Skocz do zawartości

Słowniki pojęć informatycznych


Recommended Posts

Witam, szukam słowników/ stron z definicjami pojęć informatycznych.

Jestem w technikum na profilu informatycznym, mam wymagającego nauczyciela, który chciałby nas czegoś nauczyć i w związku z tym wymaga definicji różnorakich

np: płyta główna, magistrala FSB, drukarka albo mikrofon.

 

Mało tego że podaję mu definicję według tego co jest w wikipedi albo gdzieś w internecie to pyta mnie o definicje innych wyrazów, które zostały użyte w definicji (mamy definicje na wikipedii np mikrofonu gdzie jest: mikrofon to przetwornik elektrostatyczny... i pytanie pada: czym jest przetwornik elektrostatyczny?) i tak w kółko. Tłumaczył że definicje są często podawane w wikipedii czy gdzieś indziej dla osób które albo znają temat i będą potrafiły wszystko wyjaśnić bądź definicje proste- niepełne, dla laików totalnych.

Dochodzą do tego pytania parametry i wszystko co jest związane z danym zagadnieniem.

 

Dlatego szukam stron/ słowników albo pozycji książkowych z definicjami godnymi informatyka.

Nie chciałbym dalej ciągnąć słabych ocen z jego przedmiotu a długo się schodzi na to by wyczerpująco poznać definicję i jej definicję i jej definicję by ostatecznie odpowiedzieć na tym poziomie jakiego się nauczyciel spodziewa.

Link to post
Share on other sites

O E12 wiem wszystko, trzeba mi tych pojęć albo jakiegoś źródła gdzie na szybko nauczę się tego bo nauczyciel podaje definicje ale nie notujemy, mówi szybko i pamięć miejscami nam szwankuje.

Ale z tego co wiem to w E12 nie ma definicji, owszem jest rozkład materiału itd ale chodzi tu o stronę teorytyczną konkretnego tematu :D

Edytowane przez FTT33310
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...