Skocz do zawartości

Radeon 5770 HIS 1GB czy Radeon 4870 HIS 1GB iCooler x3 help!


Recommended Posts

Wydajniejszy jest zdecydowanie 4870, ale jest cieplejszy i pobiera więcej prądu. Jeśli to ci nie przeszkadza to tylko 4870 lub znaleźć w dobrej cenie 4890. To, że 5770 obsługuje dx11 nie jest żadnym atutem.

Link to post
Share on other sites

jezeli masz win7 to powinienes :oops: kupic 5770 ale mysle ze (nie sprawdzalem) ta karta na dx11 okaze sie slabiutka (5850 to sie kupuje na dx11), jezeli dx 10 i 9 to zdecydowanie 4870 bo w tych dx jest zdecydowanie lepszy, nawet w wiekszych rozdzielczosciach powyzej 1440/900 4870 bedzie lepszy, testy w necie potwierdzaja ze 5770 jest cienka, ja uwazam ze to wogole kpina z klienta ze wypuscili 5770 i zaprzestali sprzedazy 4870 i 4890 bo to sa bardzo dobre karty

Link to post
Share on other sites

jezeli masz win7 to powinienes :oops: kupic 5770 ale mysle ze (nie sprawdzalem) ta karta na dx11 okaze sie slabiutka (5850 to sie kupuje na dx11), jezeli dx 10 i 9 to zdecydowanie 4870 bo w tych dx jest zdecydowanie lepszy, nawet w wiekszych rozdzielczosciach powyzej 1440/900 4870 bedzie lepszy, testy w necie potwierdzaja ze 5770 jest cienka, ja uwazam ze to wogole kpina z klienta ze wypuscili 5770 i zaprzestali sprzedazy 4870 i 4890 bo to sa bardzo dobre karty

Mam Win 7. A co do sprzedazy 4870 i 4890 to sprzedaja te karty :co:
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz w miarę nowoczesne resztę bebechów, to tylko 5770.

A niby dlaczego. Nowy proces technologiczny daje tylko mniej ciepła i mniejszy pobór prądu. 4870 wygrywa w każdym teście od 2%-20% szybszy, procek i tak musi być dobry żeby jej nie ograniczać.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

@reenstix:

 

Miałem na myśli raczej obsługę win 7 + SM5.0, zresztą mniejsza. Jak wejdą gry dx11, to taki hd5770 będzie i tak za słaby.

 

 

@Gonzi:

Powinno być ok, zresztą wydobycie kilku MHz więcej na pewno nie zaszkodzi :co:

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz w miarę nowoczesne resztę bebechów, to tylko 5770.

A niby dlaczego. Nowy proces technologiczny daje tylko mniej ciepła i mniejszy pobór prądu. 4870 wygrywa w każdym teście od 2%-20% szybszy, procek i tak musi być dobry żeby jej nie ograniczać.

O ile?! 4870 jest minimalnie szybszy, ale ja bym wolał 5770.
Link to post
Share on other sites

do gonzi "Mam Win 7. A co do sprzedazy 4870 i 4890 to sprzedaja te karty", fajnie by bylo jakbys byl obiektywny, moze i sprzedaja te karty ale sam wiesz ze coraz ciezej jest znalezc te modele, czy na allegro czy na ceneo i innych, temu nie zaprzeczysz, ja szukam 4890 asusa z tymi dwoma czerwonymi wiatrakami i praktycznie ich juz nie ma

Link to post
Share on other sites

do gonzi "Mam Win 7. A co do sprzedazy 4870 i 4890 to sprzedaja te karty", fajnie by bylo jakbys byl obiektywny, moze i sprzedaja te karty ale sam wiesz ze coraz ciezej jest znalezc te modele, czy na allegro czy na ceneo i innych, temu nie zaprzeczysz, ja szukam 4890 asusa z tymi dwoma czerwonymi wiatrakami i praktycznie ich juz nie ma

No masz racje. ;) Ja akurat biore ten model - http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... er_x3.html
Link to post
Share on other sites

dziś mogę powiedzieć szczerze że zamiana 4850 na 5770 to była moja dobra decyzja!

może w to nie uwierzycie ale na athlonie64 x2 5000, z 2gb ram 800 cl4 i asusem 5770/512Mb śmigam sobie w pełnych detalach w AvP na dx11...

1680x1050 wszystko full łącznie z efektami dx11 teselacja, cienie bla bla bla... mi kopara opadła bo na tej samej konfiguracji 4850 na xp i dx9 miałem takie chroopanie że szok.

moja opinia jest jedna. 5770 wybornie radzi sobie z windowsem 7 i dx11. myślę że inwestycja w drugi egzemplarz do crossfire będzie również dobrym rozwiązaniem. poczekam tylko na cenę w okolicach 350zł. a sama 7 do super system do giercowania. wpełni wykorzystuje potencjał drzemiący w sprzęcie.

Link to post
Share on other sites

Nowe gry działają lepiej na win7 i nie jest to zasługa 5770, bo na 4850 też by lepiej śmigało. Sam AvP nie ma za bardzo wygórowanych wymagań. U mnie na dx10 śmiga też na full, a gra nie wykorzystuje więcej niż 2 rdzenie, więc procesor też dużo nie robi. Przetestuj ją na czymś bardziej "zasobożernym" typu Metro 2033, GTA IV czy Bad Company 2.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...