Skocz do zawartości

Komputer dla gracza ~2800 PLN


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Nindix,

Recommended Posts

Z racji że jest to mój pierwszy post tutaj to Witajcie.

A teraz do rzeczy:

 

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : ~2800 zł
  • Których części potrzebuję : skrzynka
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak, w niedalekiej przyszłości
  • Rozdzielczość "przyszłego" monitora : 1920 x 1080
  • Specjalne wymagania : Zestaw na przyszłość z możliwością rozbudowy ( głównie druga karta w SLI)
  • Części z poprzedniego komputera : brak
  • Własna propozycja zestawu : Mam już parę części lecz nadal brakuje mi procesora i płyty głównej.

- Karta graficzna Asus GeForce GTX 660 Ti, 2GB DDR5 (192 Bit), HDMI, DP, BOX (GTX660 TI-DC2O-2GD5)

- Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) OEM

- LG DVD -/+ R/RW x24 GH24NS95 - SATA BLACK bulk bez softu /LG GH24NS95

- Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX/USB3.0/SSD ready/3x120mm bez zasilacza (SPC077)

- Zasilacz XFX Core 550W 120mm 80+ (P1-550S-XXB9)

(wychodzi 1970 zł, więc zostaje jakieś 850 na procka i płytę)

  • Inne : Jak widać brakuje procesora i płyty głównej. Jeśli chodzi o te rzeczy to niestety się nie znam. Potrzeba procesora z możliwością OC jaki i płyty która to umożliwi jak i będzie można do niej podłączyć SLI 2x 660TI (ale to już dopiero za jakiś czas gdy stanieje)

 Mam też pare pytań:

- czy zasilacz wystarczy do uciągnięcia tego zestawu( na razie nie potrzebuje zapasu mocy do  2giej karty)
- czy wszystko się pomieści w obudowie i czy będzie można zamontować (w przyszłości) w niej jakieś bardziej wydajne chłodzenie do podkręconego procesora
- czy ew. można coś wymienić na bardziej taniego i wydajniejszego :> (oczywiście nie licząc karty)

mam na myśli obudowę, pamięci lub zasilacz

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Jesteś na 200% pewny, że chcesz się bawić w sli? Może lepiej zapodać teraz jedną mocną graficzkę a kiedyś jak zacznie brakować mocy sprzedać ją i kupić coś mocniejszego.

Jeśli chodzi o sli to 660ti nie skaluje się tak dobrze jak 660 więc jak byś chciał to się zrobi zestaw z jedną 660tką a później dokupisz drugą. Ewentualnie można wtrynić 660ti ale będzie to wersja ze standardowym chłodzeniem(głośniejsze i mniej wydajne).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Gdy złożymy to w sklepie esc.pl wyjdzie na styk 2800 z najlepszym procesorem do gier od IVY.

 

Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX - 869zł

MSI Z77A-G45 /intel Z77, LGA 1155 - 399zł

MSI GeForce GTX 660 Ti OC 2GB DDR5 192bit (1019/6008) - 759zł

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda - 239zł

LG GH24NS95 SATA (black) - 69zł

SilentiumPC Gladius M40 Pure Black (bez zasilacza) - 215zł

XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU - 249zł

Razem : 2799zł

 

I wszystko by było pięknie kolorowo, gdybym nie przeczytał 2 raz twojej wypowiedzi. Złożyłeś zestawik i prosisz o dobór płyty i procesora. A gdzie ramy ??? Także dodatkowy wydatek cie czeka :

 

Jeśli na razie c wystarczy 4GB to polecam to :Crucial 4GB 1600MHz CL9 Ballistix - 125zł

 

razem 2924zł

 

W zestawie zmieniłem kartę na tańszą (promocja chyba) jak widać od razu miałem większe pole do popisu

zmieścił się procesor i5 - 3570k najwydajniejszy, a raczej najbardziej opłacalny procesor pod gry.

Zmieściłem tu także płytę pod SLI.

Przyszłościowe modernizacje.

Dokupujesz cooler najlepiej taki : http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=49363 lub http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=49362 - 2 o wiele lepszy tylko ledwo go upchasz do tej obudowy (ale da rade).

dokupujesz druga kość ram. Oraz drugą kartę 660TI.

 

Nie podoba się cena można wymienić procesor ale tu już nie będzie takiego OC.

Myślę że pomogłem.

 

kod na darmowe złożenie i grę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + Far Cry 2 bądź X98TY2AZ + Bioshock Infinite
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Być może masz racje, lecz w tym czasie niestety 760 nie wchodzi w grę. Może i by 1 660 TI wystarczyła a w przyszłości wymienić na coś lepszego - no i chyba tak zrobię.

Tak więc rezygnuje z SLI i zostaję przy 1 x 660TI.

A co się ma z resztą?

 

@Nindix

Ahh tak zapomniałem wkleić RAM.

Twój zestaw wygląda smakowicie, lecz rezerwuar polecił mi inną opcję, dało by rade zmienić płytkę na tańszą? (bez SLI)

Edytowane przez ferox
Link to post
Share on other sites

Jeżeli za dokładnie tyle samo masz te wszystkie części to bierz na morele.

 

Jak chcesz to wklej końcowy koszyk na forum. Masz tam opcje zapisz koszyk.

Tu masz kody na morele :

 

KOD dla zestawów powyżej 1500zł na darmowe złożenie(1zł) + wysyłkę do wpisania w polu kod promocyjny : VXW8NJNXKE

(aby zadziałało musisz wrzucić usługę złożenia do koszyka).

lub

Pendrive(1zł) + darmowa wysyłka do wpisania w polu kod promocyjny : LPD1T8BDOF

(aby zadziałało musisz wrzucić pendrive do koszyka).

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@UP. Oczywiście że mi :)

Na drugiej przeglądarce mam zalogowane konto feroxa (mojego kuzyna), i chyba się zapomniał wylogować.

 

Dobra wracając do tematu.

 

Na morele ogólnie rzecz biorąc wychodzi taniej lecz jedynie karta jest 100 zł droższa - ale myśle że nie będziemy się nad tym rozwodzić skoro reszta jest tańsza i wychodzi na to samo.

 

http://www.morele.net/inventory/info/YgWVpu/  oto link do koszyka

 

Chyba wszystko się zgadza.

Jeśli coś by nie pasowało proszę pisać, to ostatnie poprawki przed zamówieniem :)

 

 

edit. lub ew. możnaby zamówić na morele wszystko prócz karty, a kartę osobno i wyszłoby te 80 zł taniej.

Edytowane przez Tevis
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...