Skocz do zawartości

Obudowa może być za słaba dla zasilacza?


Recommended Posts

Witam, ostatnio postanowiłem kupić kilka ulepszeń do swojego kompa, nie obyło się oczywiście bez wymiany zasilacza, kupiłem zasilacz Tagan TG600 U33 zasilacz był wcześniej używany. Kiedy podłączyłem go do kompa, włączył się i działał, w moim miasteczku często są spadki napięcia i prąd się wyłącza, tak stało się i tym razem, prąd się wyłączył, komputer wyłączył się i niestety nie włączał się dopóki nie ustawiłem trybu turbo (mój stary zasilacz 450W Cooler Master wytrzymywał te zmiany napięcia i normalnie funkcjonował) stąd moje pytanie czy obudowa może być za słaba dla tego zasilacza czy to czysta wina zasilacza którego jeszcze mogę zwrócić :>

BTW. teraz podłączyłem stary zasilacz i komputer włączył się

Link to post
Share on other sites

w zasilaczu nic nie śmierdziało :P na początku działał, to w 100% jego wina ? jakich zasilaczy szukać w takiej sytuacji

 

taki zanik prądu trwa maksymalnie 5 minut, słyszałem że są jakieś akumulatory które potrafiłyby dać moc do zasilacza na te kilka minut

Edytowane przez valior96
Link to post
Share on other sites

 

 

w zasilaczu nic nie śmierdziało :P na początku działał, to w 100% jego wina ?

 

Jeśli zasilacz nie daje oznak życia i piszesz tak jak było to poszedł się yebać.

 

jakich zasilaczy szukać w takiej sytuacji

Ile masz pieniążków na zasilacz ?

 

akumulatory które potrafiłyby dać moc do zasilacza na te kilka minut

 

Nie akumulatory tylko (zasilacze ups ) jeśli masz tak częste zaniki prądu w okolicy której mieszkasz taki zasilacz to będzie strzał w dziesiątkę , ale też się nie obejdzie bez nowego zasilacza

Link to post
Share on other sites

trudno, nie wiem co zrobię z tym zasilaczem i ta cała wymiana sprzętu chyba mnie lekko przerosła :P chciałem jeszcze dokupić jakąś niezłą kartę graficzną ale widzę że to nie wypali, myślę że w okolicach 200zł powinienem się zmieścić ? +/- 30zł :>

 

*do 250zł

Edytowane przez valior96
Link to post
Share on other sites

PO PIERWSZE

 

Jeśli chcesz aby twój komputer był odpowiednio chroniony to zamiast zmieniać zasilacz, wyposaż się w UPS

 

Taka zewnętrzna "bateria" dla kompa, wyrównuje skoki napięcia i podaje do zasilacza stabilny prąd. Ponad to zabezpiecza cie przed utratą danych gdyż po zaniku zasilania komputer może jeszcze działać przez parę minut, a Ty możesz go bezpiecznie wyłączyć.

 

Jeśli nie będziesz miał UPSa to zasilacze będą padać jak muchy :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...