Skocz do zawartości

Playstation 2 za i przeciw


Recommended Posts

Witam. Ostatnio troszkę zacząłem rozglądać się za Playstation 2. Mam jednak pewne obawy, zresztą co jak co ale lepiej poradzić się Forumowiczów którzy obiektywnie by mi doradzili , tudzież napisali czy warto i dlaczego. Oczywiście z całym szacunkiem o to proszę. Więc tak:

- jaką wersję kupić najlepiej, używaną , nową

- czy każda konsola odtwarza filmy divix, nagrane na PC, nie ukrywam że byłby to ogromny atut konsoli w domu gdyby miała funkcje DVD

- czy odtwarza muzykę, mam pełno oryginalnych płyt typu U2, AC/DC itp. więc z tym chyba nie ma problemu, a z innymi wypalonymi w domu typu mp3?

- jaką konsolę się kupuje, tzn. jakie gry PAL czy NTSC i czym się różnią ?

- mam TV 20 cali i stare 26 z SCART, to pierwsze mam jeszcze z dwoma wyjściami video, s-Video chyba, jakie jest najlepsze połączenie PS2 dające najładniejszy obraz ?

- Czy warto ją kupić, nie ukrywam że prowodytorem do kupna tej starej konsolki jest God of War 2, ale chyba coś innego też mnie zauroczy

- czy konsola generuję tak obleśną grafikę, czy też to lekko przesadzone opinie ludzi którzy widzą tylko DX10 oraz HD ????

- co przemawia jeszcze za konsolą ??

Chciałbym bezproblemowo zagrać w wiele produkcji , ciekawych ale i z umiarkowaną grafiką, (bo mimo wszystko jeśli grafika ma być brzydka to nie opłaca się wydawać 300 zł, bo mam PC) , oglądać filmy Divix, słuchać muzyki raczej nie ale miłobyłoby

A można oglądać zdjęcia z płyty lub aparatu ???

To chyba wszystkie pytania. Za odpowiedź dziękuje Wam. :cenzura:

 

http://megamarket.org.pl/konsola-sony-p ... 5-p-108062

Link to post
Share on other sites

NTSC: rozdzielczość 720x480

PAL. 768x576

 

TV w Polsce w systemie PAL. NTSC głównie w Ameryce. Miałem okazje widzieć obraz w obu systemach. PAL dużo lepiej wygląda (TV cyfrowy 32", CRT 4:3 Blaupunkt). Lepszy obraz da SCART. (potem jest cinch i s-video. Ten ostatni najgorsza jakość obrazu).

Link to post
Share on other sites

http://www.allegro.pl/item956626005_now ... zesko.html

 

Znalazłem ten zestaw. Cena niezła bo jak kupię za 350 zł nową PS2+ 8 MB + God of War 2 + 2 pad, co prawda czerwony ale jest, to bym dał jakieś 500 zł myślę.

Sam nie wiem, wiem tylko że automatycznie wyklucza się oglądanie divixów, bo PS2 najnowszej nie przerobie Free McBootem, więc du*a. A zależy mi na oglądaniu filmów, będzie to 2 najważniejsza funkcja konsoli, więc sam nie wiem jakich już szukać jak te fajne zestawy wykluczają moją drugą funkcję ;)

Link to post
Share on other sites

Mam pełno płyty oryginalnych mp3 , ale mam też filmy na DVD, i chciałbym je odtwarzać na konsoli. A jeśli cię to tak dziwi to spójrz na swój dysk oraz gry na konsole i dopiero wtedy powiedz mi prosto w twarz śmieszny człowieczku kto tak na prawdę kradnie gry lub bynajmniej "wypala divx oraz mp3" ? Sorry, ale takie komentarze przyprawiają mnie o zgrozę, zwłaszcza że najlepiej się patrzy na kogoś zapominając o sobie .

Powtórze więc ostatni raz:

 

gram w oryginały, nie piracę, nie lubię piracenia, aczkolwiek tylko przerobiona odtwarza Divx. Następnym razem jak się będziesz chciał "wymądrzać" to daj znać. :wariat:

 

Temat jak dla mnie do zamknięcia, i tak nikt nie pomoże, a wystarczy że powiem że po przeczytaniu masy artykułów, żadna tutaj wypowiedź mnie już nie pomoże, zwłaszcza od pseudo znawcy konsolowców.

Link to post
Share on other sites

Za smarkaty jesteś żeby tak się do mnie zwracać. Przypuszczam, że w twarz powiedziałbym ci parę zdań więcej, tymczasem tutaj szkoda śmiecić forum.

A następnym razem jak będę chciał coś napisać, to po prostu to napiszę, okej? Nie wydaje mi się, żebym potrzebował specjalnego pozwolenia człowieka prostego jak dębowe krzesło.

Przenieś się na forum onetu, skoro tu nikt nie jest w stanie pomóc, tam znajdziesz poziomem równych sobie. :wariat:

Link to post
Share on other sites

I co teraz zabolało jaśnie Pana ?! Wielki Hrabia co wieczorem gnój rozrabia, iście genialnymi wnioskami zawraca mi gitarę. To w takim razie polecam odejście od kompa na jakiś czas, dobrze zrobi, a tak w ogóle to niestety muszę cię zasmucić ale olej w głowie mam i smarkaczem nie jestem, a że nie wiadomo o co ci chodzi, to już nie moja sprawa. Poluzuj gumkę w majtkach i będzie ok.

Link to post
Share on other sites

To musiała być jakaś zabójcza promocja ? To była wersja Arcade ? , to w takim razie u mnie w okolicach dało radę kupić za taką cenę chyba 450 zł ale to rok temu, czy jaką ?? Ja jednak obstaję przy PS2. Tudzież, najpierw ogarnę to wszystko a jak bedę miał żywą gotówkę, a nie puste wartości, zacznę szukać na allegro np. nowej konsoli którą jednak osoba sprzedaję to może za 300 zł kupię. :wariat:

Link to post
Share on other sites

Tam nie ma żadnej gwarancji :) czytanie nie boli :)

 

A teraz pytanie Do Was, czy Xbox 360 działałby mi na monitorze, przypomnę że mój Samsung nadal pokazywałby black screen z PS3 bo nie ma hm.... HDCP ?

 

Proporcja 4:3 ekran 19 cali.

 

Aha, co to jest ten fix 1.60 ???? :zamykamy:

Słyszałem że jak się gra z płyty, bez np. dysku, lub jakiś plików które można zrzucić na dysk to wtedy konsola , a raczej napęd mocno hałasuje ? Dobrze mi kolega mówił ??

Link to post
Share on other sites

chodziło mi o nową sztukę. W Xie jest ten plus że podłączysz go do każdego monitora za pomocą kabla VGA bez żadnych konwerterów sygnału tak że twój nada się spokojnie. Jeśli chodzi o hałas to słychać jak się płyta kręci ale ja na to nie zwracam uwagi. Podobno już niedługo X będzie obsługiwał zewnętrzne pamięci usb na których będzie można zgrywać gry itp.

Link to post
Share on other sites

za 400 to ja kupiłem nowego x360 :D

chyba z rrodem :)

A teraz pytanie Do Was, czy Xbox 360 działałby mi na monitorze, przypomnę że mój Samsung nadal pokazywałby black screen z PS3 bo nie ma hm.... HDCP ?

 

Proporcja 4:3 ekran 19 cali.

 

jak masz monitor zaledwie 19 cali i to jeszcze w proporcjach 4;3 to chyba juz lepiej grac na telewizorze w sd taki splinter cell conviction chodzi w 576p wiec wiele nie stracisz :o

. Fajnie że Xbox 360, ale trochę strach, że się zepsuje

to tylko kwestia czasu :)
Link to post
Share on other sites

Już wybrałem: Playstation 2 Slim 9004 + pad SONY Black+ pad SONY Red+ 8 mb SONY+God of War 2. Wszystko nowe. Nie wiem, jak dobrze pójdzie to może w tym tygodniu zamówię. Będę miał w co grać, a myślę że będę cholernie zadowolony. Dzięki za pomoc. :co:^^

 

http://psp-team.pl/files/user16643/01.jpg[/url]

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...