Skocz do zawartości

Laptop 6GB ram a widzi tylko 4GB


Recommended Posts

Może ktoś mnie oświeci bo już zgłupiałem, laptop model http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/ultra-mobile-pc/essential/NP350E5C-S04PL pisze że ma mieć 6GB ram (jedna kość 4GB druga 2GB) natomiast w właściwościach windows 8 64bit pisze że ma tylko 4Gb potem sprawdziłem w cpu-z w zakładce spd i jest tylko jedna kość 4GB (tak jakby brakowało tej drugiej 2GB i jest zajęty tylko jeden slot), moja dziewczyna posiada podobny model dokładnie taki http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/ultra-mobile-pc/pc-archives/NP300E5A-A09PL  i też z ciekawości sprawdzałem to powinien mieć 4GB ram, w win 7 64bit pokazuje tylko 3Gb a w cpu-z w pierwszym slocie 2Gb a w trzecim 1GB, więc też jakby tylko fizycznie było włożone 3GB ram.  :co:

Link to post
Share on other sites

odkręć klapkę od pamięci i zobacz, ale skoro CPUz mówi że fizycznie zajęty jest tylko jeden slot... ewentualnie zobacz też w biosie tam też musi pokazać "zajętość" slotów

jak odkręcisz i się okaże ze nie jest tylko jedna to znaczy że cię oszukali...

Link to post
Share on other sites

a jeżeli w tym pierwszym lapku gdzie powinno być 6GB bedzie tylko 4GB w jednej kości i oddam to na gwarancję a oni uznają żę sam wyciągnąłem jedna kość? Nie mam fizycznej możliwośc sprawdzenia dzisiaj tego bo lapka bede miał z powrotem w piątek więc tak się dopytuje.

Link to post
Share on other sites

jeżeli masz na tej klapce plombę (która jest bezprawna) to masz wtedy 100% wygrane (towar niezgodny z umową), jeżeli nie to kiedy kupowałeś lapa? jeżeli minął np tydzień to masz szansę nadal z nimi wygrać im później tym trudniej, bo jak sam stwierdziłeś trudno udowodnić że to nie ty wyciągnąłeś pamięć)... nie mam aż takiej wiedzy w zakresie praw konsumenta, ale zawsze możesz z takim pytaniem zadzwonić do rzecznika praw konsumenta, lub nawet odwiedzić go w swoim mieście, takie porady są bezpłatne i dowiesz się wtedy co możesz zrobić

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...