Skocz do zawartości

Problem z zawieszaniem sie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Kmiot,

Recommended Posts

Witam mam problem otóż komputer po prostu jak sobie np wlacze jakas muzyke lub film to nie chodzi plynnie, jak informatyk zrobi mi formata to jest dobrze ale przez pare dni, potem znow to wystepuje bardzo to utrudnia mi. Prosze nie usuwac tematu jestem nowy

Link to post
Share on other sites

Niestety nie wiemy co to z utrudnienia występują gdy system się rozsypuję. Napisz co się dzieje. Komputer wolno chodzi, restartuję się, niebieskie ekrany czy jeszcze coś innego. Ten Twój informatyk, może prowokować usterkę celowo. :/  Np. instaluję szkodliwe oprogramowanie, które rozwala system po paru dniach(może nawet sam instalujesz coś co jest zainfekowane). Jak korzystasz z internetu na tym komputerze zainstaluj sobie chociaż dobrego Antywira np. Avire i Spybot S&D i poszukaj szkodliwego oprogramowania. Jak znajdziesz podejrzany program usuń go(avira) lub napraw problem(Spybot). Skorzystaj z usług kogoś innego gdy system odmówi posłuszeństwa. Bo do gościa trudno mieć zaufanie. Dobrze mieć też na komputerze chociaż podstawowy firewall http://www.sphinx-soft.com/Vista/order.html .   

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Po prostu jak jakis film ogladam to nie chodzi plynnie i sie zacina tak samo jak piosenki slucham


Jak nic nie robie i tylko ogladam to sie ustatkuje i chodzi plynnie ale np jak przelacze na inna karte by cos zrobic to sie juz tnie

Link to post
Share on other sites

Przez zasilacz możesz mieć problemy ze stabilnością (w tym wypadku niską wydajnością). Podzespoły komputerowe pobierają różną ilość energii w zależności od wydajności (nie zawsze) podanie DOKŁADNEGO modelu karty graficznej pozwoli nam oszacować ilość pobieranej energii oraz mocy potrzebnego zasilacza. Dysk może spowalniać komputer lub po prostu zużyć się(niektóre dyski są wadliwe), więc proszę o odpowiedź do powyższego posta.

Link to post
Share on other sites

Problem z płynnością może wynikać z przegrzewani karty grafiki lub procesora ewentualnie ze zbyt dużego obciążenia procesora.(szkodliwe lub źle działające oprogramowanie ewentualnie jego brak np. brak sterowników grafiki, sterownik z systemu, brak bibliotek DirectX). Sprawdź np. programem AIDA lub podobnym temperatury w twoim pececie. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Wygląda to na działanie szkodliwego oprogramowania. Bo gdyby to był coś innego problem pojawiłby się od razu. Czasami nawet sterowniki potrafią być zainfekowane(pobrane z niepewnego źródła) np. do drukarki lub innego sprzętu. Możesz skorzystać z na początek z tego programu http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html jak to nie przyniesie rezultatów użyj programów, które podałem wyżej. Muszą być aktualne. Pobierz aktualizację. Jak system padnie, oddaj do naprawy gdzieś indziej. Twój informatyk nie budzi zaufania 12 razy to lekka przesada. Dawno powinien zorientować się że coś jest nie tak. 

Link to post
Share on other sites

Widzę, że pomogło. Ale jak chcesz uniknąć na przyszłość takich problemów zrób jak pisałem w poście wyżej odnośnie Aviry i całej reszty.  Będziesz spał spokojnie bez obawy o to, że system padnie. I nie zapłacisz kolejnych 70zł za instalację. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...