Skocz do zawartości

Poszukiwany tablet do 500zł


Recommended Posts

Witam. Zastanawiam się nad kupnem tabletu. Maksymalny budżet to 500zł. Raczej nie chciałbym przekraczać tej granicy. Sprzęt będzie mi potrzebny głównie do czytania ebooków, przeglądania internetu, poczty, ewentualnie oglądania filmów (tak bardziej w podróży), rozmowy na skype i może jakieś proste gierki. Zależy mi na płynnym działaniu. Sprzęt będzie wykorzystywany głównie w domu, ale czasami w podróż może się przydać więc dobrze by było żeby wytrzymywał jakiś czas bez ładowania.

Link to post
Share on other sites

Tutaj dobrze by było żebyś sprecyzował ile cali cię interesuje i jaki format.

 

Ja od siebie mogę napisać, że polecam ci tableta który niestety przekracza Twój budżet Acer A1-810 (699zł) - już tłumaczę dlaczego.

 

Do czytania e-booków teoretycznie nadaje się wszystko - jednak do komfortowego czytania już nie.

 

Format: 16:10 vs 4:3

Ja polecę tobie 4:3 ponieważ obejmuje on lepiej stronę, czytanie jest (przynajmniej dla mnie) bardziej płynne i poprostu wygodne. Jest to także format dużo wygodniejszy do czytania stron internetowych.

 

Wielkość ekranu:

Na podstawie twoich słów wynika, że potrzebujesz czegoś niedużego, co łatwo włożyć w plecak czy torbę więc 10" może się okazać na to za duże. Masz więc do dyspozycji rozmiar pomiędzy 7" a 8".

W/w Acer ma 7,9" czyli w górnej granicy przedziału - przez co tablet nie jest ani za duży ani za mały - idealny na podróże.

 

Matryca:

Celowo umieściłem ją przed rozdzielczością - obecnie standard IPS daje najwiekszy komfort ze względu na szerokie kąty widzenia oraz bardzo dobre odwzorowanie kolorów.

 

Rozdzielczość:

Jak się domyślasz im większa tym lepsza... więc dlaczego polecam ci tablet z 1024x768?

Po pierwsze, ty nie chcesz za tablet dać 1000zł +, po drugie i zarazem ostatnie - taka rozdzielczość sprawdza się idealnie. (odsyłam do jakiejkolwiek recenzji w/w tabletu)

 

Procesor:

Im szybszy tym lepszy - prosta sprawa - w tej cenie nie kupisz lepszego - procesor MediaTek MT8125 jest odpowiednikiem Tegra 3 - praktycznie takie same osiągi. Znaczy to w skrócie, że nie ma gry na Google Play która by ci "cięła".

 

RAM:

1GB - wystarczy spokojnie do takiego tabletu - nic dodać, nic ująć.

 

Aparat:

0,3Mpix z przodu i 5Mpix z tył

 

Firma/cena:

I teraz odpowiedź dlaczego próbuję cię namówić do czegoś droższego niż 500zł.

Widzisz firma liczy się z kilku powodów: renoma, gwarancja, jakość, zaufanie, serwis. Jednak w przypadku tabletów i smartfonów liczy się jeszcze wersja androida oraz czestotliwość aktualizacji systemu.

Poniżej opiszę sprawę.

 

Android:

Dużo firm stara się sprawić, że ich tablet czy smartfon wyróżnia sie z tłumu. Dlatego powstają tzw "nakładki na system" (spowalniają one system, jednak sprawiają, że "android samsunga" różni się od "androida sony", htc, lg itp).

To samo się tyczy preinstalowanych przez producenta aplikacji, które w 99% nie będą ci nigdy potrzebne, a zajmują miejsce na dysku. Częstokroć odpalają się one wraz ze startem systemu spowalniając go. (usunięcie ich wiąże się ze zrootowaniem systemu, czyli utratą gwarancji).

CZestotliwość aktualizacji - co idzie za powyższym im więcej nakładek itp tym ciężej wydać nowszą wersję androida na taki system - w którymś momencie jest to już nieopłacalne.

Acer jest firmą która preferuje minimalizm:

- Android nie potrzebuje nakładki wizualnej, więc po co ją dawać.

- Użytkownik wie jakie aplikacje potrzebuje i sam sobie je może pobrać z Google Play, wiec po co preinstalowac inne aplikacj,

- na "gołego" androida łatwiej wydać aktualizacje, a jeśli jest to łątwe to dlaczego tego nie robić szybciej i częściej - Acer jest jedną z tych firm, które jako pierwsze udostępniają aktualizacje do nowszych wersji androida

 

I to jest powód dla którego jest sens dołożyć te 199zł i mieć coś naprawdę porządnego.

 

 

P.S. Napisałem tego posta dlatego, że 

Raczej nie chciałbym przekraczać tej granicy.

czyli założyłem, że jest taka opcja że możesz dołożyć te 199zł. Może moi koledzy z forum mają dla Ciebie inne alternatywy... Ja poprostu nie lubię polecać ludziom czegoś z czego wiem, że będą niezadowoleni.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy cena może do 700zł dojść czy 500zł jest magiczną barierą?

Asus MeMO Pad HD7 jest odpowiednikiem Acer A1-810 tyle że ma 7" ekran, reszta elementów praktycznie taka sama jak Acer. (cena także 699zł)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Ten Acer ma wg. mnie beznadziejną matrycę, lepiej sobie go obejrzyj w sklepie zanim zdecydujesz się na jego zakup. Od siebie również NIE polecam tabletu Onda V711s, miałem go przez chwilę, ale musiałem zwrócić, bo WiFi działało tragicznie, żeby oglądnąć kilkuminutowy film na YT, to trzeba by było poczekać chyba z 30 minut aż się załaduje. Za 500 zł można kupić Galaxy Tab 2 7.0, myślę, że będzie to odpowiedni wybór w tej cenie, jakość ekranu, w mojej opinii, przebija Acera o lata świetlne. Ewentualnie możesz się pokusić o jakiegoś chińczyka na RK3066, ale w takim przypadku lepiej kupić w sklepie stacjonarnym, bo wiadomo jak to z nimi bywa, więc w razie czego oszczędzisz sobie "zabawy" w odsyłanie sprzętu.

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...