Skocz do zawartości

Dylemat o zasilaczach.


Recommended Posts

Witam na pewnym forum pisal mi że zasilacze (tzw czarnej listy) palą (niszaczą) komputery i właśnie ja posiadam taki zasilacz, a mianowicie Feel I-350ATX i komputer ma 6 lat i nic, a prezentuje się mianowicie:

-AMD Athlon 64X2 Dual Core Procesor 4200 + 2.19 GHz
-2,5Gb RAM-u DDR2 (2GB Goodram , 0,5 fabrycznego)
-karta graficzna NIVIDIA GeForce GT 240 (512) [dodana, fabryczna była zintergrowana]

 

Karta i ram dodany był po 3 latach urzytkowania komputera. A PC śmiga i nic sie nie spaliło a czasami wyłączałem go "z buta". Prosze o wyjaśnienie jak to jest z tymi zasilaczami.

Link to post
Share on other sites

jak Ci się nic nie spaliło to się ciesz...

 

Praktyka jest taka, że większość budżetowych zasilaczy pozbawiona jest jakichkolwiek zabezpieczeń. W razie skoku napięcia w gniazdku zasilacz pociągnie za sobą resztę komponentów.


to tak w skrócie i totalnie łopatologicznie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zależy też od sztuki jaką trafiłeś, czarna lista została sporządzona, aby przestrzec potencjalnych użytkowników, nie jest regułą, że wszystkie modele z tej listy palą zestawy, ale użytkowanie takiego zasilacza przez tak długi okres czasu może (nie musi) zakończyć się nieszczęściem. Na Twoim miejscu zainteresowałbym się nowym zakupem  :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

twój sprzęt specjalnie dużo prądu nie bierze

 

z syfiastymi (tanimi) zasilaczami chodzi to że często nie trzymają napięć (może być niższe lub wyższe) co może prowadzić do uszkodzenia sprzętu, tak samo moc podana na zasilaczu jest często wzięta z kosmosu i im wyższa tym jest bardziej bajeczna i do tego dochodzi też minimalna lub żadna ilość zabezpieczeń

Edytowane przez makabrax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

... albo w Chieftecu za kilka stów zostanie zamieniona polaryzacji kondensatora na taśmie produkcyjnej... Miałem też w łapach OCZ'ty które trafiało w dość szybkim czasie.Takze nie ma reguły. Ja z rzadka widziałem uszkodzenia całości spowodowane zasilaczem budżetowym ale nie zupełnie najgorszym shitem.

To jest Feel pierwszej generacji czy następnych bo trójki i dwójki były bardzo fajne. Za czasów optimusa w jego sprzętach wkładano takie zasilacze i ich awaryjność była bardzo mała.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...