Skocz do zawartości

Męczące Blue Screen


Recommended Posts

Witajcie !

Od dłuższego czasu męczą mnie ciągłe Blue Screeny. W dzienniku zdarzeń widnieje masa BS z nazwą "Kernel-Power" ID 41.

Na początku polecili mi zmianę zasilacza wiec kupiłem nowy a problem niestety znów się pojawił.

 

Zestawienie komputera wraz z update :

System : Windows 7 
Płyta głowna : MSI 880GMA-E45 
Procesor : AMD x4 955 BE 3,2 GHz 
Grafika : ATI Radeon HD 5700 1GB 
Zasilacz : Highlander Power Supply 500W  -> Silentium PC DEUS M1 550W
RAM : GOOD RAM 2x2GB DDR3 1333 MHz

Dysk : WD 1.0 TB SATA 64MB Cache

Nagrywarka : ASUS DRW-24B3LT

 

Po wymianie zasilacza przez 2 dni był spokój, pomyślałem sobie, że problem zażegnany lecz wczoraj pożegnał mnie jeden BS i dziś rano powitał mnie z powrotem :) 

Bardzo proszę o pomoc ponieważ ja nie umiem dojść do tego co może być problemem. BS wyskakiwali gdy grałem w grę przeglądarkową, która działa nieco na procesor. 

Pozdrawiam Tomek !

Link to post
Share on other sites

jak masz kompa podkręconego ,to go odkręć

ustawienia bios-u przywróć do podstawowych 

system przeskanuj malwarebytes anti-malware

oraz użyj ccleaner-a ,a dysk przeleć Victoria 4.6b ,a RAM - Memtest86+

i sprawdź ... i podaj ,co się wyświetla ? jaki komunikat błędu ?

Link to post
Share on other sites

no nawet m$ ci pisze co masz zrobić i to się pokrywa z tym co ja pisałem 

 

Taki scenariusz zwykle wskazuje na problem ze sprzętem. Jest również możliwe, że problem został spowodowany przez sterownik. Aby ustalić, czego dotyczy problem, sprawdź następujące punkty:

  1. Przetaktowanie: Wyłącz funkcję przetaktowywania, aby sprawdzić, czy problem występuje, gdy system jest uruchomiony ze standardową prędkością.
  2. Sprawdzenie pamięci: Sprawdź pamięć przy użyciu odpowiedniego narzędzia służącego do tego celu. Upewnij się, że poszczególne układy pamięci działają z tą samą prędkością i że są poprawnie skonfigurowane w systemie.
  3. Zasilacz: Upewnij się, że zasilacz ma wystarczającą moc do obsługi zainstalowanych urządzeń. Dodanie pamięci, zainstalowanie nowego procesora, zainstalowanie dodatkowych dysków lub dodanie urządzeń zewnętrznych może spowodować większe zapotrzebowanie na energię, niż bieżący zasilacz jest w stanie zapewnić w trybie ciągłym.
  4. Przegrzanie: Sprawdź, czy system nie jest przegrzany, przez sprawdzenie wewnętrznej temperatury sprzętu.
  5. Wartości domyślne: Uruchom system z zastosowaniem jego ustawień domyślnych. 

ale ty nie piszesz co już zrobiłeś ? chyba ,że liczysz ,że samo się naprawi ?

Link to post
Share on other sites

Ok,  wiec żadnej przedłużki dodatkowej do złącza ATX24 nie masz.

W takim razie sprawdź w taki sposób

 

Włącz komputer, zaloguj się itd. Ściągnij bok obudowy, ręką sprawdź  przy wtyczce ATX24 kable, delikatnie je ściskając, przesuwając, jeśli nic się nie dzieje sprawdź samą wtyczkę, tą od zasilacza jak i tą przy płycie głównej. Dotknij ją z delikatną silą tak jak byś chciał ją delikatnie przesunąć. Jeśli wtyczka ma luzy komputer zgaśnie i znajdziesz winowajcę resetów. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Przepraszam za długa nieaktywność.

Co to wtyczki to ruszałem tą 24 piniową i tą od zasilania procesora, wszystko gra i śmiga.

Lecz chyba jest winowajca, poruszałem pamięciom ram i się komputer zresetował, potem włożyłem jedną poruszałem i wszystko grało, lecz gdy chciałem odpalić na dwóch kościach to komputer startował i na tym się kończyło.

 

Co myślicie na ten temat ?

Link to post
Share on other sites

Sprawdź piny na tych pamięciach czy może nie przypalone, jeśli wszystko ok to dla pewności możesz podpiąć inne i sprawdzić. Jeśli przez kilka dni będzie ok to spoko, jeśli się zawiesi to być może płyta pojedzie na gwarancję.

Link to post
Share on other sites

Już jest po gwarancji. Kiedyś płyta strzeliła to niby wymienili na nową. Piny są trochę poździerane.

Sprawdziłem ram (każdą z osobna) memtestem. Nie wykazało żadnych błędów. Lecz gdy włożę dwie kości ramu do płyty to komputer startuje lecz dalej nic się nie dzieje. Próbowałem wszelakie kombinacje i niestety nie działa. Aktualnie pracuje na jednej kości ramu i nie jest to zbytnio komfortowe.

Może płyta jest już po prostu do wyrzucenia ? Co sądzicie o tym ?

Link to post
Share on other sites

Styki pamięci można wyczyścić np. preparatem Kontakt. Zwykła chusteczka higieniczna i ścieramy styki, aż brud zejdzie i zrobią się jaśniejsze. Pierwsza sprawa. Po prostu widać, że kości nie są  wstanie pracować w dualu albo napięcie zasilania kości jest zbyt niskie (zmienione ustawienia bios-zrób ClearCMOS, gmeranie w timingach) lub po prostu jedna z kości jest uszkodzona. Przetestuj kości osobno. Czy nie mają błędów. Ewentualnie banki pamięci są uszkodzone, ale tą sprawę można sprawdzić montując pamięci pojedynczo w rożnych bankach. Druga sprawa to. Zaktualizuj bios. Może poprawi kompatybilność z pamięciami ram i wszystko wróci do normy. Jeśli to nie pomoże. Zdemontuj chłodzenie i wymontuj procesor. Sprawdź czy pasta nie rozlała się na piny procesora. Nie ma wygiętych pinów. Obsadź CPU ponownie. Sprawdź staranie wszystkie zasilania płyty głównej czy dobrze trzymają się w gniazdach i czy przypadkiem jakiś styk w żadnym z gniazd nie został wypalony.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...