Skocz do zawartości

GTX 770 od którego producenta


Recommended Posts

Witam. W przyszłym miesiącu czeka mnie zakup nowej karty graficznej. Mój wybór padł na GTX-a 770. I tu pojawia się pytanie. Któremu producentowi zaufać? Kolejna sprawa to dostępność bloków wodnych typu full cover, gdyż w niedalekiej przyszłości mam zamiar zmienić chłodzenie powietrzem na WC.

 

Proszę o podpowiedzi. Mile widziane opinie użytkowników tej że karty.

Pozdrawiam Diakon166 

Link to post
Share on other sites

Gigabyte wydaje się być dobrym zakupem. Pytanie tylko ile tam pozmieniali względem referencyjnej karty (nie licząc chłodzenia). Asus też jest spoko. Osobiście myślałem o EVGA z chłodzeniem referencyjnym. 

 

 

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-770-sc-02g-p4-3771-kr-592815/

Edytowane przez Diakon166
Link to post
Share on other sites

ale w Gigabyte traci gwarancję po ściągnięciu chłodzenia. U EVGA'i tego nie ma. Autorze, nie bierz tego referenta, bo dopłacasz 200+zł względem 770-tki od EVGA z chłodzeniem ACX, a obie karty mają te same PCB. 

Edytowane przez Kz3Ko.
Link to post
Share on other sites

Jako, że mam 760 od Gigabyte z Winforcem rev 2.0 (takie samo chłodzenie, tylko PCB plastikowe a nie metalowe jak w 770).

 

Też miałem dylemat Asus-Gigabyte. Wziąłem Gigabajta. Nie żałuję.

Co do chłodzenia: Windforce 3x to jedno z najwydajniejszych chłodzeń na rynku. Plotki? W żadnym wypadku. Podczas ostatnich upałów (ok 40 stopni) karta w BF3 na ultra trzymała się na 60 stopniach. Wiadomo, że 3 wentylatory potrafią zrobić hałas, ale w grach rzadko przekroczą 50% mocy wentylatorów (no chyba, że w Afterburnerze będziesz bawił się obrotami). 

 

Z tego co ja kiedyś wyczytałem, to Gigabyte nie traci gwarancji po ściągnięciu chłodzenia ( jak znajdę to podeślę link),.

Ogólnie polecam i jestem mega zadowolony z tego chłodzenia.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie bierz referenta. Głośny, dużo cieplejszy, a przecież nie będziesz wodował karty dzień po zakupie więc przyda Ci się komfort na ten czas. Tutaj akurat bezkonkurencyjnie Gigabyte.

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście woda to temat na styczeń może trochę dalej. A jakoś trzeba wytrać do tego czasu. Przy karcie od gigabyte nie będzie problemu z blokiem wodny?   

Będzie problem, bo na karty Gigabyte nikt bloków nie robi. A laminat jest niereferencyjny, więc będziesz zmuszony użyć bloku uniwersalnego, co nie jest ani ładne ani wygodne i czyni problem ze schłodzeniem sekcji zasilania.

 

 

Bardzo dobra opcja, bo pasuje na to blok od EK. Gdyż laminat mimo że ma zmienioną elektronikę ma referencyjny rozkład elementów.

 

 

Na powietrzu katorga, kręci domyślnie wentylatory na 100% + ma plombe i założenie bloku = utrata gwar.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem też ta Ewka (http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-770-sc-acx-2gb-gddr5-256bit-2dvi-hdmi-dp-pcie3-0-02g-p4-2774-kr-581993/)od Kz3Ko byłaby dobrym wyborem. Bo mimo, że chłodzenie lepsze ma Gigabyte, to myśląc przyszłościowo faktycznie(jak napisał Gtxxor) będziesz musiał użyć bloku uniwersalnego, z czym będzie wiele zachodu.

Link to post
Share on other sites

Jestem jeszcze w trakcie składania, ale finalnie będzie to:

- Fractal R4 + 4x Noiseblocker BlackSilent Fan XK1 - 140mm na (5-7V)

- be quiet! Straight Power E9 CM 580W

- MSI Z77A-G45

- i5 3570K + Thermalright True Spirit 140 + Arctic MX-2 (OC procesora bez podnoszenia napięć)

- Crucial (2x4GB) 1600MHz Ballistix Tactical CL8

- SSD Samsung 830 128GB (HDD w obudowie brak, Zyxel NSA310 w innym pokoju)

- LG SuperMulti DVD+/-RW GH20NS15 + Kieszeń Welland ME-751

- karta muzyczna (jeszcze nie wybrałem)

 

Pogrubione rzeczy już mam. Wszystko będzie ustawione tak, że będzie cisza. Pozostaje karta graficzna, która na pewno pokrzyżuje plany całkowicie bezgłośnego komputera pod obciążeniem, dlatego zależy mi na najcichszej konstrukcji na rynku. Karty jakie biorę pod uwagę to GTX660 lub GTX760. Nie ma jakiegoś tam limitu cenowego, jest tylko zdrowy rozsądek. Zastanawiam się nawet czy by raz nie wyłożyć kasy na dobre LC i później je wykorzystywać na każdej karcie (w R4 do góry jest miejsce na chłodnice 2x140mm).

Miałbym więc w sumie takie pytania:

- przy chłodzeniu powietrznym jakiego producenta karta GTX660 lub GTX760 jest najcichsza w spoczynku i pod obciążeniem?

- czy można manualnie ustawiać obroty wentylatorków na karcie graficznej z poziomu jakiegoś programu w Windows lub Biosu?

(głównie takie dwa ustawienia: maksymalne obroty wentylatorków w spoczynku i maksymalne obroty wentylatorków pod obciążeniem)

 

Jak bym się zdecydował na chłodzenie LC dla karty graficznej

- są uniwersalne chłodzenia na sam rdzeń żebym mógł na każdej kolejnej karcie je używać?

- czy producenci takich chłodzeń w przypadku nie kompatybilności z jakąś kartą wypuszczają stosowne elementy umożliwiające montaż?

- na forum przeczytałem, że każda ingerencja w kartę powoduje utratę gwarancji jeśli pozostawi się ślady, więc jak bym rdzeń karty chłodził zawsze jakimś uniwersalnym systemem LC a na pamięci, sekcje zasilania przykleił radiatory to czy po ich oderwaniu zostają ślady?

- a może bardziej opłaca się kupić LC dobrej firmy, która do każdej karty graficznej wypuszcza odpowiedni pasujący blok, który będzie chłodził rdzeń, pamięci i sekcje zasilania?

- no i oczywiście ile orientacyjnie takie rzeczy kosztują? :)

 

Nigdy LC się nie interesowałem, bo kilka lat temu tanie chłodzenia były głośne (pompka) i mało wydajne, a te dobre bardzo drogie, dlatego jestem w tym temacie zielony, a może warto byłoby się tym zainteresować :)

Link to post
Share on other sites

@Klikacz na kartę muzyczną mam przeznaczone ok. 1000zł i po budżet osobny nie powiązany z resztą komputera. Kupię kartę taniej, to kasa zostanie do pozostałego sprzętu audio zarówno w domu jak i samochodzie. Nie tworze muzyki, ale jestem pasjonatom bardzo dobrego dźwięku :)

 

@dodo24x przedstawiłem swoją sytuacje dość szczegółowo jak prosiłeś, więc liczę na Twoje rady :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...