Skocz do zawartości

Kwestia chłodzenia w HD7870


Recommended Posts

Wczoraj wymieniłem paste w mojej karcie graficznej, wyczyściłem ją dokładnie i temperatury oraz praca wiatraków w teorii jest książkowa, ale denerwuje mnie jeden fakt, że karta przy wychodzeniu z trybu 3d jakby chciała się schłodzić szybko i wbija na duże obroty na około kilkunastu sekund, przy czym po wejściu w 3d znów pracuje cicho, ale jak np. wychodzę z gry to kilkanaście sekund głośno szumi, i teraz pytanie, czy to normalne? jeżeli to jest jakiś patent techniczny to czy da się to wyłączyć? wykluczam źle nałożoną pastę, oraz syf bo max temperatury to 66 stopni i to po ostrym katowaniu furmarkiem, może uszkodony kontroler obrotów? ale z kolei w ogóle by nie działał, a jak ręcznie w msi afterburnerze ustawiam daną prędkość to reaguje odpowiednio, tylko to wpadanie w wysokie obroty pojawia się co bym nie zrobił zawsze po wyjściu z 3d tak jest i po większym obciążeniu


najbardziej widoczne jest to jak np. gram w BF3 i w grze wiatrak nie osiąga więcej niż 1900 obrotów, wejde tylko na moment w menu a grafa wskakuje na max obroty, wroce do gry i znów cisza względna


i przy tym żaden program nie pokazuje na wykresie wzrostu szybkości wentylatora, tzn gpuz pokazuje np. 1900 obrotów, mimo że oczywistym jest że w momencie wyjścia do windows jest 2x tyle


a może bios jest do bani?

Link to post
Share on other sites

Mam tę kartę, tyle że od Gigusia i problem nie występuje, natomiast mnie ciekawi inna rzecz- po włączeniu kompa wentylatory na karcie szaleją na naprawdę wysokich obrotach, a potem wracają do standardowych 40%, u Ciebie też coś takiego występuje?

 

@dadulek

Ja z okolic jak coś :D

Link to post
Share on other sites

hmmm, przy włączaniu mam cichutko, ale jak widać co grafa to inna akcjaa, nie znalazł się nikt z sapphirem?


bo po aktualizacji biosu to samo nadal


bo też reklamować nie ma co o taką pierdołe, bo wezmą odpalą furnarka, karta przejdzie test, powiedzą że wszystko gra, i tyle, no i nie wiem już co robić, ściągnąłem sapphire trixx-a ustawiłem ręcznie profil chłodzenia, i karta się do niego stosuje, nie licząc tych momentów kiedy wpada w te obroty, już mnie ogarnia rezygnacja powoli


i co z moich obserwacji wynika, są dwa wiatraki na karcie, wszystkie ustawienia związane z prędkością wiatraków jakby odnoszą się do tego pierwszego wiatraczka i on reaguje prawidłowo tzn ustawie w trixx obroty 100% to karta i tak nie generuje takiego dźwięku jak wtedy kiedy zaczyna jej odwalać, ten drugi na nic nie reaguje i to on wpada w obroty i robi tyle hałasu, ale nie reaguje jak ustawie 100% obrotów i nie zaczyna tak buczeć


ale z kolei nie jest chyba uwalony ten wiatraczek, skoro stosuje się do tego schematu że pod obciążeniem działa cicho i tylko jak wyjde z trybu 3d to daje obroty na 10 sekund, a potem znów cicho


UP

jak się ktoś znajdzie z tym modelem karty to proszę o odpowiedź, bo to istotne choćby z tego powodu, że nie wiem czy w przyszłości sprzedawać ją jako sprawną i zgłupiałem bo nigdy się nie spotkałem z takim problemem, i nie wiem czy to mi już odwala i szukam problemu na siłe czy to tak ma już ten model karty, czy co


i jakby jakiś admin mógł mi zmienić treść tematu to prosiłbym na DO POSIADACZY SAPPHIRE 7870 OC GHZ EDITION


up up bo problem nadal istnieje

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...