Skocz do zawartości

Komputer dla gracza [10 000 zł]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Tomasz_lc,

Recommended Posts



  • Zastosowanie komputera :  Gry,CorelDraw,Filmy
  • Maksymalna kwota : 10 000 (może przekroczyć)
  • Których części potrzebuję : CPU,MB,RAM,Chłodzenie CPU,GPU,Chłodzenie GPU, Zasilacz, SSD,HDD
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1920x1080 FHD
  • Specjalne wymagania :Cisza
  • Części z poprzedniego komputera : Napęd optyczny LG DVD x2, Obudowa CoolerMaster Cosmos II
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne : żeby trochę posłużył, myślę też o jakiejś karcie muzycznej od ASUS'a

Edytowane przez Gryphus
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Tak jak pisałem Ci w poprzednim temacie, za zaoszczędzone pieniądze będzie na modernizację za 2-3 lata, czy za ile tam Ci przyjdzie ochota.

Moja propozycja zestawu:

CPU: Intel Core i5-3570K @3.4GHz
COOLER: Thermalright HR-02 - Macho - Black White
MOBO: MSI Z77A-G43
GPU: Gigabyte GeForce GTX 780 OC
RAM: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9
HDD: WD Caviar Blue, 3.5'', 1TB
SSD: Dysk SSD Samsung 128GB 840 PRO
PSU: Be Quiet! STRAIGHT POWER E9-CM-580W, 80PLUS Gold

 

Całość na morele.net - 5200 zł

http://www.morele.net/inventory/info/r3J1cl/

 

Na kartach dźwiękowych się kompletnie nie znam, to Ci nie pomogę. Napisałeś, że nie będziesz podkręcać sprzętu, więc teoretycznie można wybrać tańszy procesor bez "K" na końcu, ale uwierz mi podkręcanie nie jest takie trudne, a można za darmo mieć mocniejszy sprzęt.

Edytowane przez Tomasz_lc
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem Ci w poprzednim temacie, za zaoszczędzone pieniądze będzie na modernizację za 2-3 lata, czy za ile tam Ci przyjdzie ochota.

Moja propozycja zestawu:

CPU: Intel Core i5-3570K @3.4GHz

COOLER: Thermalright HR-02 - Macho - Black White

MOBO: MSI Z77A-G43

GPU: Gigabyte GeForce GTX 780 OC

RAM: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9

HDD: WD Caviar Blue, 3.5'', 1TB

SSD: Dysk SSD Samsung 128GB 840 PRO

PSU: Be Quiet! STRAIGHT POWER E9-CM-580W, 80PLUS Gold

 

Całość na morele.net - 5200 zł

http://www.morele.net/inventory/info/r3J1cl/

 

Na kartach dźwiękowych się kompletnie nie znam, to Ci nie pomogę. Napisałeś, że nie będziesz podkręcać sprzętu, więc teoretycznie można wybrać tańszy procesor bez "K" na końcu, ale uwierz mi podkręcanie nie jest takie trudne, a można za darmo mieć mocniejszy sprzęt.

Zdecyduje się  na Twoją propozycję masz rację , a podkręcać nie muszę od razu na max tylko po trochu dzięki

Link to post
Share on other sites

dodał bym procka do tego zestawu i7 4770K

A po co? Po pierwsze to inny socket, więc od razu inna płyta, a po drugie po co tutaj do gier i7? Nic nie zyska w stosunku do i5.

Oczywiście można złożyć zestaw na nowej podstawce w stylu: i5 4670K 3,40 + MSI Z87-G45, ale różnica w wydajności jest minimalna i Haswella na pewno nie podkręci tak łatwo jak Ivy.

Edytowane przez Tomasz_lc
Link to post
Share on other sites

Jeśli ma być obróbka, montaż video, to oprócz i7-3770K jak koledzy dobrze radzą, możesz dorzucić drugi HDD. Wtedy będziesz miał z jednego odczyt, na drugim zapis ;) jak to kiedys kajitsu. napisał:

 

2 dyski HDD - jeden na odczyt surowizny, drugi na zapis gotowego rendera - wykluczasz tym wąskie gardło dla CPU jakim często jest jednoczesny odczyt i zapis pliku na jednym tym samym dysku - podstawa obróbki FullHD

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...