Skocz do zawartości

Karta lepsza od 8600 gt


Recommended Posts

Witam wszystkich !

Zakupiłem grę flight simulator x i niestety nie działa ona tak płynnie jakbym sobie życzył ( w rozdzielczości 1920 x 1080. Tak myślę, że jest to głównie wina karty graficznej i tak myślę ją wymienić, tylko zupełnie nie wiem na jaką.

Może gwoli ułatwienia podam parametry mojego komputera:

 

Asus m2n

AMD Athlon 64 dual 3800+

2 gb ram

nvidia 8600 gt 256 mb

 

Jeżeli chodzi o kwotę to oczywiście chciałbym wydać jak najmniej :-), powiedzmy do ok. 500 zł

 

Jakby, ktoś mógłby coś doradzić to będę wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

ten procesor to będzie zatrzymywał nawet 9600GT przy 3GHz będzie ledwo jej dawał radę :P

dlatego jak masz 500zł to kup Athlon II X2 240 (200) + mobo (100zł) i 9600gt (200). Razem wyjdzie jakieś 500zł

A jaki masz zasilacz? :P

Link to post
Share on other sites

dopisuje się do propozycji Krzyska 0389.najlepiej wymienić procesorek na jakiś ciekawszy mobo i kartę nieco tańsza i będzie git :P

wszystko teraz zależny od marki twojego zasilacza bo jeżeli to jest jakiś "krzak" to szczęścia nie wróże :P

Link to post
Share on other sites

zasilacz firmy fortron, a co do procesora to powiem szczerze mocno mnie zaskoczyliście, dałabym głowę, że najistotniejsza w tym przypadku jest karta graficzna - no, cóż niestety moja edukacja komputerowa skończyła się jakieś 10 lat temu ...

Inna sprawa - nie bardzo chciałbym zmieniać płytę główną, bo niedawno zakupiłem windowsa i offic'a, z z tego co wiem numer jest powiązany z płytą główną.

Link to post
Share on other sites

Jest powiązany, ale w tym wypadku problemów nie ma. Po prostu nie będziesz mógł zaktywować Windowsa po instalacji. Będziesz musiał po prostu zadzwonić do biura obsługi w celu podania Ci kodu do aktywacji. Zapytają Cię dlaczego zmieniłeś płytę główną, wtedy odpowiedz, że z powodu zepsucia poprzedniej i po kłopocie. Ja tak zrobiłem w swoim przypadku i nie było najmniejszych problemów. Nie można się oczywiście przyznawać, że w poprzednim komputerze wszystko było dobrze bo wtedy odeślą Cię z kwitkiem.

 

edit:

 

Zapomniałem dodać, że do mojego klucza przypisali kolejną ilość możliwych aktywacji dla nowej płyty głównej.

Link to post
Share on other sites

Na moje oko nie przełoży się to na tak wysoki wzrost wydajności jak w przypadku wymiany procesora i płyty głównej przez co taki krok będzie nieopłacalny, dlatego też myślę, że warto zastanowić się nad zmianą płyty głównej. Ale ja tutaj ekspertem nie jestem, niech lepiej ktoś jeszcze wypowie się na ten temat.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

To inaczej, ze zwykłego lenistwa nie bardzo mi się chce wymieniać płytę główną.

Może do tej dokupić lepszy procek i kartę (tak jak sugerował Rafcio)?

 

Będzie ok i za niewielkie pieniążki. Sprzedaj 3800+ i 9600 i kup 6000+ i gts250 lub 9800gt OC

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...