Skocz do zawartości

Komputer do grania(4500)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez stelek,

Recommended Posts

Witam,

przygotowywuję gruntowny remont w moim komputerze. Planuję sprzęt gamingowy do 4500zł. Wybrałem komponenty ale nie wiem czy to da radę ze sobą w obudowie Chieftec CH-07B-B. Oto i on:

-MSI Z87-GD65 Gaming  MoBo

-Intel Core i5 4670K Procek

-ADATA GAMING V2.0 1600MHz  8GB pamięc ram

-Corsair AX760i zasilacz

-SAPPHIRE HD 7950 3GB GDDR5 OC with Boost VAPOR-X grafika

-windows 8 64bit system

Twardy dysk i chłodzenie jest z obudową, korzystam z monitora Full HD, biorę pod uwagę podkręcanie lub dołożenie drugiej karty graficznej. Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje co do zmian itp. to bardzo mi pomogą (jest to moja pierwsza taka operacja. Przy planowaniu skorzystałem nieco z Benchmarkowego poradnika "Jak składać komputer"

Edytowane przez Blackdark
Link to post
Share on other sites
Twardy dysk i chłodzenie jest z obudową,

Jakie to chłodzenie? I jaki dysk?

Ogólnie to zrezygnowałbym z Haswella na rzecz Ivy. Ta płyta, którą masz jest dość droga, procki się grzeją bardzo przy OC (dzis był taki jeden przypadek na forum). Pamięci, które wybrałeś mają wysoki radiator i mogą sprawiać kłopot przy chłodzeniu.

 

W takim budżecie można złożyć od podstaw zestaw z i5-3570K i GTX770 z mozliwością SLI w przyszłości:

http://www.morele.net/inventory/info/XxnCem/ + dysk SSD: http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-2-5-128gb-sata-iii-520-200mb-s-9-5mm-px-128m5s-506401/

Razem: 4513 zł na obecną chwilę.

 

Jest tam płyta z dobrą sekcją zasilania, umozliwiająca OC oraz łączenie kart w SLI, procesor na którym zrobisz wysokie OC. Karta jest wydajniejsza od HD7950. Obudowa duża, dobrze wentylowana, ma duży wentylator z boku. Zasilacz da radę z jedną kartą, a i z drugą taką samą też by dał radę :) Do tego Twój dysk (o ile się nada ;) ). Ale z drugiej strony GTX770 jest potężną kartą więc rezygnując z dokładania drugiej można brać jakąś mniejszą obudowę czy słabszy zasilacz.

 

W tym poradniku faworyzowany jest Haswell i chyba najdroższe płyty, same RAMy z wysokimi radiatorami. Raczej bym się tym nie kierował.

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

po 1-sze dobra obudowa nie masz się co martwić, po 2-gie jaki masz dysk twardy? napisz model, po 3-cie jakie masz chłodzenie?, po 4-te czy chcesz mieć dysk ssd w zestawie?, po 5-te czy potrzebujesz zasilacza GOLD czy wystarczy ci np. Bronze?

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Po 1 obudowa jak dla mnie do wymiany  8-) :

- zasilacz na TOPie - niestosuje się takiego rozwiązania od dawna, ponieważ raz że bezpośrednio "dmucha" na cooler CPU, to dwa że jeszcze kurzy niepotrzebnie w komputerze,

- brak miejsca za tacką na poprowadzenie kabli.

Po 2, chłodzenie w obudowie to nie jest to, o co pytają przedmówcy - chodzi o cooler CPU  ;)

 

Polecam wymianę obudowy i zestawik an IVY (i5 3570K) +gtx670 :

i5 3570K + Macho Black & White

MSi Z77A G45

8GB Crucial Ballistix 1600MHz CL9 2x4GB

MSi gtx670 2GB PE

SSD Plextor 128GB M5P

PSU Fractal Newton 600W

Buda Fractal R4

OS Win8 64Bit OEM

razem 4480zł (esc.pl)

 

Opcja z pozostawieniem starej budy - dałem mniejszy cooler CPU, mocniejszą grafikę (gtx770) :

i5 3570K + Macho120

MSi Z77A G45

8GB Crucial Ballistix 1600MHz CL9 2x4GB

Gigabyte gtx770 2GB OC

SSD Plextor 128GB M5P

PSU BQ E9 580W CM (gold)

Buda Fractal R4

OS Win8 64Bit OEM

razem 4494zł

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...