Skocz do zawartości

Problem z NIC


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Jasiek123123,

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

Potrzebuje się poradzić odnośnie problemu jaki mam od 2ch dni z karta sieciową, dodatkowo wygląda na to, iż każdego dnia problem jest bardziej dokuczliwy.

 

Moja płyta główna to GA Z77-DS3H

Karta sieciowa: Qualcomm Atheros AR8151 PCIE GEC(NDIS 6.20) - wypis z menedżera urządzeń]

Router:TPLINK - WR1043ND

 

W czasie gdy wszytko było ok, przy porcie RJ45 świeciło zielone światełko i pomarańczowe migało mniej lub bardzie regularnie.

 

2 dni do tyłu zaczął się problem z połączeniem z routerem. Windows insynuował, że kabel LAN jest odłączony (był podłączony oczywiście). Przy próbie restartu połączenia z poziomu windowsa zielona dioda zamigotala kilka krotnie i zgasla. Na początku wyrzuciłem NIC z menedżera urządzeń i restart. Po restarcie sie karta sama zainstalowała i było ok przez około  2 godziny po czym problem powrócił. Udało mi się to jeszcze zrobić kilka razy ale przestało to pomagać.

 

Tu warto nadmienić ze reszta komputerów jest podłączona do routera i nie ma problemu z LAN lub WLAN a mam jeszcze stary router który podłączyłem do komputera i problem ten sam.

 

W międzyczasie sprawdzałem okablowanie (wymienione). Później nawet jak działąlo połaczenie przez jakiś czas dioda LED na NIC zmieniła kolor  z zielonego na czerwony, ale jeszcze chwile to działało. Dziś po właczeniu PC sieć działała prez może minute, i zaczęła sie restartwoać co 10 sekund. Reinstalowałem juz OS, żeby wykluczyć problem z wirusami czy oprogramowaniem. Po reinstalu strowników sieć działa moze 5 sekund i zaczyna sie sama restartować stale.  Teraz "zielona" dioda juz nie świeci wcale, żółta bardzo nieregularnie mruga.

 

Macie jakieś pomysły czy tylko płyte główna oddać na gwarancji? (w sumie łatwiej kupić nowe NIC pod PCI-Ex1 a minimalnie szybciej).

Szukałem informacji odnośnie kolorów LED na karcie ale niewiele znalazłem, jak ktoś ma takie informacje, byłbym bardzo wdzięczny.

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Link to post
Share on other sites

jedyne wyjście jest takie: Odpialić linuxa z trybu live ( z płyty lub pendrive ) , sprawdzić czy wgl jest net  , dać wynik z polecenia: 

ifconfig

. Jeżeli pod tym systemem będzie dokładnie tak samo oznacza to że czas na wymiane / dołożenie karty sieciowej . 

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem i zamontowałem nową NIC RTL8169/8110 PCI Gigabit Ethernet.

 

Sieć pojawiła się natychmiastowo :D.

 

Niestety pojawił się też kolejny problem. Zjakiegoś powodu nie mogę ściagać szybciej niż 1,18MBps.

 

Jakieś podpowiedzi?

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty
Niestety pojawił się też kolejny problem. Z jakiegoś powodu nie mogę ściagać szybciej niż 1,18MBps.

Jakiego masz dostawcę internetowego, jakie prędkości zapisane w umowie, jak masz skonfigurowany router, ile osób  urządzeń (jakich) w danym momencie korzysta z Twojej sieci domowej? Pokaż też screen z programu inSSIDer. Ping do onet.pl oraz forum.benchmark.pl również pokaż (screen).

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

Problem nie jest z dostawcą tylko prawdopodobnie z ustawieniami NIC, inne kompy podlączone do routera mają normalną prędkość 30Mbps i nie ma z nimi problemu :/

 

Sprawdzałem speedtestem na innych komputerach i była OK prędkość czyli router tez przepuszcza, problem jest tylko na tym komputerze. Dodatkowo jak na tym komputerze zaczne cos sciągac to automatycznie na całej sieci pingi idą w górę  ze nawet inni nie mogą korzystać. :(


Problem nie jest z dostawcą tylko prawdopodobnie z ustawieniami NIC, inne kompy podlączone do routera mają normalną prędkość 30Mbps i nie ma z nimi problemu :/

 

Sprawdzałem speedtestem na innych komputerach i była OK prędkość czyli router tez przepuszcza, problem jest tylko na tym komputerze. Dodatkowo jak na tym komputerze zaczne cos sciągac to automatycznie na całej sieci pingi idą w górę  ze nawet inni nie mogą korzystać. :(

 

Właśnie odkryłem jeszcze jeden problem, i mysle że to robi problemy.

Na NIC są 3 diody LED pokazujące z jaką predkościa działa karta sieciowa 10/100/1000. Niestety, świeci sie ta LED przy 10 :(

 

Jest jakaś możliwość aby ją ręcznie przełączyć na 100/1000?

Link to post
Share on other sites

dlatego nie kupuję Gigabitów na RTL , częste problemy . Proponuję coś na Intelku na przyszlość . Oczywiście nie wykluczam złej konfiguracji 

 

Router ma autonegocjację , ty w ustawieniach karty sieciowej rówież ją włącz a jeżeli nie pomoże to ustaw sztywno 1Gbps. 

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Oddaj kartę wifi do sklepu odstępując od umowy zawartej przez internet w terminie 10 dni od jej otrzymania - bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Następnie kup inną kartę sieciową, np. Edimax EW-7711USn (karta USB z przedłużaczem USB). Ja sam taką kupiłem jak miałem problemy z RJ45 na mojej starszej już płycie.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Razem z ta karta kupilem karte Wi-Fi pood USB TP-Link-TL-WN722NC, bede jutro testował :D


Zdenerwowałem się i zacząłem testy już dziś :).

 

Śmiga wreszcie z maksymalną prędkością. Więc albo LAN karta którą kupiłem jest wadliwa, albo jakiś problem na płycie głównej.

 

Najważniejsze, że teraz jest ok.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...