Skocz do zawartości

Recommended Posts

Więc proca i płytę główną mam już wybraną i5 + asus. A dysk twardy ? Mam aktualnie 500GB i niewiem co teraz zrobić. Sprzedać go i kupić dysk 1TB czy może zostawić go i dokupić taki sam i zrobić coś w stylu RAID-a ? Była by wtedy opcja mieć 1 TB + przyspieszoną transmisję danych ?

Link to post
Share on other sites

Sprzedaj dysk i zakup sobie taki zestaw.

 

1.Intel Core i5 750 2,66GHz

2.Asus P7P55D

3.A-Data 2x2GB X-Series

4.Sapphire HD5850 Toxic

5.OCZ ModXStream Pro 500W

6.SilentiumPC Gladius 600 Window PB

7.Scythe Mugen II Rev.B

8.Samsung F3 500GB

 

Cicho, wydajnie i ładnie. Procesor podkręcisz sobie na 4GHz [20x200] pamięci podobno chodzą na 1600MHz CL6 1.70V. Zasilacz jest cichy i pociągnie całą konfiguracje z zapasem. Dobra obudowa w stosunku cena/jakość, dobrze jakbyś dokupił dwa wentylatory SilentiumPC Mistral na górę obudowy.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Właśnie taki zestaw byłby w sam raz, tylko właśnie potrzebował bym jakiś większy dysk ;) aktualnie mam 500 GB i wstyd się przyznać ale on jest prawie cały zapełniony ;) dlatego pytałem czy 2x - 500gb lub 1x - 1TB było by lepsze i żeby było ciche. Aktualnie posiadam Core 2 Duo 3GHz i niedawno kupiłem do niego chłodzenie Cooler master Hyper TX 3 ktore jest na socketa 1156, więc żeby podkręcać dobrze proca musiałbym je zmienić ? Czy wystarczyła by dobra pasta termoprzewodząca ? Aktualnie to chłodzenie mi się bdb sprawuje.

Link to post
Share on other sites

Mugen II jest lepszym chłodzeniem od tego, jeśli myślisz o wartościach 4GHz to zdecydowanie Mugen dla bezpiecznej pracy twojego procesora. Co do dysków to najlepsze będzie spięcie dysków w RAID0. Wtedy zestaw wyglądałby tak:

 

1.Intel Core i5 750 2,66GHz

2.Asus P7P55D

3.A-Data 2x2GB X-Series

4.Sapphire HD5850 Toxic

5.OCZ ModXStream Pro 500W

6.SilentiumPC Gladius 600 Window PB

7.Scythe Mugen II Rev.B

8.Samsung F3 500GB 2x[RAID0]

Link to post
Share on other sites

Co do dysków to najlepsze będzie spięcie dysków w RAID0.

A jeżeli już bym miał te 2 dyski Samsunga F3 miałbym RAID0 to czy miałbym 1 TB + zwiększoną transmisje danych ?

 

A czy oby napewno Mugen będzie cichy ? Bo TX3 na najwyższych obrotach chłodzi głośniej niż wentylator boxowy który miałem wcześniej . Muszę go ściszać programem "speedfan" ;)

Link to post
Share on other sites

A jeżeli już bym miał te 2 dyski Samsunga F3 miałbym RAID0 to czy miałbym 1 TB + zwiększoną transmisje danych ?

Tak, system widziałby to jako jeden fizyczny dysk 1TB z (teoretycznie) dwukrotnie szybszym transferem niż jeden F3 500GB

 

 

A czy oby napewno Mugen będzie cichy ?

To jedno z najcichszych chłodziw na rynku, więc nie powinneś się zawieść ;)
Link to post
Share on other sites

Ten test jest jakiś dziwny - pomiar z dokładnością do 0.25*C.

 

Yasya już dla mnie jest skreślona - co za idiota wrócił do tych śmiesznych kołeczków zamiast porządnego mocowania jak w Mugenie II?

No i ze standardowym wentylatorem Yasya będzie sporo głośniejsza niż Mugen (~1900RPM vs. 1300RPM) a przy zmniejszeniu prędkości obrotowej minimalnie gorsza.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :rudolph: (będą pochwały) Lecz mam jeszcze jedno ważne pytanie co z kartą graficzną ? Myślałem nad radkiem 5870 lecz nie chce wydawać dużo kasy na kartę której nie będę używał w 100%, więc myślałem tutaj nad gtx 260 lub gtx 275, która była by lepsza pod względem głośności (tzn chce aby przy włączaniu kompa jak i wykorzystywaniu jej była cicha a raczej nie słyszalna) jak i pod względem "cena = wydajność" ?

Link to post
Share on other sites

I ostatnie 2 pytania i koniec :rudolph: Na temat obudowy, a mianowicie chodzi o to że znalazłem nawet fajna obudowę na allegro ---------> http://www.allegro.pl/item962921677_aerocool_pgs_rs_9_solidna_obudowa_p_fv_sklep_wwa.html

 

Co o niej sądzicie ? Będzie piekarnik ? Czy może będzie w niej chłodno ? Ciche te wenty ?

I jeżeli chodziło by o wybór to tą obudowę czy może Silentiuma Gladiusa 600 z oknem ?

 

I ostatnie pytanie w sprawię wentylatorów do budy, więc jakie wentylatory będą CICHE ! NIE DROGIE ! i WYDAJNE ! ?

Link to post
Share on other sites

Osobiście wybrałbym Tego Silentiuma z okienkiem. :wariat:

Ale pgs też będzie dobry. Kwestia gustu :rudolph:

 

jeśli chodzi o wentyle to poszukaj Silentium Zephyr lub Mistral. Jedne są wolniejsze, ale za to cichsze. Kosztują ok. 18zł/sztuka

Link to post
Share on other sites

A mam jeszcze jedno pytanie do osób pomagających mi przy płycie głównej.

Prosiłbym o zobaczenie załączonego obrazka :

http://img697.imageshack.us/img697/4840/153806.jpg

 

Niedawno kupiłem kartę muzyczną Asus Xonar dx (pcie x1 tzn te małe wejscia na płycie)

Na płycie Asus p7p55d mam 2 takie wejścia, lecz gdy podłącze kartę graficzną do pierwszego slota (nr 2 na obrazku) pcie x16 to zasłoni mi jedno wejscie na pcie x1 , lecz nie jestem pewien czy przypadkiem nie zasłoni mi też oby dwóch. I mam pytanie czy jeżeli podłącze kartę do 2 wejścia pcie x16 (nr 1 na obrazku) to czy karta graficzna zwolni mi z tych x16 na x4 ??

Proszę o ODP, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jak podepniesz kartę graficzną, to jeden slot pci-e x1 zostanie wolny i tam wsadzisz sobie muzyczną.

Zmieścić się musi, co najwyżej będzie trochę 'przylegać' ;p

 

jeśli chodzi o podłączanie innych kart rozszerzeń z x1/x4 do slotu x16 to wiem, że jest to możliwe. Ale czy przez to grafa zwolni to nie wiem..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...