Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem 3dmarków


Recommended Posts

Wymieniłem sobie ostatnio procesor zatem musiałem również zainstalować system od podstaw, później wszystkie sterowniki antywirus itd. Po wszystkim chciałem przetestować nowego proca odpaliłem 3dmarka wszystko szło jak powinno aż włączył się Fire Strike czarny ekran i wywaliło do windowsa.

 

Następny 3dmark 11 nie odpalił wcale, ale zostawił po sobie komunikat który może wam coś powie

 

Workload work failed with error message: eva::d3d11::rendering::scene_renderer::render(): draw_unshadowed_illumination_task for thread 0: File: device_context.cpp
Line: 515
Function: struct ID3D11CommandList *__cdecl eva::d3d11::deferred_device_context::do_finish_command_list(bool)

Expression: native()->FinishCommandList( restore_deferred_context_state, &result): DX11 call failed.

Device hung due to badly formed commands.
DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG: ID3D11DeviceContext::FinishCommandList:

 

Dodam tylko że gry działają bez problemów narazie sprawdziłem

- Crysis 3

- Far Cry 3

Link to post
Share on other sites

A próbowałeś wgrać inne sterowniki i zobaczyć czy problem występuje?

Na forum futermarka znalazłem temat, gdzie gość z supportu twierdził, że taki błąd występuje przy "niestabilnej karcie".

Edytowane przez Tomasz_lc
Link to post
Share on other sites

chodzi o załączenie dwóch testów w tym samym czasie ? nie jestem pewny czy się zrozumieliśmy

 

Edit: Cholera chyba macie racje włączyłem linpacka na occt obciążył procesor na 100% następnie FurMark zaczął mi pokazywać GPU usage skaczące na przemian 20% do 80% po wyłączeniu linpacka GPU usage niemal automatycznie poszedł do 100% jedyny plus sytuacji jest taki że nie zrestartowało mi kompa. 

 

Mam tylko jedną prośbę żeby się upewnić czy mógłby ktoś zrobić test na jednym i drugim benchmarku i sprawdzić czy użycie zarówno CPU i GPU w tym samym czasie są na 100% lub w okolicach tego.

 

Edit 2: Daję "reputację" za screenshota :)

Edytowane przez zerek
Link to post
Share on other sites

Pomijając już wydajność zasilacza moją uwagę zwrócił inny problem mianowicie standard pci express 16 3.0 chodzi o fakt że nowy standard wspiera zasilanie ze złącza do 300 wat, w obecnej chwili mam podłączony dodatkowy kabel zasilający do karty czy w takim razie powinienem z niego zrezygnować ?

 

Dodam że nowy standard obsługuje zarówno płyta główna jak i karta graficzna.

 

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/sprzet/2010/46/pci-express-3-0-ukonczone.aspx

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...