Skocz do zawartości

8800 GTX vs GTS40 vs GTS250


Recommended Posts

uważajcie na oferty z kartą:

Leadtek Winfast GF CUDA GTS 250 V2, 512MB DDR3(256bit),PCI-E, HDTV/2xDualDVI[*]

(konstrukcja podobna do Dark Knighta, z różnicą 2xDVI zamiast DVI+VGA w Asusie no i Leadtek posiada radiatorki na pamięciach - asus nie)

 

jednakże jak się okazuje ABCData, z której ta karta pochodzi, ma błąd i nie posiadają modelu V2, lecz faktycznie jest to model V3, który ma już całkowicie inne chłodzenie (do tego chyba miałem walnięty egzemplarz, bo wentyl chodził jak odkurzacz)

 

/edit: ja osobiście planuję zdemontować wentyl z DK i może pomyślę o jakimś cichym 92-120mm

Link to post
Share on other sites
Gość badboykrk

a mam pytanie ja kupiłem Gigabyte GTS 250 512/256 DDR3 .... tylko że ona jest jakaś low profile ... , czy to nie oznacza że będzie słabsza od tego samego modelu tylko nie low profile... ?

Link to post
Share on other sites

wydajność zależy od taktowania karty, wykorzystanej pamięci, szyny pamięci..

rozmiar nie ma tutaj znaczenia... tylko warto zwrócić uwagę, że karty low profile z założenia raczej są słabsze ;-)

 

mógłbyś zarzucić jakimiś fotkami? bo przyznam szczerze, że nie widziałem żadnego low profile GTS 250 od Gigabyte'a

w sumie jedyny jakiego widziałem wypuścił Sparkle (i ma rdzeń jakoś na 600MHz jeśli się nie mylę)

a wygląda tak: http://www.techgadgets.in/img/sparkle-gts250-card.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja mam zestaw praktycznie taki sam jak ty.Mam c2d e7500 OC:3.8Ghz,ASUS p5q se plus tylko że ja mam 4x1gb ram.

Jak na razie wszystkie gry mi ładnie śmigają (mam GTS 250) jak chcesz to wal tytułami a ja zrobie testy i powiem Ci ile mam FPS'ów.

Link to post
Share on other sites
Gość badboykrk

http://wlodipol.pl/produkt/GIGABYTE_GF_ ... _D_H_PCI-E tu jest ta karta widać nie ma do niej opisu ale napisał mi gość na gg że to opis do niej

 

Opis Techniczny:

Kod Producenta GV-N250-512I 2.1

Nazwa producenta karty GIGABYTE GTS 250

Nazwa producenta chipsetu nVidia

Typ Chipsetu GeForce GTS 250

Złącze PCI-Express 2.0 x 16

Wielkość pamięci 512 MB

Typ pamięci DDR 3

Szerokość magistrali pamięci 256 bit

Częstotliwość Shaderów 1620 MHz

Procesory strumieniowe 128

Taktowanie procesora 675 MHz

Efektywne taktowanie pamięci w 3D 2000 MHz

Technologia wykonania 40 nm

RAMDAC 400 MHz

Low Profile Tak

Chłodzenie chipsetu Aktywne

Chłodzenie (opis) wentylator, karta zajmuje 2 sloty

Wyjścia D-Sub na karcie 1 szt.

Wyjścia DVI na karcie 1 szt.

Obsługa wielu monitorów 2

Wyjście HDTV Gniazdo HDMI

Wyjście standard TV Brak

Wejście Video Nie

Cross Fire Nie

SLI Nie

Zgodność programowa DirectX® 10.1 Shader Model 4.0 OpenGL® 3.1, Windows 7 Ready

Dodatkowe oprogramowanie brak

Wyposażenie Driver CD, instrukcja

Dodatkowe funkcje CUDA & PhysX enabled

 

SAS11 czyli mowisz ze nawet nowe gierki bez problemu ? na najwyższej grafie śmigają ?

Link to post
Share on other sites

No np. Crysis i crysis warhead u mnie na maxa i aa x4 śmigają bez zarzutu.W gta 4 po OC procka moge nawet robić bez większych ścin filmy we frapsie.World in Conflict-dx10 aa x16 af x16 i śmiga nawet przy atomówkach.Bez OC procka nie wszystkie gry mi ładnie chodziły,ale teraz...siódme niebo :P

jak coś to podaj tytuły to ja Ci powiem jak to u mnie chodzi (gram na rozdziałce 1280x1024)

Link to post
Share on other sites
Gość badboykrk

Resident Evil 5 mnie ciekawi i Bioshock 2 ... na full Anty... , wiem że na 9800 mi to chodziło na maxa tylko nie wiem ja mam problem jakiś z tą grą niby idzie normalnie płynnie a postać jakby momentami się przycinała i to nawet na innej karcie sprawdzałem i to samo

Link to post
Share on other sites
Gość badboykrk

moze poprostu bląd w opisie ich .... lub błąd w całej specyfikacji ale sprawdzałem na stronie Gigabyte i dane są takie same jak oni mi podali tylko nic tam o Low Profil nie piszę , oby byłą normalna ;)

Link to post
Share on other sites

hmm no ale co do mojej tej Gigabyte to dałem wam fotke i pytam czy wygląda na Low Profile ? bo po mojemu to nie

 

Ona nie jest Low Profile, tylko Low Power, ma obniżone taktowania względem konstrukcji referencyjnej, rdzeń jest bodajże na 675 (referent: 728).

 

Jeszcze miesiąc temu miałem podobne dylematy: szukałem GTS-a idealnego dla siebie ;p Musiał być cichy i z co najmniej referencyjnymi zegarami. Kupiłem MSI GTS 250 Twin Frozr. Niestety były tylko wersje 1Gb, więc musiałem dać za nią równe 500 zł (Esc.pl). Jednak cisza, jaką dysponują te dwa wiatraki nawet po kilku godzinach gry w GTA IV z ustawieniami na High (tekstury) i Very High (rendering, woda, itp.) była dla mnie bardzo zadowalająca - o wydajności już nie wspominając.

Karta dość głośno suszy od 60% wartości obrotów (jednak nigdy tej wartości nie osiąga podczas grania), no i przy starcie komputera, ale to normalne - wtedy wiatraki chodzą na 100%. Mam nawet nagrany filmik z 30%, 60% i 80% wartości obrotów jak byś był zainteresowany ;}

Plusem też jest tryb 2D - obniżone taktowania na 301/602.

Niedługo jakaś mała mini recenzja, tylko porobię więcej testów w większej ilości grach (na razie jest około 10) i się wezmę za pisanie ;}

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...