Skocz do zawartości

Pada procesor czy płyta główna


Recommended Posts

Witam mam problem dzisiaj postanowiłem że wymienię pastę termo przewodzącą. Po wymianie coś dziwnego zaczęło dziać się z komputerem włączał się i wyłączał. Kości były wtenczas w slotach 1 i 3 (Niebieskie) Przeniosłem kość z slotu 3 do slotu 2 i komputer ożył. Sprawdzałem które sloty padły i są to sloty 3 i 4 .I teraz moje pytanie czy jak kości są w slotach 1 i 2 czy działają one w trybie dual chanel. I co waszym zdaniem się zepsuło czy to w 100% płyta  czy może kontroler pamięci w procesorze. Dodam jeszcze, że procesor nigdy nie kręcony i nie zdejmowałem IHS.     

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

I co waszym zdaniem się zepsuło czy to w 100% płyta czy może kontroler pamięci w procesorze.

Trudno powiedzieć, stawiam na płytę oraz na fakt, iż prawdopodobnie przeniosłeś ładunki elektrostatyczna na nią - stąd te problemy. Ale mogę się mylić...

Link to post
Share on other sites

- jak RAM jest w slocie 1 i 2 to nie działa w dual chanel

- zobacz czy radiator nie robi jakiegoś zwarcia ? nie styka się z czymś

- i czy jak wymieniałeś pastę to przypadkiem nie za mocno docisłeś kołki w radiatorze do płyty ?

,bo mogłeś za mocno wygiąć płytę i coś pękło lub odpadł jakiś mały element

- procesor możesz przetestować Intel Processor Diagnostic Tool

- nie napisałeś też ,jak wymieniałeś tą pastę ,to czy wyciągałeś całą płytę z obudowy , i

wyciągałeś cpu z podstawki ? czy może tylko ściągałeś radiator ?

Link to post
Share on other sites

Wyciągnąłem CPU z podstawki i wyczyściłem zmieniałem akurat cooler na box bo wentylator od spartana padł a nie miałem na zastępstwo. Radiator nie robi zwarcia bo nigdzie nie styka się z niczym.Procesor przeszedł test Intel Processor Diagnostic Tool. Jutro mam zamiar iść do sklepu gdzie zakupiłem płytę i oddać ja na gwarancje jedynie jej nie przyjmą. 

Link to post
Share on other sites

obejrzyj jeszcze płytę w miejscu złącza wentylatora CPU ,

jak się sfajczył wentylator ,to mogło coś tam się zjarać ,a to przy pamięciach jest

 

w sklepie nie mów ,że wymieniałeś wentylator lub coś grzebałeś z kompem ,tylko  

działało i przestało - samo  :P

 

tak na marginesie MSI to chiński szrot - wiem ,bo mam  :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...