Skocz do zawartości

Wymiana zasilacza - max 350PLN


Recommended Posts

Witam Serdecznie,

 

Chciałbym wymienić moje poczciwego Chiefteca 450W który już ma dobre 5-6 lat dobrze nie pamiętam.

Zestaw który zasila to

I5 3470

2 kości ramu

1 wolny dysk 

1 SSD

nagrywarkę DVD

i docelowo HD7950 

Nie zamierzam bawić się w żadne OC więc raczej 500W-550W spokojnie starczy, natomiast chciałbym żeby zasilacz był możlwie jak najchciszy niestety BQ Dark Pro poza zasięgiem :( 

Jakieś sugesti zastanawaiłem się na XFX`em, super kwiatkiem - no chyba, że macie lepsze pomysły

Link to post
Share on other sites

Jeśli zależy na ciszy to Tesla R2 500W z certyfikatem sprawności 80+ gold choć niestety nie jest modularny

 

Ja dodam jeszcze ze swojej strony (Fractal R2 500W ) I zostaje  50zł na browary %-)

 

Ty to tylko o browarach...

 

...dobre lecę sprawdzę czy się moje już schłodziły  %-)

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Twój PC z HD 7950, więcej jak 300W nie wciągnie (tym bardziej, że nie robisz OC) i jakaś jednostka o mocy 500W będzie odpowiednia.

 

 

chciałbym żeby zasilacz był możlwie jak najchciszy niestety BQ Dark Pro poza zasięgiem :(

Ale poza zasięgiem nie jest BQ E9 500W - 5 lat gwarancji, Gold i niesamowicie cichy....jak to BQ ;)

Głośność:

13,7dBA - podczas oglądania filmu, szperanie po necie, muzyka

około 15dBA - podczas maksymalnego obciążenia Twojego komputera (po OC, którego nie będziesz robił...to nawet ciszej będzie)

18,8dBA - to maksymalna głośność zasilacza, gdzie Twoja jednostka nie obciąży go aż do takiego stopnia.

Link to post
Share on other sites

Tak na dobrą sprawę to jak patrze po seriach efektywności gold -> to nawet 450W spokojnie starczy - ja tam nie jestem maniakiem potrzeby dużej ilości Watów (na zapas). No chyba, że się mylę? 

Teraz dlaczego 450W - bo jest fajny BQ E9 o takiej mocy i coś mi się zdaję, że powinien wystarczyć - a i tak nie będzie pracował pod maksymalnym obciążeniem.

jak się mylę poprawcie proszę  :)

Link to post
Share on other sites

Posiadam Be Quiet L8 530W i polecam. Jest dużo bardziej cichy niż produkty z SilentiumPC. Co do mocy, myślę iż 530W jest optymalne. 450W na dzień dzisiejszy może i starczy, a jak będziesz chciał coś zmienić w kompie (procek, dodatkowy dysk, wiatraki itp.) to będziesz musiał zmienić dobry zasilacz na równie dobry, tylko o większej mocy, więc bez sensu. Za 330zł kupisz L8 630W, ale 530 myślę iż jest odpowiednie na teraz jak i przyszłościowo.

Link to post
Share on other sites

Poszperałem troszkę w testach i stwierdziłem, że coś sobie dorzucę do zasilacza :P na 99% napaliłem się na to http://www.agito.pl/zasilacz-fractal-design-newton-r3-600w-80-platinum-221-683094.html no chyba, że ktoś mnie jest w stanie odwieść od tego zasilacza :)

Nikt tego nie bedzie robił, to genialny zasilacz. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...