Skocz do zawartości

8800 GTX vs GTS40 vs GTS250


Recommended Posts

Witam

Mam dylemat wybierając kartę graficzną do mojego nowego zestawu. Planuję, że będzie to Core 2 Duo 7500 na Asus 5QSE Plus a do tego pewnie 2GB RAM. Komputer używany do gier +multimedia. Mój zaprzyjaźniony informatyk poleca mi 8800GTX 768MB 384. Takie karty są tylko w drugim obiegu i kosztują w granicach 400 zł. Za tą kwotę mogę mieć nowe GTS250. Trochę się obawiam bo przecież ten GTX to już konstrukcja 2 albo 3 wersje do tyłu.

Szukałem, ale nawet w ostatnim podsumowaniu kart 270 -500 zł nie ma mowy o GTX 8800.

 

pozdrawiam i dzięki za rady

kwujek

Link to post
Share on other sites

sam mam takiego 9800gtx+ i tą karte mam już 2 lata do dziś jeszcze ani razu sie na niej niezawiodłem cały czas jest bardzo wydajna.czyli podsumowanie jest jedno bież GTS 250 bo to najbardziej opłacalne w twojej sytuacji(chyba że dorwiesz na aukcji tanio 9800gtx/gtx+ ale wątpie bo ludzie nadal sobie je cenią a przecież GTS250 to to samo)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybkie odpowiedzi. zastanawiam się jeszcze nad ilością pamięci. Zgodnie z tym co pokazuje artykuł z testami to ta ilość pamięci wcale nie jest tak istotna. Co powiecie o takich kartach:

Karta graficzna ZOTAC GeForce GTS 250 1GB DDR3 PCI-E

Karta graficzna Asus GeForce GTS 250 Dark Knight HDMI 512MB DDR3 PCI-E

 

pozdrawiam

kwujek

Link to post
Share on other sites

jezeli chodzi o gts250 to proponuje rozwazyc gainwarda (tylko nie gren edition),zotaca,msi-ka,twin techa.

przy wyborze asusa uwazal bym na szybkosc pamieci bo duzo asusow ma 1,86GHz pamieci ;)

gigabyte jest ok ALE ma glosne nieregulowane chlodzenie ktore moze draznic :D

firmy typy xfx,evga,bfg sa spoko ale wiadomo to sa marki bardzo renomowane i ciezko o te karty w przystepnych cenach...

sam mam msi gts250 twin frozr 1gb i jestem z niej bardzo zadowolony(prócz paru szczegulikow ktore opisywalem na forum ale to tam takie drobiazgi :hahaha: )karta jest wydajna i cichutka :wariat:

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Ten 8800GTX to rzadka karta, bo ona w 2006/2007r. kosztowała w okolicach 2000 PLN. Jeśli chodzi o wydajność to 8800GTX jest praktycznie taka sam albo bardzo zbliżona do GTS250 (ciężki mi powiedzieć dla której karty na plus). A jeśli chodzi o architekturę to ten GTS250 to to samo co 9800GTX czyli dawny 8800GTS 512MB, a więc rdzeń G92 (trochę poprawiony G80). A 8800GTX jest na rdzeniu G80 czyli GTS250 i 8800GTX nie dzieli jakaś różnica technologiczna. Dopiero GTX260 był oparty na nowszej, zmodyfikowanej architekturze, chyba GT200).

 

Jeśli chodzi o jakieś różnice to na plus GTS250 przemawia trochę mniejszy pobór prądu i to ze będzie ona nowa, ze sklepu na gwarancji. Natomiast 8800GTX daje trochę prestiżu ;), no i może można wyrwać taniej le to już nie wiem.

 

Co do tego GT240 jest słabszy od wyżej wymienionych o jakieś 20% i odpowiada 9800GT/8800GT.

Link to post
Share on other sites

XFX to bardzo dobra marka

a tak jak królik beny zauważył 88gtx jest oparty o G80 wytważany w technologii 90nm a gts250/9800gtx+ to już G92b 55nm i osobiście sądze że to spora różnica.88GTX jest wydajny to prawda ale prawdą też jest że to już antyk(nieobrażając posiadaczy tej karty)i napeno to niejest żaden prestiż

Link to post
Share on other sites

firmy typy xfx,evga,bfg sa spoko ale wiadomo to sa marki bardzo renomowane

XFX renomowane? Pierwsze słyszę... To jeden z najtańszych producentów z tego co mi wiadomo, ale poprawcie mnie, jeżeli się mylę.

Nie mylisz sie. XFX znany w Polsce byl kiedys jako Pine. Syf, jakich malo, jak mialem jeszcze Rive TNT M64 tej firmy to niby bylem zadowolony, dopoki nie wymienilem jej na GeForce 2 Ti firmy Prolink (tez budzetowka). Ale takiej zmiany jakosci obrazu (na plus) nie przezylem chyba juz nigdy pozniej ;)

XFX moze sobie wypuszczac te karty nawet z drewnem na samej gorze - ku poprawie wizerunku... ale musi to jeszcze dlugo trwac.

 

A wracajac do tematu - u mnie po zmianie 8800GTS/512 na GTS250 1GB znikly przycinki w DIRT2 (np) - takie ktore wystepowaly przy drzwiach do przyczepy. Generalnie w grach wiecej pamieci przydaje sie jedynie w wyzszych rozdzielczosciach i wyzszych trybach AA, ale dla swietej satysfakcji mozna wziac model 1 GB, ktory zlikwiduje przyciecia w najmniej spodziewanych miejscach, jak to bylo u mnie :D

Link to post
Share on other sites

jeomax.co.uk sadze ze sie myslisz produkty xfx sa bardzo dobrej jakosci byc moze kiedys tak nie bylo ale teraz gdybym mial do kupienia taka karte to bym napewno ja kupil :D tak dla poparcia mojej tezy dodam ze wyczytalem gdzies w tescie garty xfx 8800gt alpha dog ze w usa ma ona dozywotnia gwarance ;) a to o czyms swiadczy

a z reszta jezeli sie myle to ok klucic sie nie bede ale dla mnie zawsze xfx bedzie marka prestizowa...

Link to post
Share on other sites

ja nic o tym nie slyszalem wiem ze gigabyty sa glosne i nie maja regulacji obrotow wentyla...ale byc moze igoruss masz racje ;)

gdybym ja mial doradzic to proponowal bym zamiast tego asusa tego twintecha http://www.morele.net/karta-graficzna-t ... mi-278840/

ciche i wydajne chlodzenie i wogole twintechy to naprawde porzadne karty :D

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

1GB przydaje się chyba tylko w GTA4.

 

1gb przydaje się jeszcze w takich dziwadłach jak cinematic mod do hl2 (testowałem, alokuje średnio 650MB i coś, w co właśnie pykam (wczoraj zassałem ;) ) Doom 3 Ultra extreme quality mod = tu zużycie pamięci dochodzi miejscami do 800MB), ale to jednostki więc nie ma o czym mówić.

Link to post
Share on other sites

crysis podobnie...

sory igoruss masz racje moj blad ;)

no to z tanszych kart wyjsciem jest gainward nie mozna powiedziec ze jest bezszelestna ale napewno ni jest glosna...

moj msi opiera sie na 2 wentylatorach i chociaz sadzilem ze przez to bedzie glosny to musze przyznac ze jest ale bezszelestny :hahaha: karta naprawde jest bardzo cicha to jest najcichsza karta jaka do tej pory posiadalem :hahaha:

wiec moze poszukaj jakiegos msi twin frozr tyle ze one chyba do najtanszych nie naleza :wariat:

pozostaje gainward :D

Link to post
Share on other sites

mam od niedawna Asusa Dark Knight, tak jest nieco głośna (mam wyciszony PC)

minimalnie pracuje na około 35% obrotów, można jednak takim riva tunerem wyciszyć do 25% i staje się cicha

ewentualnie przeedytować bios, czy też zmienić wentyl...

chłodzenie jest bdb, nawet przy 25% spokojnie daje radę i karta się wcale mocno nie grzeje

 

plusem w porównaniu do kart Gainwarda/Palita (które de facto do cichych także nie należą) jest to iż nie posiada plomb na chłodzeniu (wiatrak zaś można zdemontować w prosty sposób z radiatora)

 

osobiście nabyłem z myślą o Mac OS X - i przyznam że super, nawet nie musiałem kombinować ze sterownikami...

 

przy okazji wspomnę, że przed nią korzystałem parę dni z radeona 5770 i powiem szczerze, że w takim BF:BC2 GTS 250 chodzi identycznie (1440x900 detale na max, tzn. Advanced)

radzi sobie u mnie także z Metro 2033 rozdzielczość i detale jak wyżej

 

na chwilę obecną chyba najbardziej opłacalne karty

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...