Skocz do zawartości

4670K - chłodzenie do O/C


Recommended Posts

 

 

Być może różnica jest większa tylko nie można jej uchwycić w tamtych warunkach testowych...Poza tym gdzie masz True Spirit 140 za 190 zł? :D

Racja, a wniosek prosty, trzeba poszukać innego testu z tymi dwoma bohaterami :)

Cenę chyba sprawdzałem na allegro jak ją podawałem, faktycznie nawet można taniej kupić bo za 183zł w saturion:

http://www.saturion.pl/product/159268/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Thermalright_True_Spirit_140.html

A Ty co byś kupił jak byś chciał mieć jak najwydajniejsze chłodzenie, ale priorytetem byłaby cisza i żeby ją uzyskać nawet byłbyś skłonny wymienić znajdujące się na coolerze wentylatory na takie ze stałymi obrotami ale bezgłośne lub ledwo słyszalne? Oczywiście najwydajniejsze to nie znaczy płacić 100zł więcej żeby mieć 2 stopnie mniejszą temperaturę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Trzeba by było to sprawdzić z bardzo dokładnymi pomiarami. Producent podane 170mm i wliczone w to są wystające rurki cieplne, bo wentylator jest równo z nimi. Teraz trzeba by było dokładnie zmierzyć przestrzeń w obudowie wliczając w to płytę główną. Jak już masz tą obudowę to sobie zmierz, co Ci szkodzi a może da radę. W starej obudowie chłodzenie ASUS Silent Square miałem tak na styk, że rurki cieplne dotykały blachy obudowy. Może tutaj też Ci tak wejdzie :)

Link to post
Share on other sites

Witam. Nie chciałem tworzyć nowego tematu. Panowie, co polecacie z tych trzech wentylatorów do 4670K właśnie:

-Raijintek Ereboss

-Coolink Corator DS

-Prolimatech Panther

Moim faworytem jest Corator DS, ale ten nowy Ereboss też jest fajny, tylko czemu takie bydle?  

Link to post
Share on other sites

t.luk mam już wstępnie wybranego Zalmana CNPS14X, ale widziałem test na Twojej stronie i nasuwają się dwa pytania. Czy da się go zamontować na MSI Z87-G43 bez odkręcania radiatorów z sekcji zasilania i czy zmieści się do CM 590? Ewentualnie co sądzisz o Mine 2? Coratora tak może obstawiam w ostateczności. A Panther lepsze od tego Zalmana i Coratora?

Link to post
Share on other sites

Bez przesady. Montaż tego chłodzenia nie jest specjalnie trudny. Jeśli nigdy nie złamałeś sobie palca dłubiąc w nosie to najprawdopodobniej masz wystarczające zdolności manualne żeby je zamontować. Specjalny klucz do śrubek nie jest jakiś przesadnie wymyślny...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...