Skocz do zawartości

Recommended Posts

Stwierdziłem ,że kontynuacja mojego problemu z zasilaczem będzie bardziej nadawała się do tego działu.
Mój problem polega na tym ,że nowa karta graficzna po niedługim czasie gry zaczyna sypać artami,temperatura nie przekracza 60 stopni ale błędy na ekranie wyskakują wszędzie. W oknie kiedy pracuje tylko jeden GPU wszystko jest w porządku,  dopiero w pełnym oknie to wszystko zaczyna wariować.
Zakładam ,że jeden GPU jest wadliwy? Czy może to być wina zbyt słabego zasilacza?

Link to post
Share on other sites

Istnieje taka możliwość ale wtedy wyświetla się sama tapeta w małej rozdzielczości, nie mam pojęcia jak to ustawić.
pierwsze GPU jest na bank sprawne, bo można grać i grać bez artefaktów, dopiero w pełnym oknie zaczynają się problemy, w dodatku własnie sprawdzałem na furmarku to nic nie wyskoczyło,choć pracowały oba GPU... dziwna sprawa

Edytowane przez Emilslr
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Artefakty to nie koniecznie wina uszkodzenia karty, problemem mogą tu być sterowniki czy temperatura. No i to niekoniecznie któreś  z GPU jest uszkodzone ale możliwe, że pamięci na karcie bądź sekcja zasilania. Karta generalnie gorąca (ciekawe, jaka pasta jest stosowana), do tego dochodzi norma RoHS w elektronice... Do tego owy OCZ może podawać błędne napięcia.

 

Sugeruję sprawdzenie temperatur peceta pod obciążeniem, pomiar napięć zasilacza miernikiem oraz oddanie karty do serwisu, najlepiej gwarancyjnego.

Link to post
Share on other sites

Dziś udało mi się pograć bez żadnych artefaktów przez długi czas kiedy ustawiłem na próbę GPU z 900 na 775 MHz, po zmianie na 900 znowu szybko pojawiły się problemy a na chwilę nawet obniżenie nic nie daje.
Czy to wyklucza zasilacz z potencjalnych powodów?
Kartę w poniedziałek chcę zwrócić jeszcze jako wadliwy towar do sklepu w którym ją kupiłem, kontakt z vertex okazał się niezbyt możliwy...

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Czy to wyklucza zasilacz z potencjalnych powodów?

Nie. Powinieneś zmierzyć napięcia zasilacza miernikiem i ewentualnie tętnienia oscyloskopem (ale to drugie niekoniecznie).

 

 

 

kontakt z vertex okazał się niezbyt możliwy...

Vertex i Powercolor tworzą jedną firmę... znaczy się mają wspólnego właściciela - może zapytaj u Powercolora?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...