Skocz do zawartości

LG E2370V - smużenie białych podpisów postaci w grze Risen


Recommended Posts

Jak w temacie. Mam taki problem, że poruszając się po mieście w Risen postacie (NPC) mają nad głowami nazwy imion i gdy ruszam się postacią często w ruchu staram się odczytać co to za postać, by się nie zatrzymywać, ale niestety muszę bo napis w ruchu jest rozmazany.

 

Mój monitor ma czas reakcji 14 ms lub 8 ms (LG różnie podaje)

FS 2333 ma czas reakcji 3.4 ms - czy zmiana na niego poprawi coś w tym względzie ? 

Link to post
Share on other sites

sorki, upał daje w czapę

nie powinien tak smużyć, choć to wczesny e-IPS różnie z nimi bywało, niemniej wymiana na dobry monitor (FS2333) jest jak najbardziej wskazana, tylko czy konieczna? takie "efekty" są często wbudowane w silnik gry, ileż to mieliśmy tematów w których skarżono się na smużenie i obwiniano monitor, a potem dochodziliśmy do tego, że grają w fifę, gdzie motion blur jest permanentny i nie da się wyłączyć, także sprawdź to wcześniej

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
No bo właśnie ogólnie smużenie na tym monitorze nie jest aż tak widoczne - powiedziałbym, że naprawdę rzadko idzie je dostrzec, ale NAPISY smużą bardzo mocno. Zawsze muszę się zatrzymać by odczytać, co gorsza rozmazane napisy męczą oczy.

 

Podobny problem mam w Titan Quest i Diablo, gdzie biegnąc postacią napisy leżących w koło przedmiotów są nie do przeczytania dopóki się nie zatrzymam. 

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

Takie były te starsze IPS i monitory na innych matrycach, że były pozbawione funkcji redukujących smużenie. Musisz się z tym pogodzić, albo sprzedać monitor póki jest coś wart i zainwestować w coś lepszego. Warto wtedy porównać jak planowany nowy monitor wypada na tle obecnego. Przyda się dobry sklep w pobliżu i kompetentny sprzedawca który nie będzie robił problemów gdy poprosisz o odpalenie np. PixPerAn.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Ja mam taki problem w Risen, Gothic 2 oraz Diablo 2.

Gdy się poruszam obok postaci NPC i czytam podpisy nad ich głowami w ruchu to napisy są rozmazane i muszę stanąć by odczytać kto to. W hack and slash typu Diablo, Titan Quest by odczytać jaki przedmiot leży też muszę się zatrzymać.

 

Teraz to się zastanawiam czy brać FS2333, TN-kę czy CRT  :D

 

P.S. Np. wystarczy, że przede mną stoi NPC, a ja pobiegam przed nim w lewo, w prawo, w lewo, w prawo, to napis nad jego głową się zupełnie zmywa.

 

PS. 2 Do posiadaczy FS2333 - też macie rozmazane napisy w ruchu ? 

Link to post
Share on other sites

Mam w domu telewizor Samsung LE26C450, ma czas reakcji 5ms GtG i chyba matrycę TN, mogę go podłączyć do PC. Może to mi coś powie jakby to było na FS2333 ? No bo według PRAD FS2333 ma 3.4ms GtG w overdrive enhanced ale jest ghosting, na standard ma 5 ms najszybsze GtG i 11ms najszybsze BtB, średnio 7.5 ms czas reakcji przy 15 pomiarach. Więc wydaje mi się, że mój TV będzie tak szybki jak nie szybszy od EIZO FS2333 na standard, nie ?

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

TV na TN nawet nie wiedziałem, że raczyli coś takiego zbudować... jest na TN na 99%

 

natomiast jak mantrę będę powtarzał - nie porównujcie czasów reakacji ze specyfikacji monitorów - to bez sensu - każdy jest inaczej mierzony i nawet taki sam panel wypada inaczej u różnych producentów

a na FS2333 nic ci nie ma prawa smużyć

Link to post
Share on other sites

http://s4.geekforgeek.com/wp-content/uploads/2013/04/292.jpg

 

To jest zdjęcie z GeekForGeek.com, gdzie testowali Eizo FS2333. Wygląda na to, że smużenie jest i to raczej bardziej wyraźne niż na TN. Jednak faktycznie sporo mniej zauważalne niż w przeciętnych IPS czy AMVA. Monitor też swoje kosztuje, ale faktycznie dostajesz coś w zamian.

 

Chociaż to i tak tylko statyczny obrazek, nie widziałem monitora na żywo więc ciężko powiedzieć. 

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

nie no nie ma cudów, jeszcze nie powstał wyświetlacz, który byłby responsywniejszy niż TN z dobrym overdrive, stawiam piwo, że nawet zachwalane CRT zostało już dawno w tyle jak go postawić obok topowych gamingowych konstrukcji, co nie powinno zaskakiwać jak ktoś się orientuje jak działa tak wyświetlacz i jakie faktycznie ma parametry, a ile z tego gadania o CRT to mitologia

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...