Skocz do zawartości

Radeon 5770 HIS 1GB czy Radeon 4870 HIS 1GB iCooler x3 help!


Recommended Posts

Gonzi dosc kiepslki wybor wedlug mnie ;) mysle ze 4870 byl bys bardziej zadowolony...

a swoja droga to z tego testu co wstawiles reenstix wynika ze ja swoim gts-em 250 niszcze 5770 :P

jestem zaskoczony ale szczesliwy :P (o ile te testy sa dobre)

5770 wedlug mnie jest dobra karta ale jak sie patrze na ta karte to mniej mnie przyciaga napis DX11 niz odstrasza napis 128bit ;)

ta pamiec to wedlug mnie to kula u nogi tej karty....

Link to post
Share on other sites

a swoja droga to z tego testu co wstawiles reenstix wynika ze ja swoim gts-em 250 niszcze 5770 ;)

Toms Hardware to jedne z najbardziej wiarygodnych testów. To prawda na wielu testach na różnych stronach 5770 jest bardzo blisko GTS250, a po OC obydwu kart wygrywa ten drugi !!!. Za to 4870 to już główny konkurent GTX 260.

Link to post
Share on other sites

a swoja droga to z tego testu co wstawiles reenstix wynika ze ja swoim gts-em 250 niszcze 5770 ;)

Toms Hardware to jedne z najbardziej wiarygodnych testów. To prawda na wielu testach na różnych stronach 5770 jest bardzo blisko GTS250, a po OC obydwu kart wygrywa ten drugi !!!. Za to 4870 to już główny konkurent GTX 260.

Ciekawa teoria, z tego co słyszałem to HD5770 jest praktycznie tak samo wydajny jak HD4870 ;)

http://img717.imageshack.us/img717/6713/46674383.jpg

źródło: maxforces.com

Link to post
Share on other sites

nie no wybacz RIP ale smiem watpic w twoje slowa...

fakt ze 5770 ma tyla samo ps rop i tmu co 4870 ma wieksze taktowania ale pamiec z racji szyny 128bit zwolnila z przepustowosci 112gb (4870) do 75gb/s (5770)

nie dam sobie wmowic ze te "MARNE" 37gb/s nie wplywaja na wydajnosc ;)

nie pisze tego po to zeby miec satysfakcje ze gts250 dogania 5770 tylko po to ze 4870 pokonuje 5770 i to niemalze na kazdym kroku!!!

Link to post
Share on other sites

nie no wybacz RIP ale smiem watpic w twoje slowa...

fakt ze 5770 ma tyla samo ps rop i tmu co 4870 ma wieksze taktowania ale pamiec z racji szyny 128bit zwolnila z przepustowosci 112gb (4870) do 75gb/s (5770)

nie dam sobie wmowic ze te "MARNE" 37gb/s nie wplywaja na wydajnosc ;)

nie pisze tego po to zeby miec satysfakcje ze gts250 dogania 5770 tylko po to ze 4870 pokonuje 5770 i to niemalze na kazdym kroku!!!

Tu nie rozchodzi się o wiarę, ale o fakty. Braki w pamięci 5770 w jakimś stopniu nadrabia wyżej taktowanymi jednostkiami ROP, SP i TMU, dlatego 5770 jest porównywalny wydajnościowo z 4870, choć czasami z racji niższej przepustowości jest wolniejszy ;)

 

@edit

http://img691.imageshack.us/img691/3522/metro2m.jpg

Źródło

Link to post
Share on other sites

ale w takiej sytuacji to ktorys test klamie bo jezeli w jednym tescie 4870 jest lepsza prawie zawsze od 5770 (np temat na PClab) a na drugiej to 5770 wiedzie prym ;)

twoje testy wydaja sie wiarygodne RIP no ale czego test wyslany przez reenstixa mial by nie byc wiarygodny ;)

mnie osobiscie przekonuja liczby i ja obstaje przy 4870...

Link to post
Share on other sites

Moja teoria jest taka, że HD5770 może być porównywalny z HD4870 ze względu na wspomniane wyższe taktowania ale też ze względu na to że przepustowość pamięci w HD4870 jest aż nadto wystarczająca (na potwierdzenie powiem że podkręcanie samej pamięci na tej karcie nie daje praktycznie żadnego wzrostu wydajności) a przepustowość HD5770 jest tylko minimalnie za mała (tu też potwierdzają to testy gdzie podkręcanie pamięci daje wzrost wydajności) ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...