę jeśli coś ciekawego wyjdzie. Może następnym razem przylutują ihs i potencjał podkręcania zdecydowanie wzrośnie? Oczywiście jest to gdybanie... Czy liczę na jakiś wielki przełom? Raczej nie no ale kto wie... 150 zł to nie fortuna pod warunkiem że budżet już nie jest jakoś strasznie ograniczony.

Wyraziłem tylko swoją opinię a nie że komuś coś narzucam na siłę...

 

Nie twierdzę że ivy bridge jest jakimś złym wyborem no ale ile ludzi tyle zdań ;)

Edytowane przez DyndaS
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

nie zakładam z miejsca wymiany procka.

 

Może następnym razem przylutują ihs i potencjał podkręcania zdecydowanie wzrośnie?
Czyli jednak ją zakładasz ? 

 

150 zł to nie fortuna
To nieznaczy że mamy wydawać je nierozsądnie  ;) 

 

Kupując wolę mieć po prostu coś nowego gdzie masz otwartą drogę jeśli coś ciekawego wyjdzie.
W ciągu dwóch lat ddr4 wyjdą, o czym wspominałem , ale nadal uważasz że coś ciekawego i nowego wyjdzie na s1150 ?? 

Sam sobie przeczysz - nie zakładasz szybkiej wymiany CPU, ale liczysz że coś wyjdzie nowego i ciekawego ?? Jak przylutują IHS to sprzedasz Haswella ?? Czy o co Tobie comon ?

Póki co polecasz CPU i Mobo droższe, o bardzo kiepskim potencjale OC - jaka jest opłacalność ?? Piszesz o przyszłościowej platformie to podaje Tobie jak krowie na rowie >> "ddr4" i masz du**ę a nie przyszłościową platformę ... nie no szkoda czasu na tłumaczenie Tobie czegokolwiek - tak bierz wydawaj więcej, bo "nowe". Z Twoim podejściem idż radzić gdzie indziej, bo tu składamy maszynki najlepsze w cenie i liczymy się z każdym groszem. Z twoim podejściem typu 150zł to nie majątek, możesz doradzać, ale napewno nie tu.

I nie chodzi tu o "co człowiek to opinia", tylko o racjonalne rozdysponowanie założonego budżetu, a nie wydawanie kasy w błoto "bo nowe", gdzie wiadomo że gorsze. Podaj rozsądne argumenty przemawiające za zakupem Haswella wtedy możemy podyskutować, póki co takich argumentów nie znajdziesz (bo "nowe" nie przemawia za mną, w szczególności na tle ddr4). Podaj jakiś sensowny argument żeby wydać te 150zł więcej na Haswella i wtedy można dyskutować, a tak kolejny ...

Już tu kilka osób kupiło haswelle i zadowolone z tego powodu nie są - a czy Ty jesteś ? Wiesz w ogóle o czym piszesz, bo pod biurkiem stoi haswell, czy sobie gdybasz i nawet du*y nie ruszysz żeby temat głębić, ale radzić jak wydać 150zł w błoto to potrafisz. 

kończę dyskusję, bo niema to dalej najmniejszego sensu.

ps. Daj autorowi  150zł - przecież to nie majątek  :D (spadłem z krzesła).

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Cała dyskusja na temat opłacalności zakupu Haswella nie ma najmniejszego sensu. Wyjdą nowe procesor pod 1150 ale co z tego ? Czy ktoś obecnie posiadając 2500k na P67 myśli w ogóle o jego wymianie na 3570k czy 4670k ? 

 

Jest to kompletnie nieopłacalna inwestycja, podobnie będzie w przyszłości. 

 

Po drugie, składamy komputer do gier, czyli powinniśmy stawiać na moc GPU a nie gdybać na temat różnicy wydajności CPU która jest znikoma. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Po drugie, składamy komputer do gier, czyli powinniśmy stawiać na moc GPU a nie gdybać na temat różnicy wydajności CPU która jest znikoma. 
 

Wspominałem o tym wyżej , ale nie dociera jak widać  ;)

Były by SB w sprzedaży to pewnie 70% zestawów było by na nich składanych, ale nima.  Z IVY będzie tak samo że kwestia czasu i wyparują > niebawem będziemy zmuszeni do przesiadki, ale póki co jest wybór pomiędzy starą generacją i nową.

Później zaproponuje jakiś zestawik dla autora - teraz do robótki czas zmykać.

Pozdrawiam  :P

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Sorki bardzo ale mam takie pytanie bo tu o ddr4 mówicie :)

Mianowicie czytałem gdzieś (daj bóg przypomnieć gdzie bo nie pamiętam :P) że AMD ma w sowich nowych prockach zastosować ddr5 O.o Coś w rodzaju nowych konsol ?!?!? A tak po za tym to Co sie dzieje z tymi Ramami ? Ceny z kosmosu za 8gb to po 270zł ?!?!?

A takie małe pytanko nie lepiej zainwestować w jedną 760GTX i uzbierać te 400/500zł jeszcze i dokupić drugą skoro będzie G45 płyta która na SLI pozwala ??

Link to post
Share on other sites

Po co ci 4GB pamięci ? Obecne gry zużywają max 2GB. Nie opłaca się przepłacać po prostu za większe ilości pamięci wideo.  Np. Na allegro daje się tanie karty z 4GB pamięci video. Ludzie kupują to, bo sobie myślą : ooo... 4GB pamięci, pogram na Ultra w FULL HD!

Edytowane przez Nindix
Link to post
Share on other sites

Coś się uparł na tego HD7970. Gtx 770 będzie tu najlepszym rozwiązaniem, a jeśli nie robisz nic po za graniem to i5-3570k wystarczy. Ja polecam ci ani chwili dłużej się zastanawiać i brać zestaw rezerwuara. Będzie on najlepszym rozwiązaniem w tej kwocie.

Edytowane przez Nindix
Link to post
Share on other sites

Czyli jednak ją zakładasz ? 

 

Nie czytasz ze zrozumieniem...

Mógłbym wziąć pod uwagę zmianę gdyby faktycznie wyszło coś na co byłoby warto zmienić ale nie że jak wyjdzie cokolwiek nowszego to że muszę to zrobić.

  

 

 

 

 

W ciągu dwóch lat ddr4 wyjdą, o czym wspominałem , ale nadal uważasz że coś ciekawego i nowego wyjdzie na s1150 ?? 

Sam sobie przeczysz - nie zakładasz szybkiej wymiany CPU, ale liczysz że coś wyjdzie nowego i ciekawego ?? Jak przylutują IHS to sprzedasz Haswella ?? Czy o co Tobie comon ?

 

Był to tylko przykład... gdybanie... mogę sobie też gdybać że wypuszczą coś nowego z przylutowanym ihs co się będzie kręcić na 5,5Ghz (marzenia) 

Chodzi tu po prostu o to że mógłbym wziąć pod uwagę zmianę CPU jeśli wyszło by coś wyraźnie lepszego pod jakimś znaczącym względem.

 

 

Póki co polecasz CPU i Mobo droższe, o bardzo kiepskim potencjale OC - jaka jest opłacalność ?? 

 

Wszystko zależy od sztuki jaką trafisz bo jakby nie patrzeć haswell jest wydajniejszy od ivy. Niewiele ale jednak.

Możliwe że trafisz też lipną sztukę IB. Haswell ma problem z temperaturami przez taniego gluta pod ihs co moim zdaniem intel zrobił celowo aby ludzie przesadnie nie mogli sobie zwiększyć wydajności swojego CPU.

 

 

Piszesz o przyszłościowej platformie to podaje Tobie jak krowie na rowie >> "ddr4" i masz du**ę a nie przyszłościową platformę ... nie no szkoda czasu na tłumaczenie Tobie czegokolwiek - tak bierz wydawaj więcej, bo "nowe". Z Twoim podejściem idż radzić gdzie indziej, bo tu składamy maszynki najlepsze w cenie i liczymy się z każdym groszem. Z twoim podejściem typu 150zł to nie majątek, możesz doradzać, ale napewno nie tu.

I nie chodzi tu o "co człowiek to opinia", tylko o racjonalne rozdysponowanie założonego budżetu, a nie wydawanie kasy w błoto "bo nowe", gdzie wiadomo że gorsze. Podaj rozsądne argumenty przemawiające za zakupem Haswella wtedy możemy podyskutować, póki co takich argumentów nie znajdziesz (bo "nowe" nie przemawia za mną, w szczególności na tle ddr4). Podaj jakiś sensowny argument żeby wydać te 150zł więcej na Haswella i wtedy można dyskutować, a tak kolejny ...

Już tu kilka osób kupiło haswelle i zadowolone z tego powodu nie są - a czy Ty jesteś ? Wiesz w ogóle o czym piszesz, bo pod biurkiem stoi haswell, czy sobie gdybasz i nawet du*y nie ruszysz żeby temat głębić, ale radzić jak wydać 150zł w błoto to potrafisz. 

kończę dyskusję, bo niema to dalej najmniejszego sensu.

ps. Daj autorowi  150zł - przecież to nie majątek   :D (spadłem z krzesła).

 

 

Ty chyba czasem nie wiesz co piszesz bądź nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. 

Gdzie napisałem że LGA1150 jest przyszłościową platformą? Problem w tym że nie napisałem tego ale Ty sobie wolisz zmyślać. Wyraźnie napisałem że sam czekam na ddr4 i że obecnie siedze na LGA1366 o czym chyba już zapomniałeś bądź po prostu nie przeczytałeś.

Kontaktowałem się z kilkoma osobami które mają haswella i sami nie zgadzają się z negatywnymi opiniami na ich temat poza oczywiście wysokimi temperaturami.

 

Jeśli wydajesz przykładowo 5k to raczej chcesz jak najlepiej i przy przeznaczaniu takiej gotówki na PC 150 zł nie jest tak "wartościowe" jak przy zestawie za 2,5k.

 

Ciągle tłumaczysz się ddr4. Kupisz IB to będziesz miał ddr4? Nie... więc wplątywanie tu ddr4 jako argumentu nie ma tu sensu.

 

"Z Twoim podejściem idż radzić gdzie indziej, bo tu składamy maszynki najlepsze w cenie i liczymy się z każdym groszem. Z twoim podejściem typu 150zł to nie majątek, możesz doradzać, ale napewno nie tu."

 

Przy Twoim podejściu to lepiej wyluzuj "ekspercie" bo nigdzie nie napisałem nic złego ani czegoś co wprowadzałoby w błąd ale najwyraźniej lubisz się burzyć.

 

Rezerwuar złożył ciekawy zestaw i jak pisałem zmieniłbym tylko zasilacz.

Wybór pomiędzy LGA1155 a LGA1150 to kwestia własnych przekonań i dlatego jeden wybierze ivy bridge a drugi haswella.

Link to post
Share on other sites
Ciągle tłumaczysz się ddr4. Kupisz IB to będziesz miał ddr4? Nie... więc wplątywanie tu ddr4 jako argumentu nie ma tu sensu.

Wytłumaczę to łopatologicznie  :D

- za dwa lata wejdą ddr4

- w grę nie wchodzi wymiana procka wciągu dwóch lat

Co da zakup haswella, jak kolejna zmiana to na 100% będzie mobo pod ddr4 i nowy CPU ?? Jedyne co to masz motyw że w sklepie będą nowe procki i płyta je obsłuży, ale co z tego jak na wymianę będzie zbyt wcześnie ?

Nie uważasz że Haswell jest przyszłościowym, to po jaki grzyb wspominasz o kolejnych dwóch generacjach które mają się pojawić ?? Czasem nie po to żeby pokazać że to przyszłościowa platforma ?

Nie dał bym 150zł za coś czego nie wykorzystam - procka nie zmienię, bo się nie opłaca będzie, więc po jaki grzyb mi 1150, jak 1155 jest w pełni wystarczający, a jak dobrze trafisz to wydajniejszy i co najważniejsze tańszy. Teraz już rozumiesz o co w tym chodzi ?

Podajesz jako argument to że zawsze można coś nowego wsadzić w 1150, a ja podaje że nie wsadzisz nic godnego uwagi, bo ddr4 nie obsłużysz na s1150, tak samo jak i na 1155. Dochodzimy do tego że czy s1150, czy s1155 za dwa, max 3 lata i tak czeka wymiana całej platformy. Zerknij na mapę Intela co kiedy mają w planach wypuścić i jakie standardy wejdą wtedy.

Można też inaczej - patrząc na obecną sytucję - przykładowo zakupiłem s1155 i SB 2500K zaraz po premierze. Zainwestowałem w nowy socket z nadzieją że kolejna zmiana obejdzie się bez wymiany Mobo. I jak na tym bym wyszedł teraz ??

Koniec offtopu.

Polecam : 

i5 3570K + MAcho B&W

MSi Z77A G45

8GB ddr3 2x4GB 1600MHz CL9

Gigabyte gtx770 2GB OC WF3

HDD Seagate 1TB

DVD-RW LiteOn iHAS120

PSU BQ l8 630W CM

Buda Fractal R4

razem : 4300zł (esc.pl)

 

Pozostaje 700zł na monitor.

Czyli zestawik niemal identyczny jak Rezerwuara  ;) (zasilacz dałem modularny i R4 w miejsce ARC midi R2)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@up
Nikt raczej nie zakłada wymiana procka za dwa lata ale istnieje coś takiego jak modernizacja PC. Nikt przy takiej platformie nie planuje jej w najbliższym czasie ale za 4-5 lat na pewno będzie chciał  wzmocnić swoją maszynę bez zmiany całej platformy. I w takiej sytuacji będzie miał większe pole manewru co do wybrania proca na wymianę niż w 1155. A cała gadka z DDR4 uważam że nie ma sensu. Bo raczej nowy standard nie przyspieszy drastycznie całej platformy by natychmiast trzeba było kupić coś z DDR4 (osobiście nie czułem takiej potrzeby gdy sam miałem DDR2 a wszędzie od dawna były DDR3).
Podsumowując jeśli autor w przyszłości nie ma zamiaru modernizować swego PC to niech bierze i5 3570K ale jeśli tak to haswell będzie rozsądniejszym wyborem.

Ogólnie czytając recenzje w internecie na temat Haswelli to nie spotkałem się z aż tak negatywnym nastawieniem do nich jak u Ciebie. Wiele portali (np. PurePC) przy nowych zestawach zaleca haswell. Walczysz z DandySem jakby autorowi chciał wcisnąć gotowca z allegro.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@DyndaS

Szkoda cię komentować, bo twoje jedne zdania wykluczają poprzednie. Gadasz od rzeczy.

 

@kapitantaito

Taa... za 4-5 lat bez zmiany platformy... co on w to wrzuci? 5% mocniejszy procesor? Bo sobie wymieni 4670K na 5670K. W tym kontekście można myśleć o s2011, bo bierze się teraz 4 rdzeniowego 3820 i za te 3 lata można wymienić nawet na 8 rdzeniowego Xeona, czyli ta rozbudowa rzeczywiście gdzieś tu jest. Bo zamiana po takim czasie na procek 5% wydajniejszy (bo takie są różnice między generacjami Intela) i tak nic nie da. Stelek ma rację, po co wywalać 150zł w błoto na platformę która realnie jest bardziej problematyczna.


PS @Dyndas po raz drugi: napisz jeszcze raz słowo ekspert w cudzysłowie i w ten sposób ... :) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

stelek ma chyba zbyt wysokie ego i po prostu jest z tych co twierdzą "każdy może mieć rację ale moja racja jest najważniejsza"

Nie twierdze że źle radzi tylko że ciężko mu przyznać iż czyjeś rozwiązanie jest także dobrym pomysłem.

Jak już pisałem wybór pomiędzy Ivy Bridge a Haswellem to kwestia własnych przekonań.

DDR4 na początku do tanich należeć też nie będzie a przy grach cudów nie zdziała.

 

 

@DyndaS

Szkoda cię komentować, bo twoje jedne zdania wykluczają poprzednie. Gadasz od rzeczy.

 

PS @Dyndas po raz drugi: napisz jeszcze raz słowo ekspert w cudzysłowie i w ten sposób ... :)

 

Rozpisz się chętnie poczytam. Tylko "nie gadaj od rzeczy".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...