Skocz do zawartości

athlon II x3 po odblokowaniu rdzenia system nie wstaje


Recommended Posts

Wiec tak mam athlona II x3 435 i plyte AsRock M3A770DE i ustawilem ACC na auto dalem save change & exit wchodze jeszcze raz do biosa no i jest phenom II x4 pamiec l3 6mb :hahaha: no to dalem exit ale system nie zaladowal sie a komp sie zrestartowal :wariat: wiec wylaczylem to ACC. Co mam zrobic zeby to dzialalo ;) zabardzo sie na tym nie znam wiec troche bardziej szczegolowo poprosze o wyjasnienie :D

Link to post
Share on other sites

wylaczajac jeden z rdzeni i zostawiajac L3 mozesz stwierdzic czy to wlasnie wina rdzeni czy L3 jest wadliwe.

 

Jesli sie okaze ze to wina jednego z rdzeni i na trzech z L3 pracuje bez problemu... to zwiekszanie napiecia NB jest nie potrzebne... jedyne co mozesz jeszcze sprobowac zrobic to zwiekszyc napiecie procesora... 1.45V do codziennego zastosowania to moim zdaniem max, ale dla samego sprobowania mozesz pojechac nawet do 1.5V (widzialem nawet jak ludzie bez problemow ustawiali 1.6V ale moim zdaniem to juz zdecydowanie za duzo).

 

Sproboj rowniez wylaczyc L3 i ACC zostawic na auto... jesli bedzie stabilnie to znaczy ze rdzenie sa w porzadku a jest to problem z L3... wtedy mozesz probowac bawic sie z NB.

 

edit:

oczywiscie za zadne zwiekszanie napiec nie odpowiadam... ja mam swoje zasady i probowalem na swoim ustawic max 1.5V na procesor i 1.35 na NB i wiecej nie probowalem i raczej nie bede probowal na chlodzeniu powietrznym ;)

Link to post
Share on other sites

Sorki wyszedlem z zalozenia ze bedziesz mial podobne opcje jak na mojej plycie... ale faktycznie nie moge u siebie tez wylaczyc L3... a rdzenie na mojej plycie moge wylaczac za pomoca opcji 'CPU Active Core Control' zaraz pod ACC...

 

jesli u Ciebie takiej opcji nie ma to sorki za zamieszanie :wariat:

 

Jesli tak jest to w takim wypadku jedyne co pozostaje to zabawa napieciami :D

Niestety jest spore prawdopodobienstwo ze jednak nie da sie nic odblokowac ;)

Link to post
Share on other sites

Niestety nic z tego :P podnioslem napiecie procesora do 1,4V i NB 1,3V i system dalej nie wstaje :D nie ma jakiegos innego sposobu :P

 

Mam jeszcze inne pytanie http://s759.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?k=1352427&t=634046820499969226&id=263164258&vid=263164258 to sa temperatury min po wlaczeniu kompa max podczas grania w Battlefield BC2 stopnie chyba sa ok ale dlaczego boxowy wentylator caly czas chodzi na 3500RPM

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...